Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "kell" egy egy éves...

Miért "kell" egy egy éves gyereknek járnia?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 napja múlt 14 hónapos.Mászni és felülni is később kezdett, mert egy picit lazább az izomtónusa.Jártunk is tornára, most HRG-re járunk az uszodába.Már régóta lépeget kapaszkodva, ha fogjuk a kezét, szépen sétál.Valamelyik nap elengedte az egyik kezem, de nem mert tovább lépni.Eleve kicsit bátortalanabb is.A járássegítővel pár lépést megtesz egyedül.De én erre is büszke vagyok.Kiborít, hogy mindenki, még az idegenek is pofát vágnak, amikor rákérdeznek, hogy elindult -e már, és azt mondom, nem.Döbbenet az arcokon..Mi van akkor, ha csak 17 hónaposan indul el? Miért fáraszt ezzel mindenki? Se én, se a lányom nem tehetünk arról, hogy nem érett meg még rá.Viszont rendkívül okos, a védőnő is azt mondta, hogy átlag feletti a kis értelme, több tudatos szava is van.Miért siettetik a babákat? És ha még nem szalad, akkor mi van? Lemarad valamiről, vagy mi? Ti hogy vagytok ezzel?

2011. nov. 26. 10:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%

Leírta????????Lehet onnan vettem.

Egészséges gyereknek nem lazább az izomtónusa, nem kell gyógytornász, korai fejlesztő, mászni-felülni is később kezdett.. Hát ebből vettem.


Egyébként meg még annyit, felgyorsult a világ, az én fiam is védőnő, ismerősők szerint is le volt maradva a mozgásban, mert egyébként hipotón (laza izomzata)volt és oxigénhiánnyal született, de ő is 11 hónaposan elindult. 14 hónaposan meg beszélt.Nem több tudatos szava volt, hanem 150 mert felírtam és megszámoltam. De őt első naptól fejlesztettük és hat hét alatt beérte az egészségeseket illetve csak egy enyhe lemaradása volt.

És nem mindegy, pont a fiamból kiindulva tudom, hogy például ő lógatta a fejét hátra, és azt mondták azért, mert gyenge az izomzata és nem képes tartani a fejét, hat hónaposan ugyanúgy lógatta, de akkor már azt mondta az orvos nem gond, mert most már szándékosan csinálja.

Szóval nem mindegy teljesen egészséges vagy mondjuk laza izomzatból fakadó problémáról van szó. Mert akkor nála fokozottabban oda kell figyelni a lemaradásra.

És én tuningoltam a fiamat, nem vettem fárasztásnak a megjegyzéseket, hanem komolyan és valóban hasznos volt. Mert most ugyan nem tehetséges, nem kiemelkedő semmiben, csak átlagos kisfiú, de legalább lemaradva nincs a többiektől.

2011. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 12:37-esnek: a fiad védőnő?? 150 szó? Ne haragudj, de ez nevetséges..

Én magam is gyógytornász vagyok egyébként, csak pályakezdő, ezt azért írom le, hogy ne úgy beszélj rólam, mint egy tudatlanról.A hypotonia egy állapot, nem betegség, és sajnos manapság gyakori.A gyógytornászunk, és a HRG terapeuta szerint sincs lemaradva nagyon a lányom, és gyönyörűen fejlődik.És nem tettem meg érte mindent?? Fél éven át hordtam Dévény tornára ( busszal), minden nap tornáztattam, kúsztattam, másztattam, masszíroztam.Ünnepnapokon is, vasárnap is, ha üvöltött, akkor is.Jártunk babaúszásra.Megkapta a heti 2 korai fejlesztést, 1 vízi, 1 szárazföldi, ahová viszem, még kemény mínuszok alatt is, babakocsival.Most neurológushoz megyünk, Szegedre, ami tőlünk 100 km.Egyébként a gyerekorvos se talált nála semmi eltérést, csak a biztonság kedvéért nézeti meg.Mi az, hogy én nem tettem meg érte mindent? Semmit nem tudsz rólunk, úgy ítélkezel.Hát, köszi! És ha nem fog kötélen táncolni, akkor mi van? Mi van akkor, ha 3-as lesz testnevelésből? (én is elég gyatrán szerepeltem, mégis értelmes, diplomás nő lett belőlem) És a gyerekem nem ügyetlen, ezt kikérem magamnak!! Nem fogja zavarni az ügyetlensége, mert pillanatok alatt be fogja hozni a többieket.Egyébként 3 éves korára minden gyerek ugyanazt tudja.Se az óvónő, se a tanítónő nem fogja megkérdezni, hogy mikor indultál el..ez vicces! Egyébként a felét nem hiszem el annak, amit írsz.150 szó???:))

2011. nov. 26. 14:59
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van olyan gyerek a családban aki 16 hónaposan indult el. Az anyukája ugyanezeken ment át. Azok a nézések amikor elmondta, hogy nem tud még járni a gyerek... Nem értem miért kell ebből ilyen nagy ügyet csinálni, nem? Majd elindul ha el akar. Szerintem inkább azzal van a baj amikor már 5 hónaposan szegényeket belerakják a bébikompba, és már 8 hónaposan dicsekednek vele, hogy már tud járni ha fogják a kezét. Ilyet is ismerek. Borzasztó szerintem...
2011. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Mindig mindenki nagyobbat akar mondani a másiknál, ez ennek a "lenézem a másik gyerekét, meg betegnek nézem, csak az enyém ügyesebbnek/szebbnek/jobbnak/okosabbnak/stb. tűnjön" trendnek az oka.


