Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon keveset eszik a 10...

Nagyon keveset eszik a 10 hónapos lányom, mit tanácsoltok, mit adjak neki még?

Figyelt kérdés

Korábban már volt egy kérdésem, onnan másolom ki a válaszomat, mert lehet, azt már nem olvassátok


A kislányom nem nagy étkű, sosem volt az, nem olyan nagy baba, elvileg vizelet vizsgálatot végeznek majd, hogy megnézzék, van-e baj, mert alig evett egy hétig. (előtte náthás volt). Most már jobb az étvágya, de nem eszik annyit, mint a ti babátok. Mégis boldog, vidám, nem tudok már mit csinálni.


reggeli szopi, de alig lehet pár ml-t, aztán reggeli az, amikor alig eszik. 50-60 gramm joghurt, egyéb, még csak most kisérletezem, mit lehetne neki adni. Tápszerbe keverve nem eszik semmi gabonapépet, sinlac gyümivel, semmit. Csak joghurtot.


07. 60g joghurt egyenlőre

09:15: kb. 250 gram almát (100 ml tápszerrel keverve és babakeksz) (van, hogy 300 is lemegy, de ritka)

12:30 ebéd, hát, néha 150 gr HA-s tejpép, néha 100

14:15 150 gramm tejpépes joghurt, ha ebéd kevés volt. Ha sok, akkor uzsonna 15 után van, 100 g.

17-18: főzelék 170-190 gramm

levekvés előtt 20:00 körül még picit egyéb, maradék főzelék, sinlacos valami, tejpépes joghurt, joghurt mással keverve. Ez változó 50, van, hogy 0, van, hogy 100


egyszerűen nem tudok már mit tenni, dokim azt mondja, ne csodálkozzak, én sem vagyok nagyevő, vékony vagyok, férjem szintén vékony, alacsonyabb teremtés. Elmondanám, hogy bár vékony vagyok, de az étvágyam hatalmas, imádok enni és eszem mindig.


vizelet vizsgálatnál mi derülhet ki?


2011. dec. 19. 10:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

közben olvasom, hogy már nincs tejed.

akkor meg tápszer kell és ha nincs mit szopizni akkor tényleg válaszd el ahogy az előző is írta :)

2011. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%

Ennyi idösen kezdett az en fia is nagyon sz@rul enni...tiszta para voltam, most 15 honapos es tenyleg ugy van, ha egy gyerek ehes majd eszik, nem lehet megtömni(egyebkent engem halalre b@szogatott mindenki, hogy milyen keveset adok neki es milyen sz@rokat)

nalunk igy alakult a dolog:

reggelire megevett egy nagyobb adag tapszert vagy tejpepet, nem tizoraizott(nem hianyzott neki), de igy delben evett rendesen fözeleket, deluan evett gyümölcsöt valamivel dusitva, esti az valtozo volt, vagy fözelek, vagy joghur gabonaval, lefekves elött megint tapszer.

Nasi egyaltalan nem volt, max. kölesgolyo, inni csak vizet kapott.En ugy tudom vizeletvizsgalaton, vagy vervetelen a vashianyt szürik ki.

2011. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

kedves utolsó előtti. nem tudok mit tenni, ha reggel nem eszik többet 60-nál és 9-kor meg a gyümiből 250-t is. Ha éhes, had egyen, most vonjam meg tőle?

ebédre azért adok tejpépet, mert az után még eszik uzsonnát, de ha főzelket adok neki 12:30-kor, amikor nem eszik akkor 18:00-ig nem eszik semmit, és tejpépet sem. Mivel a tejpépből soha nem szokott 150-nél többet enni, ez is nagyon ritka, ezért adom inkább ebédre és utána még uzsizik, így kijön durván a kétszer 150, és utána még majdnem két deci főzelék, mint adnék ebédre főzeléket, amiből megeszik 200-at és utána 6-kor még megeszik 100 tejpépet. azzal nem lakik jól, márpedig a tejalapú kell, ezért adom délelőtt.


tápszert nem iszik, ezért keverem a gyümölcsébe


melyik a jobb verzió? én inkább adnék még neki 150-nel több tejalapút, amíg nem lesz egy éves, vagy rosszul gondolom?

