Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szültetek/szültök 3...

Miért nem szültetek/szültök 3 gyereket?

Figyelt kérdés
Itt most azokra a véleményekre vagyok kíváncsi, akik 1 vagy 2 gyereket nevelnek, esetleg annyit terveznek.
2011. dec. 13. 16:06
1 2
 11/19 xStefix ***** válasza:
98%

Én még csak a másodikat várom és jelenleg úgy vagyok vele, ha a 3. terhességem is ilyen lenne, kipurcannék. :)

De nem tudom, mi lesz később. Ha anyagilag megengedhetjük magunknak, ha lesz elég türelmünk és a körülmények is megfelelnek (de nem vágyom "tökéletességre"), akkor lehet, hogy bevállalnám. Bár a férjem jóval anyagiasabb, mint én, ő már most határozottan befejezné a kettőnél. Szóval még nem eldöntött, én nem zárkóznék el előle.


Egyébként szerintem sem kerül x-szel többe az x gyerek. Étel nyilván mindegyiknek külön kell, de a ruházkodást, könyveket stb. meg lehet oldani örökléssel, kölcsönnel is, legalábbis részben. Nem kell mindent még x-szer újra megvenni. (Pl. nekünk anno 200ezer volt az induló összköltség, igaz, semmit nem tudtunk beszerezni a családból, mindent vennem kellett. Most szerintem alig pár dolgot kell majd vennem, még akkor is, ha fiúnk lesz. A dolgok nagy része megvan. Ami kell, az pelus, pár fiús ruci és még egy-két apróság talán. De ez nem lesz megint 200ezer.)

Meg mondjuk én nem is vagyok mindenből a legdrágábbat és csak a legjobbat a gyerekemnek - típusú szülő. Persze én is megnézem, mit veszek neki, de nem hiszem, hogy mindig, minden esetben csak így lehet helyesen eljárni. Engem is úgy neveltek, hogy nem ezek a legfontosabb dolgok.

2011. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én mindig is csak 2 gyereket akartam és nem is szeretnék többet. Nekem ennyi elég, ennyit tartok ideálisnak.
2011. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 xStefix ***** válasza:
100%

Demámost miben nem volt igazam? Mert úgyis lehet csinálni, ahogy én írtam, nem? :)

Tessék utomásul venni, hogy nem mindenkinek az anyagiak a szent, mégha tényleg fontos tényező is.

2011. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nincs türelmem, az idegeim szanaszét vannak szedve.
2011. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14-es!

Köszi,jobbá tetted a napomat:)Olyan jót nevettem,egyébként nekem detto:)

2011. dec. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

2 fiam van, 5 és 2 évesek. Sorolom, hogy miért nem vállalunk (egyelőre) többet:

- a hitelünk törlesztője az egekben, de szerencsére már csak 4 év van hátra,

- 3 gyerek nem férne el a kocsiban, néha még a 2 sem :)

- és a lakásunk sem megfelelő hozzá,

- én februárban kezdek ismét dolgozni, bőven elég volt ez az 5 év itthonlét!!!!!

- ja és mert 3 gyerekre télen 3 pár csizma, 3 kabát, 3 overál stb. kell! Az nem igaz, hogy nem kerül sokkal többe. Igenis, sokkal több kiadással jár a több gyerek! Pl. 1 gyereknek elég 1 gombóc fagyi, 2-nek már kettő kell. És ha 3 lenne, akkor mire a kicsi is elkezd fagyizni, a nagynak már 2 gombóc kell majd, és akkor az már 4 gombóc fagyi, nem 1! Ez csak egy hülye példa, de remélem értitek! :)

Ugyanígy pl. egy nyaralás is sokkal macerásabb. Eleve kell egy akkora autó, amibe 3 gyerek és 2 felnőtt kényelmesen elfér és akkor még ott vannak a csomagok, ami ugye 3x annyi, mint 1 gyerekre! Pl. 2 kismotor, 1 bicikli. És akkor olyan szállást kell találni, ahol van egy külön szoba is, mert amíg 1 gyerekkel elfértetek az 1szobásban is, 3-al már nem megy!!!!

Szóval nekünk ezért nem lesz harmadik...

