Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "kell" egy egy éves...

Miért "kell" egy egy éves gyereknek járnia?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 napja múlt 14 hónapos.Mászni és felülni is később kezdett, mert egy picit lazább az izomtónusa.Jártunk is tornára, most HRG-re járunk az uszodába.Már régóta lépeget kapaszkodva, ha fogjuk a kezét, szépen sétál.Valamelyik nap elengedte az egyik kezem, de nem mert tovább lépni.Eleve kicsit bátortalanabb is.A járássegítővel pár lépést megtesz egyedül.De én erre is büszke vagyok.Kiborít, hogy mindenki, még az idegenek is pofát vágnak, amikor rákérdeznek, hogy elindult -e már, és azt mondom, nem.Döbbenet az arcokon..Mi van akkor, ha csak 17 hónaposan indul el? Miért fáraszt ezzel mindenki? Se én, se a lányom nem tehetünk arról, hogy nem érett meg még rá.Viszont rendkívül okos, a védőnő is azt mondta, hogy átlag feletti a kis értelme, több tudatos szava is van.Miért siettetik a babákat? És ha még nem szalad, akkor mi van? Lemarad valamiről, vagy mi? Ti hogy vagytok ezzel?

2011. nov. 26. 10:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam az előzőeket. 18 hónapos korukig elindulnak az jó. egyik barátnőm kislánya mindig megfontoltan kezdett neki mindennek, így a járásnak is . 18 hónaposan indult el, de egyszer sem esett el. akkor ment amikor már biztos volt a dolgában. teljesen egészséges baba. a lányom 13 hónapos, és úgy sétáljunk, hogy az egyik kezét fogom, még nem nagyon meri elengedni. az ég világon semmi baja. ha megkérdezik, hogy megy-e? a válaszom igen, hiszen megy, de fogom a kezét. aki dumál annak csak azt szoktam mondani, hogy aha, igen, persze, közben mosolygok, na ekkor veszi a lapot, hogy foglalkozzon mással. mond azt, hogy megy a babád, és akkor nem dumálnak. ennyi.
2011. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
15. 19.-es stb válaszoló, te aztán a sötétség királynője vagy. úr isten!!!! nem hiszem el.... és ennek van gyereke. 150 szó, ami megszámoltál, de volt az töb is. igazad van az én lányom is tud ennyi. figyelj!!!!: hegű, gíí, jííí, ájőőő, tejőőőőő, bűűűű, és még sorolhatnám áááááááááááá
2011. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

(előző vagyok)ja! és egy nagyon hosszú szót is tud. dejdejdejdejdejdejdejdej

a kérdezőtől és a többiektől elnézést a reakciómért, de nem bírtam kihagyni :))))

2011. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

:))Ezen jót röhögtem! Végül is ennyi erővel én is mondhatnám, amikor azt mondja: gá, hogy Gábornak hívja a bácsit, nem?

Mindezt fontos volt leírni egy járásos kérdésnél, hogy neki már 150 szava van.Biztos verset is ír, és jövő héten már érettségi tételt is húz.:)

2011. nov. 26. 20:40
 25/33 anonim ***** válasza:
hát igen. bocsi, hogy én is elkalandoztam, de előrébb válaszoltam a kérdésre is :)
2011. nov. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező

Te írtad:

RENDKÍVÜL OKOS és ÁTLAG FELETTI ÉRTELME VAN a TE LÁNYODNAK, mert több tudatos szava is van.


Erre írtam, nemhogy nem átlag feletti, és nemhogy okos, kimondottan átlag alatti 14 hónaposan pár tudatos szóval és önállóan járni sem tud.

DE legyen úgy, zseni a kiskölyök, és rendben van, ha ennyi hurcibálás, fejlesztés után már ide eljutott. Szerintem mutogasd a fókuszban a csöppöt vagy nevezd be a csillag születikbe, mert ez valami csoda.

Bár átlag gyerekek maguktól elérik ezt a szintet jó pár hónappal korábban, de ne zavarjon ez a tény.


Erre írtam az én ÁTLAGOS, hangsúlyozom, nem zseni, nem rendkívül okos, nem rendkívüli értelmű, maximum is átlagos, de inkább lassabban fejlődő 14 hónaposan 150 szóval beszélt, értelmes szóval, nem Gá. És 11 hónaposan önállóan járt. Nem húz érettségi tételt, hiszen nem zseni és nincs előrébb egy centivel sem koránál.

Nemúgy mint a te kis drágád szerinted.

eddig sem.

Hát kitartást. Nem lehet könnyű, egy zsenit nevelni.


De tudod mit, kitaláltam megkérdezem itt az oldalon, kinek mikor indult el a gyereke és mennyi szót tudott 14 hónaposan és kiderül átlag alatti vagy feletti a gyereked. Bár kétségem sincs az eredményről, mert én is olvasgatok itt és biztos vagyok benne, hogy a fiamban semmi különleges nincs és nem is volt.

2011. nov. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

tűnj már innen!!!! hiába erőlködsz, ekkor sem életszerű amit írtál fogd már fel. nem tud 150 szót egy 14 hónapos!! kit akarsz hülyének nézni? menj te a fókuszba te átlag alatti. Másfél éves korukra kezdenek összetettebben beszélni a gyerekek. Szókincsük pár hónapon belül háromszorosára, azaz 30 szóra emelkedhet. pl.:meg tudja kérdezni, hogy hol a baba. ha ennél sokkal többet tud a babád, akkor ne késlekedj, irány a fókusz!!!

És ha még százszor leírod, akkor sem fogja senki bevenni.

2011. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
tudod mit? eszembe jutott. és most nem viccelek. vedd fel a telefonoddal és töltsd fel a netre amint azt a bizonyos 150 meg még annál több szót is mondja a picid, és akkor én fogok elnézést kérni amiért itt fikázlak.
2011. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
9:10-es, hagyjál már békén!Nem érdekel semmilyen irományod! Miért ne lehetne okos a lányom, amikor anyának szólít? Az átlag feletti értelmét pedig nem én mondtam rá, hanem a védőnő, aki a terhességem óta figyelemmel kíséri a lányomat, nem név és arc nélkül okoskodik egy fórumon, mint egy idióta.Vastag a bőr a képeden, hogy ismét lehülyézel egy kisgyereket, és az anyját, akit nem is ismersz! Nézzél már magadba! egyébként ha kötélen táncol a fiad, akkor mit keresel a babák fejezetnél? Nem tévedtél el egy pár évet?
2011. nov. 27. 10:30
 30/33 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a fejlesztések ( ha tudnál olvasni ) a mozgására vonatkoztak.Értelmileg magát fejleszti, és én tanítom.Képzeld! Büszke vagyok arra a 8-10 szavára, amit mond!Nem várok tőle semmi extrát, csak azt, hogy boldog kisgyerek legyen.A te gyerekedet nem sajnálom, inkább SZÁNOM, hogy ilyen szülője van! Mert ha később nem hoz csillagos ötöst kvantumfizikából, el fogod verni, mint a lovat! Te egy tipikus maximalista, követelőző, majd az én gyerekem megváltja a világot típusú, önző, megkeseredett ember vagy! Bocs, hogy kérdezni mertem, és legyél nagyon boldog, hogy lebutáztál minket te nyomorék!
2011. nov. 27. 10:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!