Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pusziljàk a babà...

Pusziljàk a babàmat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeseredett vagyok.

Van egy két honapos babàm.

A baj az hogy kérdésem nélkül puszilgatjàk!

Eleinte màr kifejtettem az elvàràsaimat,de nem értik...$

Nagy nehezen kikönyörögték,hadd foghassàk meg,amire megenyhült a szivem,na de puszilgatni,kezét arcàt,aki nem csalädtag?

Màr volt ebböl egy oriàsi vita,nem szeretném ujra eljàtszani,tehàt egy -két jo tipp hogy ne csokolgassàk?

Mert nagyon dühös vagyok ha ezt làtom!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2009. máj. 14. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
ki az, aki puszilgatja? mármint jó ismerős? vagy ki? írod, hogy nem családtag! egyszerűen ne add oda nekik szerintem! az én fiam 8 hós még most sem engedem, hogy puszilgassák!
2009. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
mond el még egyszer. aztán, aki nem érti meg, azt ne engedd a baba közelébe. ne félj, abból majd értenek.
2009. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Elsőnek igaza van,ez nem vita tárgya.Ne engedd ha nem akarod.A kezét én családtagoknak sem engedem puszilgatni.Azt a baba a szájába szedi,és ki tudja mit visz be vele.Értelmes embernek ezt mondani sem kell,hogy nem szabad.Akinek meg igen,az nem sértődjön meg miatta.Ha meg megsértődik az legyen az Ő baja.
2009. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem családtagnak nyugodtan mondd meg, hogy ne puszilgassa. Bár szerintem a család se nagyon puszilgassa. Mondd azt, hogy nem szereti, ha kiveszik a kiságyból, babakocsiból stb. Most aludt el, vagy nemsokára alszik, vagy nyűgös, éhes. Valamit találj ki!
2009. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Engem csak az zavar ha a kezét vagy ha a száját puszilgatják,de hála isten eddig csak a rokonság szokta,de én szóltam,hogy a kezét rendszeresen bekapja és inkább máshol puszilgassák,a szájára pedig még én sem adok.van aki megértette,hogy mik az elvárásaim,de van olyan rokon aki rendszeresen elengedi a füle mellett a "kívánságaimat" és továbbra is azt csinálja amit ő gondol jónak.Pedig mi vagyunk a szülei és mi állítjuk fel a játékszabályokat.Akinek tetszik az részt vehet benne,akinek nem azt sajnálom.Mondjuk magamból kiindulva én meg szoktam inkább kérdezni a szülőt,hogy nem gond e ha ezt meg azt csinálhatok e a babájával,szóval ha nem családtag és nem tetszik amit csinál,akkor biztos szólnék finoman.Mondjuk ez a helyzettől is függ,mert idegeneknek kínosabb szólni,ha valami nem tetszik,mint mondjuk a rokonságnak.Próbáld úgy alakítani a helyzetet,hogy ne tudják a kezét,arcát idegenek összepuszilgatni ha tudod.
2009. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az a gond,hogy az illetö ugy jön be,hogy direkt hangosan beszél,skszor csenget,hogy a baba tuti fel keljen.

Aztàn nagyon könyörög,hogy egy picit hadd foghassa.

Oda adom,hàtha màr tanult,de elkezdi a szinhàzat.

Vàllàra fekteti,kezét puszilja,a baba nyügös,akkor a homlokàt,aztàn azt mondja azért nyügös mert unatkozik,becézgeti olyan modon,ami nekem nem tetszik.

Màr nagyon csunyàn kiosztottam,ugy hogy két hétig szoba se àlltam vele,aztàn sirva jött hogy béküljünk,a béke utàn meg mindent ugyanolyan modon csinàl.

2009. máj. 14. 11:37
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Én egyszerűen megoldanám, mondanám, hogy most evett, most ne vegye fel, mert akkor az nem jó a babának.

Akkor is ezt mondanám, ha láthatóan éhes a gyerek :-))

Mindig ezt mondanám.

Erre nincs mit reagálni szerintem, mert olyat ő se akarhat, ami nem jó a babának...

2009. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ülj le vele elbeszélgetni.Én nem keresnék semmilyen kifogásokat,hanem egyszerűen megmondanám mi az amit engedek másoknak a gyerekemmel és mi az amit nem.

Az ami nekem megengedett a gyerekemmel nem biztos,hogy másoknak is az.

Ha ezt elfogadja betartja jöhet látogatni(akkor sem ülhet a nyakamon állandóan,mondjuk heti 1-2 alkalom röviden)ha nem tudja betartani akkor ne látogasson,vagy hagyja békén a gyerekemet.Egyébként meg nem tűrnék meg ilyen embert a közelemben,mert borzasztóan idegesítene.Hozzám nem járna az tuti.

2009. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
De ez miért probléma?hát ennyire irigyek az emberek?ha majd elmegy,letörlöd popsitörlővel ahol megpuszilta!nem gyémántból van!lehet puszilgatni!vagy mosson mindenki domestos-sal fogat?nem lesz semmi baja!de pontozzatok le nyugodtan!szerintem ez akkor is hülyeség!mi az h csak én vehetem fel,mert az enyém?nem vagyunk óvodások!
2009. máj. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolso!

Nem szégyelled magad?????????

Van gyereked?

Természetesen nem vagyok irigy.

Irtam,hogy oda szoktam adni neki.

De ne puszilgassa!

Macskàja van,akit imàd!

Ha azt puszilja,gondolom nem rohan el mosakodni.

Aztàn a gyerekemet??????????

Egy két honapos babànak nincs szüksége a sok idegen puszira!

Ha igen,akkor a tiédnek,de nem egy normàlis anyànak a gyerekének.Ha cseppet is féltenéd a gyermekekt tudod miröl beszélek...

És honnét tudjam hogy az illetö egészséges?

Lehet ép egy virus lappang benne,amiröl még ö maga se tud.

Az meg màr extra hogy be jön,és kezet se mos,hanem rohan a gyerekhez,én anya léttemre rendszeresen fertötlenitem a kezem,mielött gyerekhez nyulok.

Hisz jàrok wc-re,dolgozok takaritoszerekkel,stb.

Nem reagàlom tul a dolgot.

Egy kis baci kell a gyereknek,de ha egy életre kihato betegséget kapna el,soha nem bocsàjtanàm meg.

És addig mig nem éled àt hogy a gyermeked màstol lesz beteg,addig ugyse fogod megérteni miröl beszélek...

2009. máj. 14. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!