Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség első tünetei? Mik a...

Terhesség első tünetei? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlzottan gyakorlott a témában. Mik a terhesség első tünetei? Törvényszerű, hogy több tünet jelentkezzen egyszerre? Mert pl a hányinger az lehet gyomorrontás, vagy vírus miatt, a gyakori pisilés, meg felfázás miatt. Sokat olvstam már róla, de szeretnék inkább tapasztalatokat olvasni, azok többet segítenének. Köszi előre is!
2010. okt. 21. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Mellfeszülés, gyakori vizelési inger,émelygés. Nálam ezek voltak az első tünetek.
2010. okt. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha készülsz a babára,akkor nagyobb az esély,hogy miatta van hányigered és kell gyakrabban pisilni,nem pedig betegség miatt:D Az émelygés az egyik első tünet kb.6 hetesen.De még előbb jelentkezhet a mellfeszülés.De ez se törvényszerű.Ami esetleg utalhat még a terhességre és még nem pozitív a teszt,de hőmérőzöl,az a trifázisos görbe.Ugyanis beágyazódáskor még magasabbra ugrik a hő,mint tüszőrepedés után.Tehát még egyszer megemelkedik.Nekem egyébként előbb a melleim kezdtek feszülni,éreztem "szurkálást"a hasamban,utána jelentkezett a hányinger,0-24-ben étvágytalanság.
2010. okt. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mit jelent a trifázisos görbe? Nekem általában 37 a hőm. Ma van a ciklusom 14. napja, és nagyon rosszul érzem magam. Rossz közérzet, hányinger. És szerintem ez így lehetetlen. Mármint a baba. Vagy rossz volt a biológia tanárom. Mi a véleményetek?
2010. okt. 21. 23:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Nalam mar a menzesz kimaraasa elott volt tunet, de csak az, hogy egyuttlettol kezdve (akkor volt peteeresem) vegig a menzi nem vart napjaig menzeszes erzesem volt, mintha ha meg akart volna jonni, minden nap hosszabb-rovidebb ideig. 10nappal akcio utan csinaltam erzekeny tesztet es egybol kimutatta. :) Utana se szunt meg a mindjart meg jon erzes, ugyanugy mint meg nem tortent menzi elott, utana is folyamatosan volt ez a menzeszes erzes, csak nem jott meg. :)
2010. okt. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ehhez minden reggel ugyanakkor böcsülettel:)hőmérőznöd kell,hogy következtetni tudj.A hőmérsékleti görbe trifázisos, azaz három hőmérsékleti szint figyelhető meg. A hőmérséklet ebben az esetben nemcsak a tüszőrepedés után növekszik meg, hanem még egyszer, a beágyazódás után is feljebb emelkedik. Ez azzal van összefüggésben, hogy a szervezet még több progeszteront termel, ami tovább nyomja a hőmérsékletet felfelé.
2010. okt. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Napi 12-13 óra alvásigény :)
2010. okt. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyakori pisilés, aluszékonyság, érzékeny voltam a szagokra és illatokra.
2010. okt. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Én már a beágyazódást is megéreztem, épp prezentációt tartottam az egyetemen, és baromira szúrt a mellbimbóm. Magamban bazsalyogtam, mert a kisfiamnál ugyanez volt. Ma pozit teszteltem:P.

Amúgy még annyi tünetem van, hogy nagyobb az alvásigényem, kicsit feszültebb vagyok, és továbbra is szúr néha a cicim.

2010. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam már mensi kimaradás előtt voltak furcsa "tünetek".

Kb a beágyazódás idején 2 napig megállás nélkül émelyegtem, és alig bírtam felkelni, olyan fáradt voltam, ez tartott 2 napig, aztán 2-3 napig nem volt semmi bajom. Végül amikor megkellet volna jönnie, arra ébredtem, hogy akkorák lettek a melleim, hogy nem tudtam felvenni a régi melltartóimat.

Utána nemigazán volt más bajom, a 6. hét előtt pedig elkezdődött a szédülés, émelygés, étvágytalanság, nem viselem valami jól, de valahogy túl kell lenni ezen is :)

2010. okt. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg folyadék. Gyakorlatilag az első 3 hónapban vizen és húslevesen éltem. :)
2010. okt. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!