Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "kell" egy egy éves...

Miért "kell" egy egy éves gyereknek járnia?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 napja múlt 14 hónapos.Mászni és felülni is később kezdett, mert egy picit lazább az izomtónusa.Jártunk is tornára, most HRG-re járunk az uszodába.Már régóta lépeget kapaszkodva, ha fogjuk a kezét, szépen sétál.Valamelyik nap elengedte az egyik kezem, de nem mert tovább lépni.Eleve kicsit bátortalanabb is.A járássegítővel pár lépést megtesz egyedül.De én erre is büszke vagyok.Kiborít, hogy mindenki, még az idegenek is pofát vágnak, amikor rákérdeznek, hogy elindult -e már, és azt mondom, nem.Döbbenet az arcokon..Mi van akkor, ha csak 17 hónaposan indul el? Miért fáraszt ezzel mindenki? Se én, se a lányom nem tehetünk arról, hogy nem érett meg még rá.Viszont rendkívül okos, a védőnő is azt mondta, hogy átlag feletti a kis értelme, több tudatos szava is van.Miért siettetik a babákat? És ha még nem szalad, akkor mi van? Lemarad valamiről, vagy mi? Ti hogy vagytok ezzel?

2011. nov. 26. 10:16
1 2 3 4
 1/33 F.B.I. ***** válasza:
15%

Alapvetően egy gyermek normális testi és szellemi fejlődése alatt egy gyermek 10-14 hónaposan elkezd magától járni. Ha ez nem történik meg, akkor mindenképpen szakorvossal kell konzultálni, mivel a gyermek fejlődésével baj lehet. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a te kicsidnek valami baja van, de nem árt az elővigyázatosság, mindez az ő érdekeit szolgálja, ne azzal foglalkozz, hogy mások mit mondanak, inkább beszélj hozzáértővel és ne magad miatt, hanem a gyermek miatt. Az ő jövője függ tőle. Ugyanis, ha most késik a fejlődés, lehet később is fog. Mindenkinek érdeke, hogy tisztában legyetek az állapotával. Egy másik dolog, amit sokan nem tudnak, az hogy a szellemi és testi fejlődés között sok betegség során nincs összefüggés, előfordulhat, hogy szellemileg sokkal érettebb, csak a teste nem úgy mozog, ahogy azt kellene, és ez az amiért mindenképpen kórházi szakorvost keressen fel! Nem háziorvost!!!!

Egy kérdés, nem volt a gyermeked koraszülött, vagy nem ikrekkel voltál várandós?

2011. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem volt koraszülött, viszont kisebb súllyal, 2,5 kilóval született.Én úgy tudom, 18 hónapos korig normálisnak számít, ha elindul.A védőnő is azt mondta, semmi baj nincs ezzel, régebben is ez volt, csak manapság felgyorsult a fejlődés, és szerinte ez a jó.Ma azt várják a gyerekektől, hogy 10 hónaposan járjanak, de nem biztos, hogy az a jó.Én ettől nem félek, egyértelműen a lazább izomtónus az oka.De csütörtökön megyünk megnézetni egy neurológussal a biztonság kedvéért, hogy kizárjon bizonyos dolgokat.Részemről mindent megtettem, most korai fejlesztésre is járunk.Egy dolgot nem tudok: helyette megtanulni állni, guggolni, járni.
2011. nov. 26. 10:34
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy 18 hónapos koráig van ideje, hogy elinduljon, utána pedig utána kell járni, hogy ha nem indult még el önállóan, hogy mi lehet az oka.

Ne aggódj kérdező, az én kislányom is ugyanígy volt mint a tied, 14. hónap végén indult el önállóan. Nálunk az segített, hogy saját szobája lett padlószőnyeggel, ahol a szőnyeg alatt még egy szigetelő szivacsréteg van. Neki ez kellett ahhoz, hogy biztonsággal neki tudjon indulni. Két héttel később, most már az egész lakást belépkedi, már a küszöbön is át tud lépni egyedül. :-)


Adj neki annyi időt, amennyire szüksége van, még 4 hónapod van, hogy ne aggódj. Teljesen valószínű, hogy semmi baja, hiszen a többi mozgásformát ami a járáshoz szükséges, produkálja. Bátorságot és lehet, hogy még némi izmot kell magára szednie, hogy egyedül is elinduljon.

2011. nov. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Köszi! Én se látom nagyon sötéten a dolgokat.Mert belegondoltam, hogy igazából mi hátránya származhat abból, ha egy kicsit lassabban fejlődik? Semmi, legalábbis szerintem.Sokat aggódtam, most már nem, mert önmagához képest folyamatosan fejlődik, és ez a lényeg, nem a nagy könyv.Tesiből én is gyenge voltam, nem lesz olimpiai bajnok ő sem.:)
2011. nov. 26. 11:13
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Engem is mindenki ezzel fáraszt, de gyorsan le szoktam őket állítani, hogy nem lóversenyen vagyunk...

