Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon keveset eszik a 10...

Nagyon keveset eszik a 10 hónapos lányom, mit tanácsoltok, mit adjak neki még?

Figyelt kérdés

Korábban már volt egy kérdésem, onnan másolom ki a válaszomat, mert lehet, azt már nem olvassátok


A kislányom nem nagy étkű, sosem volt az, nem olyan nagy baba, elvileg vizelet vizsgálatot végeznek majd, hogy megnézzék, van-e baj, mert alig evett egy hétig. (előtte náthás volt). Most már jobb az étvágya, de nem eszik annyit, mint a ti babátok. Mégis boldog, vidám, nem tudok már mit csinálni.


reggeli szopi, de alig lehet pár ml-t, aztán reggeli az, amikor alig eszik. 50-60 gramm joghurt, egyéb, még csak most kisérletezem, mit lehetne neki adni. Tápszerbe keverve nem eszik semmi gabonapépet, sinlac gyümivel, semmit. Csak joghurtot.


07. 60g joghurt egyenlőre

09:15: kb. 250 gram almát (100 ml tápszerrel keverve és babakeksz) (van, hogy 300 is lemegy, de ritka)

12:30 ebéd, hát, néha 150 gr HA-s tejpép, néha 100

14:15 150 gramm tejpépes joghurt, ha ebéd kevés volt. Ha sok, akkor uzsonna 15 után van, 100 g.

17-18: főzelék 170-190 gramm

levekvés előtt 20:00 körül még picit egyéb, maradék főzelék, sinlacos valami, tejpépes joghurt, joghurt mással keverve. Ez változó 50, van, hogy 0, van, hogy 100


egyszerűen nem tudok már mit tenni, dokim azt mondja, ne csodálkozzak, én sem vagyok nagyevő, vékony vagyok, férjem szintén vékony, alacsonyabb teremtés. Elmondanám, hogy bár vékony vagyok, de az étvágyam hatalmas, imádok enni és eszem mindig.


vizelet vizsgálatnál mi derülhet ki?


2011. dec. 19. 10:50
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
bocsánat, múlt hónapban, már írni sem tudok, egy hónapja káosz az életünk :((
2011. dec. 19. 16:11
 22/25 anonim ***** válasza:

Szia! Először is NYUGI, ne pánikolj be :-) Hidd el, lesznek ennél még sokkal nagyobb problémák is az életben. Ha havi 500 g-ot hízik még 10 hónaposan a kislányod, azt mutatja, hogy mégiscsak jól tudja hasznosítani a bevitt tápanyagot, mert ebben a korban már sokkal lassabb az átlagos súlygarapodás, a több mozgás miatt.


Ahogy többen írták már korábban is, a főétkezés mindenképpen az ebéd legyen dél körül, és az mindenképpen húsos főzelék, zöldségféle legyen, heti 1x májjal, vagy tésztás, sajtos zöldséges főétel. Nagyon sokfélét ki lehet póbálni. Paradicsom, sárgarépa, brokkoli, pasztinák, zöldborsó, sütőtök.... ill. ezek kombinációi.


Szerintem 3 óránként bőven elég lenne ennie, felesleges ennél gyakrabban, mert nem tud a gyomra, emésztése pihenni.


Azt írtad, hogy nagyon szereti a gyümölcsöt, szerintem pont ezért az uzsonna lehetne inkább a gyümölcs, mert azt írtad, olyankor nem annyira akar enni, de ha a gyümölcsöt szereti, talán az menni fog. Persze mennyiségben nem kell annyit enni uzsonnára, mint ebédre. Ha nem szereti a sinlacot, akkor kár erőltetni, bár ha 1-2 kanállal teszel egy üveg gyümölcsbe (150-200 g-ba), akkor abban alig lehet érezni az ízét.


Az én gyerekeim sem eszik meg a tejpépet vízzel (csak a stracciatellásat), hanem vagy gyümölcslével higítom, vagy pedig gyümölcspépet + vizet teszek hozzá, így intenzívebb, gyümölcsösebb lesz az íze, és szívesen megeszik.

2011. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ne keseredj el!Az én kislányom is 10hónapos,Ö sem szereti sem a tápszert sem a pépeket!!Tápszert a következő képpemj eszi meg:üveges gyümölccsel sűrítem be.Azaz,először megfelelő sűrűségűre hígít6 a vizet gyümivel és úgy adagolom hozzá a tápszert.Nálunk a tízórai mindenképp vagy tejszínes üveges gyümi ,vagy túrós gyümi,ez is üveges.Nálatok is megér egy próbát.A vnőt,gyorvost nem értem.Ha szépen gyarapodik,miért paráztatják az anyukát?!?!

2011. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

nagyon aranyosak vagytok utolsó kettől válaszoló, csak teljesen ki vagyok, mert a lányom egy angyal, de ezt nem tudjuk megoldani. Azért van néha közel két etetés, mert utána alszik.


ebédre főzeléket adok neki akkor ismét, ahogy régen is, hát, vacsira is főzit kellene sinlaccal keverve, mert a tejpépet tényleg annyira nem csípi, pedig az lenne a jó vitamin dús tejalapúja.


próbálkozom, csak higgadnék már le, ha nem eszik két kanálnál többet, már elsírom magam. sosem voltam ennyire érzékeny.


köszönöm mégegyszer

2011. dec. 20. 11:37
 25/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Ezen ne rágd magad!Az én lányom 2hete eszik normál adagokat,és kevesebbet mint a tiéd,mégis fejlődik.Épp most mondta a vnő,h ha de-lőtt kevésbé éhes,nem baj,mi sem vagyunk egyformák.Mi de-lőtt 1x eszünk!Azelőtt pedig este 8kor!Úgyhogy NYUGI!!OK?
2011. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!