Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon keveset eszik a 10...

Nagyon keveset eszik a 10 hónapos lányom, mit tanácsoltok, mit adjak neki még?

Figyelt kérdés

Korábban már volt egy kérdésem, onnan másolom ki a válaszomat, mert lehet, azt már nem olvassátok


A kislányom nem nagy étkű, sosem volt az, nem olyan nagy baba, elvileg vizelet vizsgálatot végeznek majd, hogy megnézzék, van-e baj, mert alig evett egy hétig. (előtte náthás volt). Most már jobb az étvágya, de nem eszik annyit, mint a ti babátok. Mégis boldog, vidám, nem tudok már mit csinálni.


reggeli szopi, de alig lehet pár ml-t, aztán reggeli az, amikor alig eszik. 50-60 gramm joghurt, egyéb, még csak most kisérletezem, mit lehetne neki adni. Tápszerbe keverve nem eszik semmi gabonapépet, sinlac gyümivel, semmit. Csak joghurtot.


07. 60g joghurt egyenlőre

09:15: kb. 250 gram almát (100 ml tápszerrel keverve és babakeksz) (van, hogy 300 is lemegy, de ritka)

12:30 ebéd, hát, néha 150 gr HA-s tejpép, néha 100

14:15 150 gramm tejpépes joghurt, ha ebéd kevés volt. Ha sok, akkor uzsonna 15 után van, 100 g.

17-18: főzelék 170-190 gramm

levekvés előtt 20:00 körül még picit egyéb, maradék főzelék, sinlacos valami, tejpépes joghurt, joghurt mással keverve. Ez változó 50, van, hogy 0, van, hogy 100


egyszerűen nem tudok már mit tenni, dokim azt mondja, ne csodálkozzak, én sem vagyok nagyevő, vékony vagyok, férjem szintén vékony, alacsonyabb teremtés. Elmondanám, hogy bár vékony vagyok, de az étvágyam hatalmas, imádok enni és eszem mindig.


vizelet vizsgálatnál mi derülhet ki?


2011. dec. 19. 10:50
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
ja, és este cicin alszik el, de mondom, tejem már nincsen
2011. dec. 19. 10:51
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Hát ne haragudj,de nekem ez az étkezési rend össze-visszának tűnik,nincs benne semmi rendszer!


Ebédre ne tejpépet adj, este 8-kor írod, hogy maradékot eszi,főzelék vagy joghurt vagy sinlac...huh szerintem nagyon nem jó ez így!


A babáknak ilyen korban nagyon fontos a pontos napirend, nem csak az alvásban, fürdéseben, de az evésben is. Mi az, hogy van , hogy 0 van hogy 100 gr-ot eszik?


Ha nincs már tejed vagy már nem szív semmit,válaszd el! Ennek így semmi értelme!


Az én lányom is csak szórakozott és játszott meg aludt a cicin, ezért 9 hónaposan elválasztottam, addig csak nyűglődtünk éjszakánként is, de most minden szuperül beállt.


Kereken 10 hónapos lányom napi és étrendje így néz ki:


8:00-kor ébredés 8:30-kor reggeli tápszer besűrítve gabonapéppel (csak így eszi meg+ laktatóbb is)

11:00-kor tízórai joghurt vagy puding

délutáni alvás

14:00 húsos főzelék zöldségekkel, vagy tojás sárgája spenót vagy sóskafőzelékkel, sajtos krumplipüré a kedvence. nagyon sokszínűen étkezik

17:00 uzsonnára mindig valamilyen gyümölcs, zabbal, kölessel, sinlaccal vagy csak úgy magában

19:30 vacsora nagy adag tejpép

20:00 fürdés majd fekvés és alszik reggel 8-ig ébredés nélkül


folyadéknak csak vizet iszik, csak azt fogadja el, napközben és lefekvés előtt azzal kínálom


Próbálj meg rendszert vinni a pici étrendjébe!

