Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, aki 2 hetes...

Normális az, aki 2 hetes csecsemőjével kimegy sétálni 1 órára?

Figyelt kérdés
Mert az egyik ismerősöm ezt tette,pedig én nem tartom jónak!
2009. máj. 17. 22:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nincs ezzel semmi baj.

Lehet, hogy akkor én is abnormális vagyok, de mi két hetes korától vittük sétálni a fiamat, pedig ő november végén született. Kellőképpen beöltöztettük, de nem túlságosan, van egy jó babakocsink, ami alkalmas egy pici babának és elsétáltunk a parkba, majd vissza. Szerintem volt egy óra.

Én annyira figyeltem oda, hogy emberek közé ne vigyem, az első védőoltásig plusz két hétig, tehát kb két és fél hónapos koráig még a közértbe se léptem be vele.

Semmi baja sem volt, nem fázott meg, aludt egy jót. Ha rossz volt az idő, akkor a teraszon levegőztünk együtt, szerintem nem volt olyan nap, hogy ne lett volna kint valamilyen formában.

Egyébként sok választásunk nem is lett volna: 14 napos volt a fiam, amikor el kellett vinnem bcg oltásra a központi rendelőben, ami babakocsival kb 20 perc séta oda, majd vissza. Kocsink akkor szervízben volt, házhoz nem jöttek ki beadni, buszra nem szálltam volna fel még vele, taxit meg ennyiért hülyeségnek tartottam hívni.

2009. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%

Nekem több orvos is azt mondta, hogy minél hamarabb minél többet vigyem levegőre (persze fokozatosan) , mert ez a legjobb a babáknak és nincs rosszabb annál, ha nem viszi az anyuka levegőre.

Csecsemőkkel foglalkozom és nekem is az a tapasztalatom, hogy a "sétálós" babák valahogy "erősebbek", kevésbé fogékonyak a fertőzésekre.

Ternészetesen télen én sem vinném ki az ekkorka babámat ennyi időre, de most gyönyörű idő van :)

Az én babám nyáron született és 10 naposan mentünk először sétálni és igen, 2 hetesen már egy órát voltunk levegőn!

2009. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%
Az utolsó válaszoló vagyok. Annyit kihagytam a hosszú komment ellenére, hogy a kiruccanás előtt már néhány napja sétálgattam vele a teraszon, hogy szokja a levegőt és mi külföldön élünk, itt télen sem voltak minusz fokok, főleg nem napközben, ezért sem találtam kivetni valót abban, hogy kimenjünk.
2009. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon megy a lepontozás, rengeteg itt a lusta anyuka :)

Pedig muszáj levegőre vinni a babát, még akkor is, ha néha terhes és fárasztó :)

2009. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
72%

Ezt hogy érted?A meleg miatt? Én csak reggel és estefelé megyek ki.13 hónapos.

De ha más miatt,felénk 7 naposan jön a dokinő hozzánk az első viszgálatra. Áprilisban születtünk és én is meglepödtem mikor a doki mondta nyugodtan kimehetönk.Én 2 hetet tudok,télen 4 hét.Felkisértük a rendelőben.Mély zárt kocsink van,de szép idő is volt.A doki viccesen megkérdezte miért ne viherném ki,miért a tegnepelött hogy jöttek haza.

Te szerinted mikor lehet kivinni?

2009. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,hogy ez a baba betegen született és még 3 napja jött ki a kórházból...
2009. máj. 17. 22:24
 17/28 anonim ***** válasza:
82%
Jól tette, hogy kivitte! Én kislányom nyáron született, egész kórházi tartózkodásunk alatt éjjel nappal nyitva volt az ablakunk. Mikor hazajöttünk aznap a teraszon üldögéltem vele egy kicsit. Szerintem ez a "nem szabad levegőre vinni" ugyanolyan elavult nézet, mint a "3 óránként kell ennie". Ugyan mit árthat neki a 26 fokos friss levegő? A lakásban hidegebb van mint ott kint.
2009. máj. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
18%
milyen betegséggel született?
2009. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

A 22:24-esnek!

Én is kivinném,de biztos nem 1 órára.

2009. máj. 17. 22:27
 20/28 anonim ***** válasza:
84%

és nem írtad, hogy ez nem itthon történt hanem Alaszkában.


Szerintem te ne akadj ki a dolgon, mert semmi közöd hozzá. Az anyja dönt, te a te gyerekedet nem viszed ki, ha akarod.

Nem értem ezeket a kérdéseket. Te nem tartod jónak, ő meg igen és akkor mi van? Nincs jobb dolgod mint mást kritizálni este 10 után?

2009. máj. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!