Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más hogyan altatja kisbabáját?

Más hogyan altatja kisbabáját?

Figyelt kérdés

Másfél hónapos babámról van szó. Nálunk a fürdés fél 8kor van. Aztán kis játék, vagy épp sírás (amihez kedve van. Majd fél9-9 között utsó szopi, majd egy kis ringatás és be az ágyba. Na ekkor szokott felélénkülni. Nem sír, csak jár keze, lába. Ha kiköpi a cumit, akkor kurjant egyet, amire én bemegyek, és visszaadom. Újabb pofisimi, aztán kijövök. Van amikor 11re alszik el.

Min változtassak? Vagy lesz ez jobb is?


2011. okt. 16. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csendben van,akkor ne menj be hozzá. Ha mindig bemégy és odaadod neki a cumit,akkor ezt jó játéknak képzeli,és emiatt nem alszik el. Lehet,hogy cumi nélkül is elaludna,ha egyedül hagyod.
2011. okt. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne menj be. Azt hiszi az a játék,hogy kiköpi a cumit és akkor bemész.Hagyd, el fog aludni
2011. okt. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálta, amíg háton altattam. Aztán ahogy kicsit erősödött az izomzata (5 hetesen) áttértem a hason altatásra. Biztonságot adott neki valahogy, és ha kalimpált keze-lába, volt valami, amihez hozzáérhetett (a matrac). Van, aki azt mondja, az ölelő reflex miatt bizonytalanabbak egyes babák háton, mert ha vmi miatt megijednek, ott nincs mit "ölelni". Amíg háton aludt, többször fel is ijedt sírva.


De nem minden baba egyforma, valamelyik kifejezetten háton tud jól aludni.


Amíg csendben van és nem sír hangosan, szerintem se menj be hozzá. A miénk pl. néha úgy alszik el, hogy elnyújtott monoton hangokat ad ki ("üüüüüü"), ezzel ringatja álomba magát.

2011. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nalunk furdes utan mindig jon a tejcsi es alvas, olyankor mar nem engedem jatszani, mert attol felporog, a levendulas furdetotol viszont elalmosodik, raadasul amig pelenkazom, oltoztetem mar szol az andalito babazene halkan, igy mire tele rakja a pocakjat mar melyen durmol.
2011. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!