Pont a napokban voltunk az 1 éves státusz vizsgálaton, és mondta a védőnénink, hogy a listán, amit tudnia kell a babának csak az szerepel, hogy "kapaszkodva lépeget", és nem az, hogy egyedül jár, és ez nem véletlenül van így.

Az én babám a mászással is kivárta a legvégső határidőt, de azóta megállíthatatlan. Azt mondták, semmi baja, csak mivel elég magas, hosszú baba, nehezebb dolga van, mint azoknak a babáknak, akik jobban "egyben vannak".

Apukám mesélte, hogy én is "későn" (14 hónaposan...) kezdtem járni, de az már egyből futás volt, szóval ezen tényleg nincs mit aggódni szerintem.

2011. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%

Perrsze konkrétumokat nem lehet tudni előre, de az biztos le van maradva az egészségesen fejlődő gyerekektől, de eddig is le volt. Persze jó lett volna ha eddigre behozza magát, de nem tette.

Szerintem lesz ebből még gondja, az ismerőseim gyerekei mindig le voltak maradva, hiszen mikor az én fiam már 5 méter magasban végigegyensúlyozott egy kötélen, az ő fiát gyógytornász kísérgette egy 15 centi magas padon. És már most mondták az iskolában is tanulási nehézségei lesznek.

Egyébként kiemelkedően ügyes és okos egyéb területen. Ahogy az az életben van, ahol egyik kézzel elvesz, a másikkal ad.


Úgyhogy szemben a többiekkel, igen, lemarad valamiről. És a végén már kedve sem lesz, ha bekerül egy óvódás csoportba, hiszen frusztrálni fogja a többiek ügyessége, a saját ügyetlensége.

Úgyhogy én azért mindent elkövetnék mielőbb behozza magát.

2011. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Olyan furcs ez nekem aki abszolut a "mai kor gyermeke", hisz 35 vagyok, nem tartom magam öregnek, vagy maradinak MÉGIS megdöbbenek amikor a védőnők (az enyém is) gyorsaságról beszélnek. Felgyorsult a világ, így felgyorsult minden...oké, rendben van. Na de a növekedés is? A fejlődés is? Felgyorsult világról nem beszélhetünk egy kisbabánál. Nem állhat egyenes arányban a felgyorsult világ egy baba fejlődésével, hisz akkor 10 év múlva a baba 4 hónaposan járni fog, 7 hónaposan számolni.20 év múlva a gyerek már nem is születni fog, hanem kisétál az anyja hasából. Ökörség.
2011. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
A felgyorsult világról csak annyit, hogy míg kicsit régebben pl 25 évesen már a legtöbb embernek családja volt, ma egy csomóan azt se tudják mit akarjanak az életükkel. Kicsit sarkítottam persze, de ne várjuk el, hogy minden baba szaladjon meg beszéljen 10 hónaposan. Régebben is megvolt a "szórás" ugyanúgy, volt aki gyorsabban fejlődött ebben, lassabban más területen, mint ahogy később is minden gyerek máshoz ért jobban, és nem egyforma ügyesek mindenben... Ezt azért nem szabadna lemaradásként kezelni.
2011. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

6. válaszoló, te most a kérdező gyermekéről beszélsz, hogy le van maradva az egészségesen fejlődő gyerekektől? Ezt a következtetést miből vontad le? A gyerekek eltérő ütemben fejlődnek. Én pl viszonylag későn kezdtem el beszélni. Sőt, egész óvodáskorom végéig logopédushoz jártam. Ezek szerint én is le voltam maradva, és hátrányom volt a többiekkel szemben? Sosem éreztem úgy.

Itt pedig ahogy írta az anyuka, mindent meg is tesz a babájáért, bár szerintem egy 14 hós babáról korai még úgy nyilatkozni, hogy le van maradva, hiszen minden gyerek más ütemben fejlődik, és a nagykönyv szerint is normális, ha 17-18 hónapos korban kezd el önállóan járni. Azt írta, hogy régóta lépeget, mászik és felül. Nagyon sok gyereknek lazább az izomtónusa.

Ne haragudj, én nem látom, hogy le lenne maradva. Ahogy írtam, az én lányom is 3-4 nappal a 15. hónap előtt kezdett el önállóan menni.


Én soha életemben nem mertem volna 5 méter magasban végigegyensúlyozni kötélen, nagyon ügyes a gyermeked, hogy ezt meg tudja csinálni! Azért szerintem nem ez az általános.


(2. válaszoló)

2011. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Biztos valami légtornász csemete.
2011. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!