2011. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ja és az én lányom MINDIG ezeket eszi, nincs össze-visszaság, hogy most egy kis ez egy kis az, vagy ennyi vagy annyi! Az ételek fajtája és mennyisége is állandó! Ez nagyon fontos!
2011. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Pedig akárhogyan is tűnik, a lányomnak nagyszerű napirendje van, alvásrendje és étrendje is

mindig ugyanazt adom, nem értem mi a gondod.

ebédre adok tejpépet, a főzeléket vacsira, mert azzal jobban jól lakik.


mi az, hogy 0, vagy 100, hát gondolom az étvágyától függ, nem én döntöm el


röviden, hogy jobban lásd, idő szinte alig változik


07. reggeli: joghurt 60 gr

09:15 tízórai: gyümölcs 250-300 gr

12:30 ebéd, tejpép, 150

15:30 körül uzsonna 100 joghurt valamivel, vagy sinlacos gyümölcs

18:00 vacsi, főzeék, bébiételnyi üveg

lefekvéskor, megkínálom pici joghurttal, vagy gyümölcsös sinlaccal


rosszabb napon

07. reggeli: joghurt 60 gr

09:15 tízórai: gyümölcs 250-300 gr

12:30 ebéd, tejpép, 100

14:30 körül uzsonna 150 joghurt valamivel, vagy sinlacos gyümölcs

18:00 vacsi, főzeék, bébiételnyi üveg

lefekvéskor, megkínálom pici joghurttal, vagy gyümölcsös sinlaccal 50, van, hogy 0, van, hogy 100.


kétszer alszik, mindig úgyanabban a időben, este lefekszik, reggel kell mindig ugyanakkor


ő egy nagyon rendszerető lány, ezért van könnyű dolgom, csak az evéssel van bajom

2011. dec. 19. 11:33
 5/25 A kérdező kommentje:

a szopit kihagytam, mert azt már cumizásnak használja, talán max. 20 l jön le, de az ivásnak elég.

nem fogom elváasztani, amíg igényli

2011. dec. 19. 11:34
 6/25 A kérdező kommentje:

elirtam, talán napi 20 ml jön le.


szerintem nincs baj azzal, amiket kap, csak abból is keveset eszik. tápszert nem iszik, csak vizet, abból jó sokat, ezért a tápszert a gyümijébe keverem.

2011. dec. 19. 11:36
 7/25 zkriszti3 ***** válasza:
Ha a súlya rendben van , jó a közérzete nincs semmi gond. Olvasom, hogy átalussza az éjszakát ,ez is azt jelenti ,hogy elégedett.
2011. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

jó alvó, délelőtt két órát, délultán 1 órát, este meg 8-tól reggel 7-ig. Szinte óramű pontossággal csinál mindent, ez nagyon jó nekünk.


csak keveslem a mennyiséget, amit megeszik

2011. dec. 19. 12:08
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj de nagyon rosszul táplálod a babád, nem is csodálom, hogy vékonyka. nem szokott fájni a hasa?


már a 10 órai nagyon rossz, bocs, hogy ezt moondom de szinte megtömöd, ráadásul gyümölccsel eltelíted, ami miatt nem tud ebédelni. a 10órai lényege, hogy a két fő étkezés között egy könnyű gyümölcsös étkezés pl. egy alma vagy 1 pohár (1,5dl) gyümölcslé. se keksz nem kéne, se tápival dúsítani.


ebédre HA-s pép 10 hónaposan? ez is nagyon rossz, ebédre tápláló zöldéges főzeléket kéne kapnia husival, akár már azt ehetné amit Ti is. a tejpépre nincs is szüksége, főleg ha szopizik.

5kor főzelék??? az lehetne a tejpép esetleg, az uzsonna megint csak egy könnyű étkezés az ebéd és a vacsora között, ráadásul nem kéne 2x uzsonnáztatni. 4kor egy joghurt elég lenne akkor tudna vacsorázni mondjuk 7kor, főzeléket, levest, amit ti is esztek...


én is úgy látom, hogy nagyon zűr-zavaros a napirendetek, és tényleg rossz ez az étkezés, megterheled a pocakját, cukorral lakatod jó és az ebéd hiánya nagyon rossz

2011. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
előző, még azt elfelejtettem írni, hogy 10 hónaposan már inkább le kéne állni a tejpépekkel, sinlaccal, 6 hónaposan kaphat 2x is egy nap de egy 10 hónapost már nem táplál, nagyon "csecsemősen" eteted :(
2011. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!