Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most baj, hogy babám le...

Akkor most baj, hogy babám le van maradva?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta nekem, le van maradva a babám egy hónappal. Súlyilag, nagyságilag, akár 6 hónaposnak is mondható lenne, (4 hónapos) csak a mozgásfejlődése van elmaradva. Tény hogy még nem fog tudatosan, de már tanulja intenzíven, forogni is most tanul, már lassan teljesen az oldalára fordul. Hason már fejecskéjét szépen tartja, nézelődik a karján tmaszkodva. Betétes rugi nadrágot hord, ez is picit lassítja úgy tudom. De szerintem nincs egy hónappal lemaradva. Szerintetek? De ha mégis, majd behozza, nem?
2011. dec. 4. 14:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Eddig mindenkitől azt hallottam, hogy nem baj, ha picit le van maradva, nem szabad siettetni, be fogja hozni.
2011. dec. 4. 14:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden baba más ütemben fejlődik, ezt szerintem a védőnővel vagy a gyerekorvosotokkal beszéld meg, hogy ők hogy látják. Nekem 2 gyermekem van, 2 hónapos koruk körül már az oldalukra fordultak, 3 hónaposan fogtak, a nagyobbik pedig 4 hónaposan már oda-vissza forgott, a kicsi 4 hónaposan még csak egy irányba tudott fordulni.
2011. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én mindenhol azt olvastam (gyereknevelési könyvek, internet) hogy a második negyed évben fordulnak átlagban. 3-4 hónaposan az oldalukra 5 hónaposan a hasukra és vissza. Védőnő is azt mondta 6 hós korára hasra kell fordulnia, de benne nem bízok, sok hülyeséget mondott már (pl a babát 3 hós koráig nem szabad hasra tenni vagy 4 hósan már el kell kezdeni hozzátáplálni az nem számít hogy eddig csak anyatejet kapot).
2011. dec. 4. 14:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok.

Szerintem mutasd meg egy szakembernek, pl gyógytornásznak, mr csak a magad megnyugtatása miatt is. Ő átnézi a baba izomzatát és ha minden oké, akkor nincs miért izgulni, majd elkezd forogni, lehet, hogy kicsit lustább baba. Ha pedig talál problémát, akkor néhány alkalommal el kell vinni a babát, és rendbehozza. Utána pedig majd utoléri vagy le is hagyja a kortársait.

2011. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még csak 4 hónapos....

Az én fiam 6 hónapos lesz 15 nap múlva. Nem hogy nem forog, de rá se bagózik arra, hogy neki meg kellene fordulni, esetleg oldalra fordulni. Írod, hogy lassan teljesen az oldalára fordul, az én 6 hónapos gyerekem nem teszi ezt, mégsem érzem úgy, hogy le van maradva. Majd megfordul ha eljön az ideje.:-) Én nem aggódnék a helyedben:-)

2011. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17:11-es vagyok

Én olyanról még nem hallottam, hogy 6 hónapos korára meg KELL fordulnia egy gyereknek. Nyilván ha később sem forog, vagy vannak arra jelek, hogy egyáltalán nem akar fordulni, mozogni, akkor lehet aggódni, orvoshoz vinni, de csak azért, mert egy védőnő szerint meg KELL fordulni, azért nem kellene idegeskedned.

-pip-

2011. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sztem nincs lemaradva. Mi 3hósan voltunk neurológián és ott a nő azt mondta,hogy 1hónappal le van maradva,és hogy tornásztassam ha nem akarok nyomorék gyereket :O olyan mérges voltam rá! Aztán rá 2hét múlva elvittem gyógytornászhoz(akkorra kaptunk időpontot) ő azt mondta, hogy a doktornő "hülye" nem érti mit keresünk ott mert a mozgása kb egy 6hónaposnak felel meg. Azalatt a 2hét alatt, a fiam megtanult hasról hátra fordulni, fejét percekig tartotta. Most ő is 4hónapos, már a hasán fekve a dolgokért nyúl, hangosan kacag és pelenkázás közben fogja a lábfejét. Még mindig mérges vagyok a doktornőre, hogy ezt mondta! szóval ne aggodj nincs vele baj, max a háziorvostól kapsz beutalót neushoz meg gyógytornára.
2011. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Olvastam, hogy az első félévben többször pár percre hasra kell fordítani, különösen 3 hónapos korától. Nos mivel eddig ordított, ha hason volt, most már fent van a feje, alkar támaszban, így szeret nézelődni, ezért sokat is van hason. Bízom benne, hogy ez is erősíti egy picit.

2011. dec. 5. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!