2011. dec. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez a miért ne legyen harmadik gyerek - magyarázkodás csak a viszonylag jól élők körében fogalmazódik meg ilyen élesen. A kicsit szegényebb rétegekben inkább úgy merül fel, hogy miért ne? Úgyhogy sajnos a tendencia azt mutatja, hogy a szegényebb és viszonylag kevésbé felelősen gondolkodó urambocsá kevesebb intelligenciájú társadalmi réteg viszonylag magas gyermekszámban gondolkodik... Én középső gyerekként nőttem fel, nem nélkülöztem, de nem is kaptam meg semmi olyat mint a korombeliek...Nem tudom, hogy én a saját gyerekeimet kitenném e egy olyan folyamatos kudarcélménynek mint amivel én szembesültem az óvodában, az iskolában, a gimiben...csak amiatt mert nem éltünk túl jól! Igaz erősebbé tett hogy tegyek magamért valamit, de ha nincs meg valakiben ez az ambíció akkor szinte lehetetlen kitörni abból ahol és amiben felnőtt. Nagyon-nagyon szeretnék még egy kisbabát, (van egy 12 éves fiam, és egy 11 éves kislányom), de nem tehetem meg sem erkölcsileg, sem anyagilag, egyszerűen nem hozhatok senkit ilyen helyzetben, egy jóleső érzés miatt amit az új kis "jövevény" jelenthetne nekem
2011. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 xStefix ***** válasza:

Igen, az előttem író nagyon rátapintott az anyagi dolgok lényegére: hogy ki hogyan nőtt fel, honnan jött, milyen életben volt része korábban.

Én mondjuk középosztályból származom és bár anyu elmondása szerint gyerekkoromban mi se éltünk fényesen, én ebből sose éreztem semmit (igaz, nem is foglalkoztam ilyesmivel). Később, a nemzetiségi és alapítványi gimiben már jobban szem előtt volt az anyagi háttér, a többi diáktárs révén is. De eddigre már nekünk is jobban ment, úgyhogy nem lógtam ki (annyira) a sorból (illetve továbbra se érdekelt annyira, nem ez döntötte el, hogy pl. kivel barátkozom stb.). Szóval valószínűleg ezért nem látom én akkora kérdésnek az anyagi hátteret.

De, én is sokszor azt látom, hogy pont azok, akik egyébként jobban megtehetnék, vállalnak kevesebb gyereket. - Ugyanakkor van pár nagycsaládos ismerősöm, akik mondjuk vallásosak is. Már töbsbzör gondoltam rá, hogy megkérdem őket, náluk ez hogyan működik, mert ott se csúcsvezetők a szülők, sőt. De mégis normálisan, békében tudják felnevelni a gyerkőcöket. Pedig nekik is kell ruha meg étel...

Szóval én úgy hiszem, hogy nem is elsősorban az anyagi helyzet dönti el, ki hányat vállal, hanem a családi kassza aktuális állapotával kapcsolatos egyéni elképzelések, célok, elvek. Azaz a szubjektív szemléletmód.

2011. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi még nagyon fiatalok vagyunk,és főiskolások,férjem mellette dolgozik,és én is de én itthon elvégezhető munkát csinálok,van egy 8 hónapos kisfiunk.Mikor kiderült terhes vagyok,sokan mondták vetesd el,hisz nincs jól fizető állásotok,meg tanultok,szegény gyereknek szörnyű élete lesz.Mi úgy voltunk vele van annyi pénzünk,hogy tisztességesen neveljünk egy babát,egy hónapra 120-130Ftunk van,amit a gyerek után kapunk abból simán megvesszük amire a babának szüksége van(mivel állandó állásom nem volt annyi ideig,hogy gyest kapjak,kb 40Ft ez az összeg)a többi meg elég az albérletre,rezsire,kajára,gyógyszerre egyéb dologra.Lassan vége a sulinak,és utána meg mindkettőnknek lesz állandó állása.Lakásunk van örököltem nagyszüleimtől.Az a tervünk,hogy dolgozunk,félre teszünk,én befejezem a két szakmát amit elkezdtem,és majd 3-4 éven belül bevállalunk még egy babát,majd még 27-28 éves koromig még egyet,mert mindkettőnk legalább 3 gyermekre vágyik.Úgy vagyok vele,hogy ha van annyi pénzünk,hogy nem kell nélkülöznünk havonta,az alap dolgokat meg tudjuk venni,ruhákat,ételt,gyógyszert stb.,és van félretéve ha valami gond lenne,makkor jöhet a gyerek,amíg még kicsik,meg nagyon növésben vannak addig felesleges a nagyon márkás,ruha,persze cipőből jó kell ez egyértelmű,felesleges a nagyon drága mobil vagy egyátalán alaptop,amíg nem kolis vagy nem érettségizett szintén felesleges ha van otthon számítógép amit használhat.Nem attól lesz boldogabb,kiegyensúlyozottabb,hogy elhalmozom mindennel,hanem hogy szeretem,hogy nem nélkülözik,hogy jár iskolába,vannak barátai,megteheti,hogy elmegy egyszer-egyszer moziba stb.Persze én sem úgy gondolom,hogy minimálbérrel bevállalok 3at,hanem úgy hogy mindkettőnknek jó állása van és olyan keresete,hogy nem kell aggódni a hónap végén,hogy mit együnk.
2011. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!