Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónapos babám hasról...

6 és fél hónapos babám hasról háta fordul hetek óta, de vissza még nem. Le van maradva, vagy ez még "belefér"?

Figyelt kérdés
Hátról oldalra fordul nagyon szépen. Meg, ha hason van, szépen halad körbe-körbe, mint az óramutató. :)
2010. dec. 6. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez még simán belefér szerintem.
2010. dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az enyém 8 hónaposan fordult először.

ha úgy érzed, le van maradva kicsit, vidd el neurológushoz.A lányom izomzata erősen hypoton volt, ezért mentünk korai fejlesztésre a pető intézetbe.

2010. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tudom, hogy nagyon sokan nem fognak velem egyetérteni, de én elvittem 5 hónaposan dévény tornászhoz, mert ugyanennyit csinált a babám és kiderült, hogy jól tettem, mert enyhe hipotóniája volt. Valószínűleg előbb-utóbb mindent csinált volna, de inkább utóbb, lehet, hogy kimaradt volna nála pl. a mászás, ami nagyon -nagyon fontos. Így mindent behozott, 15 hónapos korára járt (és nem 10 hónapos korára a mászás kihagyásával, mert az nem jó!). rengeteget mászott. most 2 éves, folyékonyan, mondatokban beszél, az átlagot lepipálja beszédben, nagyon ügyes a mozgása is, az egyensúlya is. Szóval én azt mondom, hogy megérte. Egy kivizsgálás nem árt, nem teszel vele rosszat.
2010. dec. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a harmadikkal. Mi is elmentünk egy Dévényeshez, aki három hónapig kezelte a hipotón és törzyi-vágtagi asszimetriában szenvedő fiamat, hogy ne maradjon ki a mozgásfejlődéséből a kúszás-mászás, ami fontos agyi folyamatokat, összeköttetéseket erősít. nem jó, ha kimarad.


Szerintem ez még belefér, főleg a körbe-körbe forgás, annak most van itt az ideje, de én nem vagyok gyógytornász. Én inkább megmutatnám.

2010. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Segíts neki, mutasd, hogyan tud hátról hasra fordulni!

Hamar belejön, ne izgulj! :)

2010. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi "későn" vittük, ha bizonytalan vagy, inkább vidd el, mutasd meg gyógytornásznak vagy dévényesnek!
2010. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2010. dec. 7. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!