Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "kell" egy egy éves...

Miért "kell" egy egy éves gyereknek járnia?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 napja múlt 14 hónapos.Mászni és felülni is később kezdett, mert egy picit lazább az izomtónusa.Jártunk is tornára, most HRG-re járunk az uszodába.Már régóta lépeget kapaszkodva, ha fogjuk a kezét, szépen sétál.Valamelyik nap elengedte az egyik kezem, de nem mert tovább lépni.Eleve kicsit bátortalanabb is.A járássegítővel pár lépést megtesz egyedül.De én erre is büszke vagyok.Kiborít, hogy mindenki, még az idegenek is pofát vágnak, amikor rákérdeznek, hogy elindult -e már, és azt mondom, nem.Döbbenet az arcokon..Mi van akkor, ha csak 17 hónaposan indul el? Miért fáraszt ezzel mindenki? Se én, se a lányom nem tehetünk arról, hogy nem érett meg még rá.Viszont rendkívül okos, a védőnő is azt mondta, hogy átlag feletti a kis értelme, több tudatos szava is van.Miért siettetik a babákat? És ha még nem szalad, akkor mi van? Lemarad valamiről, vagy mi? Ti hogy vagytok ezzel?

2011. nov. 26. 10:16
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Légyszi, tisztázzuk már, hogy mit jelent, hogy tud x szót tudatosan? Mert ezt én nem értem. Kimondja őket, mint pl. labda, kutya, cica, apa, anya, mama, papa? Így?

Az én 15 hós kislányom összesen két szót mond ki teljesen, az egyik a mama, a másik a baba. Ezen kívül apát és a lámpát "pa-pa-pa-pa"-nak ejti, mondja, a pápára, hogy tátá, a cicire, hogy titi, kanálra hogy "ka", macira, hogy "be-be", az órára, hogy "ti-ta" (tiktak helyett). Kb ezek jutottak eszembe. Most akkor ezek szerint ahhoz, hogy ne nevezzük lemaradottnak a társaihoz képest, ezeket mind ki kellene ejtenie teljes hosszában, sőt még ettől sokkal több szót kéne ismernie?


Könyveiből rengeteg tárgyat, élőlényt felismer, ezt talán össze sem tudnám számolni, hogy mennyit.

2011. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
Amiket mond: anya, apa, baba, mama, nem, de, adjál, hello, hallo ( telefonba).De ezeket így, tisztán, és azt, hogy anya, azt rám mondja.Mászik utánam, keres, és mondja, anya. A többi gőgicsélés.Tá, gá, dada stb, nem sorolnám fel.
2011. nov. 27. 11:51
 33/33 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy egy éves korától havi legalább egy szóval kell bővülnie a szókincsének, és másfél évesen kell tudnia nem tudom pontosan hány szót.Természetesen nincs lemaradva a babád! Minden gyerek máshogy fejlődik, nincs értelme összehasonlítani őket!Az egyik a mozgásban ügyesebb, a másik a beszédfejlődésben, stb.
2011. nov. 27. 12:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!