Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a babám?

Le van maradva a babám?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz 11 hónapos, a mozgásformákkal semmi gond, már ügyesen jár önállóan, és a mászás sem maradt ki. Ha kérek tőle valamit, akkor idehozza, megismeri és utánozza a libát, kakast, csirkát,bocit, igazi kis bújós csajszi, ha odaadok valamit, akkor megköszöni(kökk). Pápázik,puszit dob. Pár szót is mond: apa, tátá,vau.


Viszont annyi helyen olvasom, és hallom ismerősöktől,hogy mondja a nem igen szavakat, megmutatja a testrészeit, stb.


Le lenne maradva, vagy ennyire nagy eltérések lehetnek babák fejlődésében. Lehet,hogy lánykámnál ez eddig háttérben volt,mert a mozgása fejlődött hamarabb,és most behozza a lemaradását??


2011. okt. 8. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes a lányod. A barátnőm 1,5 éves fia egy szót mond, a nem-et. A fejét, lábát, hasát tudja megmutatni.
2011. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Egyáltalán nincs lemaradva a lányod, a leírtak szerint tökéletesen fejlődik! Az igen-nem szavakat sablonból szokták leírni, hozzáteszem, véleményem szerint helytelenül, hiszen ezek elvont fogalmak, a gondolkodás fejlettsége még nem tart ott, hogy ezeket megfelelően használja. Tapasztalatom szerint előbb használja majd a "nem"-et, és jóval utána következik majd az "igen". A testrészek megnevezése is komoly foglalkozásokat, és rengeteg gyakorlást igénylő teljesítmény. Sokat kell játékosan gyakorolnotok, hogy a fő testrészeket idővel magabiztosan megnevezze. A pelenkázás, fürdés erre remek alkalom, játék a tükör előtt szintén. Ajánlom neked Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! című könyvét. Rengeteg fejlesztő játékot találsz benne születéstől hat éves korig, és tájékozódhatsz belőle gyermeked fejlődéséről is. Az egészséges beszédfejlődést pedig sok-sok beszélgetéssel, képeskönyvek rendszeres nézegetésével - az ismétlés nagyon fontos! - és a hangutánzó szavak játékos gyakorlásával tudod a legjobban segíteni ebben a korban.

2011. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam egy éves lesz, és bútorok mellett közlekedik. Nem tud pápázni, vagy puszit dobni, viszont minden tárgyat ismer a szobában, és a kertben. Ő is mondja, hogy nem, de nem hinném, hogy ismeri a jelentését. Baba, papa, apa, tete (teteje) szavak vannak nálunk is, de sokszor nem célzottan mondja.

Nekem eszembe sem jutott, hogy le van maradva. Sőt, nagyon okos dolgokat csinál.

2011. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ügyes a kislányod, nincs lemaradva ne aggódj.

A lányom is ennyi idős volt amikor elindult. Ő megmutatta/megmutatja a testrészeit, de én (szinte) minden fürdésnél mondtam neki mi hol van, majd kérdezgettem.


11 hónaposan a baba, mama, papa, kell szavakat mondta.


20 hónapos kislány anyukája

2011. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, az én 13 hónaposom sem csinál ennyit, mert nem utánoz pl. ennyi állatot.


Tudod, sok helyen írnak az anyukák ezt-azt-amazt, hogy az ő gyerekük mindenkinél jobb legyen, a végén két évesen már doktorálni fog :-) Egyébként én bírom az ilyen anyukákat, mert magamban jókat nevetek rajtuk :-) - bár hozzáteszem, hogy ha valaki így ajnározza a gyerekét én pl. nem szoktam vele barátkozni, mert nem látom értelmét a nem őszinte, azonban fellengzős emberekkel kommunikálásnak.

Egy másik dolog is van, nekem 13 hónapos a fiam, de ha megkérdezi valaki, hogy ezt-azt-amazt mikor csinálta először...hát dátum szerint két dologra emlékszem amikor felállt és amikor megtette az első lépéseit. De hogy mikor adtam neki először pl. paradicsomot, vagy borsót....hát én pontosan már meg nem mondom, mert fontosabb dolgok is történtek az életünkben :-)

2011. okt. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogy van lemaradva, sőt, szerintem fejlettebb az átlagnál. Te magad hallottad, hogy az ismerősök, olvasott anyukák gyerekei ezeket mondják? Sokan szeretnek olyannal dicsekedni, ami nem is igaz. Vannak olyanok, köztük én is, akik a babájuk hablatyolásából kihallanak ezt-azt. Nekem, pl. amikor 6,5 hónapos volt, szent meggyőződésemmé vált, hogy amikor ránézett a macskára, azt mondta, hogy tita. Na, ezt azóta sem hallottam tőle :) Most akkor én is dicsekedhetnék vele, hogy ilyen idős korában már szavakat mondott, de ez nyilván hülyeség :) A testrészeit meg ha nem tanítottad neki szándékosan, még kell tudnia megnevezni, 18 hónapos koráig ráér.
2011. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!