Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan altatja el babáját?...

Ki hogyan altatja el babáját? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos. Délelőtt szopizáskor elalszik, kb. 2 órát délig. Aztán délután, bár álmos, nem alszik el, csak esetlen ha kimegyünk a babakocsiban. Este pedig ha szopizáskor elalszik, akkor az jó, de van hogy 1/2-1 órába telik, mire elalszik úgy, hogy mellette fekszik. Tudom, hogy ezt elrontottam, de hogyan lehetne ezen javítani?
2009. máj. 12. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia!Ez nekem is nagyon zűrös téma. Nekem pont este alszik el nyugodtan magától, de napközben egy rémálom az altatása.

Még lenn sem alszik a levegőn. Ma délután is 1 órán át tombolt a babakocsiba, és nem aludt el. Kíváncsi vagyok én is a válaszokra.Sziasztok

2009. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottad el, bár biztos sokan leszúrnak érte, de a cicin elalvás a gyereknek plusz nyugalmat jelent. 17 hónapos a kislányom, eddig cicin aludt el, mostanában a szopizás után elforditja a fejét, gagyog valamennyit, megbeszéljük, mi volt ma, majd pár percen belül elalszik. Változni fog a helyzet, bármennyire nem tudod most elképzelni. Csak bizd rá. Akinek tápszeres a babája, nem tud erről nyilatkozni, merthogy most jönnek majd a "hagyd nyugodtan sirni, majd megszokja" válaszok.
2009. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy vannak ilyen vélemények is. Tehát majd ő maga eldönti. Kicsit féltem tőle, mivel mindenki (anyukám is) azt mondta, hogy ez így nem jó. Le kell tenni és magától aludjon el az a gyermek. De ha sír és szüksége van rám, én nem tudok nyugodtan tv-t nézni a másik szobában, míg sír. Te is ott fekszel mellette, míg el nem alszik??
2009. máj. 12. 17:13
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szia! én sem "leteszem és magától elalszik" :)

sajnos azt se tudom, milyen az :)

este a mi ágyunkon vagyunk, mászkál, bújik, mászkál bújik, énekelgetek, összebújunk, ilyesmi, aztán elalszik.

napközben szinte SEHOGY, de ez csak egy hónapja van, azóta se babakocsiban, se otthon nem alszik, max egy nap egyszer félórát. naközben szintén le kell vele feküdni bújni, és úgy alszik el---ha elalszik

szerencsés, aki berakja az ágyba és elalszik

2009. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Tudom nem vigasztal de "jó" ezt hallani másoktól is. Mivel az én kisfiam 8hónapos, és napközben szinte semmit sem alszik, hiába próbálok bármit, szopi, mellé fekvés, ringatás. Az esti szopi után elalszik, majd 10kor még van egy kis "álometetés" és utána alszik reggelig. Bárhol beszélgettem erről a többi anyuka úgy néz rám, mintha valami szörnyeteg lennék, hogy mi az hogy nem alszik a baba, neki kellene napközben aludnia. Nekem is könnyebb lenne, nem én tartom ébren a gyereket ... A babakocsiban való alvás addig vált be, amíg nem érdekelte a környezete, azóta ritka hogy elaludna benne. Ami néha bevált, hogy ha nagyon álmos volt, betettük az autóba és mentünk egy kört amíg elaludt.

Bár nem sokat segítettem, de együttérzek :-)

2009. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy éjjel alszik. De szerintem, és tényleg nem okoskodni akarok talán a délelőtti 2 óra alvás nagyon sok!! Nem tudod délelőtt tovább ébren tartani, v. előbb felkelteni, és talán akkor ebéd után is alukál egyet?
2009. máj. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha elalszik, soha nem szoktam felkelteni, hagyom hogy magától keljen fel. Meg hát soha nem tudhatom, hogy délután alszik-e egyáltalán. De ha úgy alakul, hogy délelőtt nem alszik (ami ritka), akkor ebéd után egyből elalszik pelenkázás közben már. És így is csak 1,5-2 órát alszik.
2009. máj. 12. 18:06
 8/14 anonim ***** válasza:
17.03-as vagyok. Van olyan gyerek, aki elalszik egyedül, van aki nem. Tényleg ne aggódj ezen, el fog majd magától aludni sirás nélkül, ha majd Ő akar! A szopizás különleges dolog számára, kicsit nehezebb lesz az "elszakadás", és ne hidd, hogy olyan sokára jön el a pillanat, nem fog akárhány éves koráig szopizni. Örülj neki, hogy van anniy tejed amennyi neki elég a megnyugváshoz, elalváshoz. Egyébként fárasztó ez neked, azért kérdezted?
2009. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem fárasztó. Sőt örülök, hogy még szopizik, szeretem azokat a pillanatokat. Az fáraszt, hogy sokan azt mondják, hogy rosszul csináltam, hogy nem alszik el magától, és lassan hajlamos vagyok elhinni én is, hogy tényleg rosszul csináltam. Mert mások szemében ha a gyerek nem alszik el egyedül, akkor arról csakis az anyuka tehet, mert nem úgy szoktatta.
2009. máj. 12. 18:19
 10/14 anonim ***** válasza:

A lányom 2 hónapos volt, már volt 2 foga. Akkor éjszaka és nappal, délután is aludt rendesen. 8 hónaposan átaludta az éjszakát,már 8 foga volt, nem nyügösködött, de napközben sokat mászott és játszott, szopizás közben csak pihent,néha becsukta a szemét, de biztos eszébe jutott valami és már fel is pattant és vége az "alvásnak". Sokan azt mondták, biztos, jön a foga azért nem alszik napközben vagy nem elég fáradt. Cáfoltam, mert észrevétlenül kibújt az alsó-felső 4-4 rágófoga is, az éjszakai alvás működik, de napközben talán max 1 óra, babakocsiban nem alszik, mert most repkednek a madarak, mennek az autók,működik a szökőkút, stb. Minden érdekes.

Üdv. 14 hónapos nagylány anyukája

2009. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!