Egyik ismerősömnek könnyű terhessége, könnyű szülése volt, szép súlyú, jól fejlett kislánya született. Mindent a nagykönyv szerint kezdett el csinálni, csak a járást halogatta. 18 hónaposan kezdett önállóan járni. És ő akárhányszor valaki kérdezte, mikor kezdett el járni a lánya, mondta, hogy 18 hónaposan, de sietve hozzá is tette, hogy nem, nincs semmi baja, betegsége a picinek, csak lassan érő típus. Én éreztem kellemetlennek a helyzetet, hogy egy kismamának szinte elnézést kell kérnie másoktól, hogy az ő gyereke ekkor meg akkor ezt vagy azt még nem csinálta. És szerintem ez nem az ő szégyene, hanem a mostani emberek sötét felfogásáé.


Szerintem nincs lemaradva semmiről a kislányod, hisz alig múlt 1 éves, majd futhatsz még utána! :D

2011. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%

Igen 150 szó, persze csak amiket fel tudtam írni és értelmesek voltak. Valójában jóval több volt, hiszen az, hogy le.. sok mindent jelenthetett. És mint írtam, bár buta anyukáknak nyilván buta gyerekeik vannak és ehhez szoknak, de még csak átlagos sincs a gyerekem. Le van maradva.


Te nem vagy értelmes és normális sem, tudom annak tartod magad. De nem vagy az. Hiszen alapból, ha normális, egészséges lenne a gyereked, akkor nem kéne Dévény torna, neurológus akármi. rengeteg egészséges, jól fejlődő gyereket láttam már és érdekes egyiknek sem volt szüksége ilyesmikre.

Megint ez a vita. Van kerítés ki van belül és ki van kívül. Hát szerintem a lányod van belül.


És egyébként ha fele igaz lenne, hogy gyógypedagógus vagy mi vagy, akkor nem itt kérdeznéd, milyen hátrányt okoz a nagymozgásokban való lemaradás? És nem kéne neurológus, védőnő, hogy megmondja a gyerekednek van baja vagy nincs.

És egy gyógytornász, akinek gyógytornászhoz kell hordani a gyerekét?


lehet majd hantabajnok lesz a gyereked, mint te.

HIHIHI, gyógytornász. Én meg agysebész.

2011. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is, utolsó 2 válaszoló! Maximálisan egyetértek veletek.Én érezzem magam rosszul? Nem én irányítom a fejlődését, hanem ő maga, a kis idegrendszerén, az izmai állapotán múlik, nem rajtam!Egy barátnőm mondta, hogy nem versenyló a lányod, milyen igaza volt! Attól én nem vagyok rosszabb szülő, rosszabb anya, mert a gyerekem később érik meg ezekre.És az nem jobb szülő, akinek egy évesen már szaval és salsát táncol a gyereke..
2011. nov. 26. 15:11
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nincs vele, ha egy évesen nem jár a baba. A fiam 13 hónapos, és most tette meg az első lépéseit. Őt ismerve, most pár hónapig csak egyet-egyet fog lépni, és utána letérdel.

Eszembe sem jutott, hogy le lenne maradva a fiam. Nekem inkább az a furcsa, ha egy baba 9-10 hónaposan jár. Mikor a barátnőm fia felállt, az én fiam még javában kúszott :-D A másik barátnőmé pedig 16 hónaposan indult el.

2011. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
15:11-es, kímélj meg a további idétlen, gúnyos, cinikus kommentedtől. Aki itt nem normális, az te vagy.Feltettem egy kérdést, és rajtad kívül mindenki értelmes választ írt.De ez nem engem minősít, hanem téged.Idejössz kötekedni az állítólagos "zseni" gyerekeddel példálózva.Nem vagyok erre kíváncsi.Kötözködj máshol!Miért nem azt írod, hogy egy évesen már novellát írt? Szánalmas vagy! Igen, gyógytornász vagyok, de ahogy írtam is, pályakezdő.Nincs Dévényre szakképesítésem, miért ne vihetném nálam tapasztaltabb, szakképzett kollégához a gyerekem? És nem vagyok okosabb a neurológusnál sem, mivel nem vagyok orvos.Nem beteg a gyerekem, megmondta a gyerekorvos, csak a biztonság kedvéért menjünk el, az ÉN megnyugtatásomra.És egészséges gyereket is el szokott küldeni.Nem vagyok buta, a lányom se, te viszont húzz el a kérdésemről, mert senki nem kíváncsi rád.
2011. nov. 26. 15:18
 19/33 anonim ***** válasza:
0%

Ja és még annyit, nálunk az óvódában azt meg kellett mondani, mikor emelte először a fejét, mikor fordult, mikor mosolygott, mikor kezdett el menni, mikor rágott, mikor evett villával... Legalább 50 kérdés.

Mi az hogy nem fogja megkérdezni? Ezt beiratkozásnál adták, a tovvábi fejlesztések miatt.


Mondjuk vitázni is kár, aki szerint minden 3 éves ugyanazt tudja. Hogy tudná már minden 3 éves ugyanazt? Ez elképesztő butaság.

2011. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Akkor nézzél utána! Szerintem is kár vitázni, a te gyereked zseni ( szerinted ), mindenki másé buta.Évek óta vagyok ezen az oldalon, de soha nem butáztam le senkit, és senki gyerekét, főleg nem látatlanba!! Ismered a gyerekemet? Láttad? Vizsgáltad? Ha nem, akkor ne oszd itt az észt, és ne sértegess, mert ez felháborító! Mindenki másnak köszi a normális hangnemben írt, értelmes válaszokat!
2011. nov. 26. 15:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!