2011. dec. 19. 14:47
 14/25 A kérdező kommentje:
az a bajom, hogy kell a tejpép, mert nem szoptatok már, viszont azt a babám nagyon de nagyon nem szereti. Ha nagyon éhes, akkor eszik csak belőle. Ez pedig a délelőtti 2 órás alvása után van.
2011. dec. 19. 14:49
 15/25 A kérdező kommentje:

na, akkor gondolkoztam, és holnap ismét főzelék lesz az ebéd, de attól még ha reggelire nem eszik sokat, gyümölcsöt kap tízóraira.


aztán meglátjuk, mennyit eszik utána

2011. dec. 19. 14:52
 16/25 A kérdező kommentje:

álljak le a sinlaccal és tejpéppel? nem tudom, jól olvasta, hogy 10 hónapos a babám?

kell a napi 500 ml tejalapú, vagy ezt te nem is tartod?


nem adtál valami jó tanácsot

2011. dec. 19. 14:54
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, majd beszélek a védőnővel, amúgy nem vékony a babám, erről szó sem volt, csak keveset eszik, kevés a napi adagja, havi 500 grammot hízik még így is, de mégis, kevés a napi adagja szerintem.
2011. dec. 19. 14:56
 18/25 anonim ***** válasza:
Bocs de nekem is kicsit össze-visszának tüni ez az evés dolog! Szintén 10 hónapos a babám és nálunk az ebéd a főzelék a vacsi a tejpép de tökéletessen eltelíti! Végig alussza az éjjszakát.Próbálsz neki adni hust tésztát meg ilyeneket is hátha azt szivesebben megenné?
2011. dec. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

én vagyok aki többször írt. igen, jól látod, a reggelinél már elcsúszik az egész étkezésetek, azt kéne helyre rakni. szerintem csak a tápszer lesz a megoldás, 2 hnapot nem tudsz tejpéppel kihúzni.

10 hónaponak már sok ízesített tápszer van, banános, almás, vaníliás, megéri próbálkozni.

ha bejönne valami akkor meg simán tudnád tartani, hogy 10órai, uzsi könnyű étkezés, az ebéd, vacsora pedig tápláló :)

esetleg kakaóval is próbálkozhatsz vagy fordítsd meg, ne a gyümibe keverd a tápit hanem a tápiba a gyümilevet.

2011. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

köszönöm, próbálok gondolkozni, de nehéz. Szóval, tápszerrel az a gondunk, hogy folyadékot csak vizet iszik, ő nem használ cumisüveget, maga iszik vizet is. Nagyon kis ügyes.


egy hónapja nem tudok már szoptatni, a tápszert, tejépet, sinlacot múlt héten irta fel a doki, valahogyan pótolnom kell a tejalapút. A gyümölcs a biztos pont, de akkor abból nem adok neki annyit, csak annyira szereti, de akkor megállok 220-nál. Reggeli-nél próbálkoztam három napig a tápszerbe kevert 4 gabonás péppel, nem ette, három nap után joghurtot adok, azt eszi, de nem sokat, nagyon ritkán ette meg a 100-at, de felkeléskor nem adok neki holnaptól cicit. Meglátjuk

visszatérek az ebéddkori főzelékre. Szintén meglátjuk

uszi lenne akkor joghurt, vagy tejpép, ettől félek, mert ha ebéd főzelék, akkor este 6-ig nem akar már enni.

este is főzelék szokott lenni, megpróbálom a tejpépet, de ha abból csak 100-at eszik meg? mivel egészítsem ki?

a sinlaccal is már annyiszor próbálkoztam, állítólag imádják a babák, dokim is mondta, bezzeg az enyém..


:(


kezdek nagyon kikészülni

2011. dec. 19. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!