Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ereztettek mikor a szuloag...

Mit ereztettek mikor a szuloagyon meglatattok eloszor a babatokat?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 22:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%
Azelőtt nem tudtam elképzelni milyen is lesz a kezemben tartani a babát, akit 8 éve vártam. 37 óra vajúdás és 3 óra nyomás után vákummal született az én drága Kicsikém. Először a hangját hallottam meg, nyugalom fogott el (élt és erős hangja volt), majd az orvos a mellemre tette. Ekkor nyitottam ki a szemem és csodát láttam, "kinyílt a szívem is" és Ő örökre belopta magát oda, a szívem mélyére. Az én drága férjem mellém bújt és mindketten sírtunk a boldogságtól...
2009. máj. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem nagyon voltam épp képben 25 perc nyomás után. Szóval valami olyasmit, hogy milyen pici /4.5 kgsnak mondták és 2900 lett:D/. Akkor fogtam fel, hogy babát várok, előtte csak egy gombóc volt a drágám.
2009. máj. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is nagyon hosszúra sikeredett a kitolási szakasz, meg a vajúdás is nagyon intenzív volt, az egészet úgy vészeltem át, hogy szinte egy másik dimenzióba kerültem. Fizikailag magamnál voltam, követtem az utasításokat, de lelkem valahol egész máshol járt a szülés alatt végig. Nem igazán tudnám megfogalmazni, hogy milyen állapotban voltam akkor. Ez még akkor is tartott, amikor a babámat a pocakomra tették (még nem volt elvágva a köldökzsinór sem), én meg fogtam, megpusziltam, néztem, néztem és néztem. Nem sírtam, nem mosolyogtam, csak hallgattam és néztem, öleltem.

Lehet, hogy kívülről úgy tűnhetett, hogy üres a tekintetem, de szó sem volt erről, egyszerűen annyira sok és mély érzelem kavargott bennem, hogy azt fizikailag nem tudtam kifejezni, teljesen lefagytam.

Pedig azt hittem, hogy sírni fogok, meg kiabálni a boldogságtól, vigyorogni, de semmi ilyen nem történt.

Kb fél órán át cicin volt a fiam, majd elmentem zuhanyozni és akkor tértem vissza teljesen a testembe, egy pillanat alatt befejeztem a zuhanyzást, odarohantam a babához (már aludt), meg a férjemhez, épp ott volt a szülésznő, aki gratulált és abban a pillanatban úgy elkezdtem sírni, mint még soha. De közben vigyorogtam, de mégis akkor szabadult ki belőlem minden könny, amit a szülésre tartogattam. :-)

2009. máj. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!