Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El van maradva 10 hónapos...

El van maradva 10 hónapos babám? Most kicsit tanácstalan vagyok, mindenki mást mond?

Figyelt kérdés

sok barátnömnek van babája szerintük minden oké vele, de érdekel a tapasztalt anyukák véleménye.

stabilan ül egyedül, felhúzza magát hasizomból, de nem kúszik-mászik, állni is csak úgy áll ha fogom a törzsét.


2011. máj. 11. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem kúsznia már mindenképpen kéne. Már négykézlábra kéne tudjon állni. Lassan kéne kezdje a mászást is. Az, hogy még nem áll fel önállóan az 10 hónaposan nem probléma, arra ráér még.

Beszélj a gyerekorvossal, mit tanácsol. Jó lenne, ha látná szakember.

2011. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát, csak saját tapasztalat. lányom koraszülött lett két hónappal. most 9 hóapos. bár még nem ül, de a kis popsiját felhúzza és rugózik négykézláb. gyógytornász szerint max egy hónap és elindul, mármint négykézláb!


el kellene azért vinned egy neurológushoz, gyógytornászhoz, ők látják a mozdulatokból hogy ha valami gond van.

2011. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmel nála.


Az én babám is koraszülött, de 9 hósan már mászott, 10 hósan felállt, és a gyógytornász szerint még le is van maradva az átlagtól egy hónappal. (Hipotónia miatt jártunk dévényre.)

2011. máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10 hónaposan valóban kéne tudnia mászni, de minimum kúszni!

Az én fiam, már 6 hónaposan kúszott,és kb 7-8 hónaposan már mászott!!

Ülni, csak akkor tanult meg mikor már fel tudott állni, 10hónaposan, onnan pottyant a popsiára,és akkor tanult meg ülni!

Vidd el szakemberhez, az a biztos!

2011. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, el van kicsit maradva. vidd el szakemberhez.

nagyon sokat ártasz a gerincének azzal, hogy állítod a babád, amíg nem tud egyedül felállni, nem szabad!

az se jó, hogy hasizomból ül fel, kutyázásból kéne, majd egy szakember rávezeti :)

2011. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!