Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pár első két gyermeke...

Egy pár első két gyermeke általában azonos nemű, vagy különböző tapasztalataitok szerint?

Figyelt kérdés

Saját családotokban, vagy ismerőseitek között melyikre láttok több példát?

Nekünk még csak egy babánk van, viszont ismeretségi körünkben öt párnál születik meg idén a második baba és mind az öt ugyanolyan nemű, mint az első gyermek. Sorban jönnek a második fiú és második lány gyermekek.

Elgondolkodtam, hogy ez vajon véletlen, vagy statisztikailag ez az általános?


2009. máj. 15. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A mi családunkban nagyjából fele-fele arányban vannak az egynemű gyerekes és a kétnemű gyerekes családok. Az ismerőseim között szintén, szóval szerintem nem lehet azt mondani, hogy statisztikailag általános. Ezt persze lehetne egzakt módon is mérni, dehát ahhoz a népességnyilvántartóban, vagy hasonló helyen kéne dolgozni. Ennek hiján maradnak a szubjektív benyomások kinek-kinek a környezete alapján. :-) A fő az, hogy sok-sok baba szülessen! :-))
2009. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a szülők génjeitől függ,semmi olyan,hogy hagyományosan így vagy úgy lenne.

Sok ismerősömnél látok vegyes tesó párokat is.

Lehet,hogy az általad ismert 5 párnál soha nem lenne fiú vagy éppen lány.


Szerintem nincs benne általánosítható dolog.

2009. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem általánositható,de igen,ahogy belegondolok tényleg sokkal több az ismeretségi körömben az olyan pár akinek azonos nemű az első két gyereke.
2009. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát mi például 5-en vagyunk lányok tesók. A pároméknál mindenkinek mindenhol fia van. Generációkra visszamenőleg. Nekünk is fiunk van. De nagyon remélem, hogy a következő picike lány lesz majd.
2009. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van:)!

4 család vagyunk "barátok",ebből 1 család 2lányos,a másik 3 2fiús.

Az ovi csoportban nagyrészt ugyanez a helyzet,de a 2fiús családok vannak többségben:)

2009. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!