Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszokhatja a baba ha csak...

Megszokhatja a baba ha csak apa altatja?

Figyelt kérdés
Nálam nem hajlandó elaludni csak nagy sírások árán apánál vagy bárki másnál viszont 2 perc és alszik is.Nálam mindig felakarja vetetni magát.Mindent úgy csinálok ahogy a párom csinál mégsem tudom én elaltatni.Napközben ha a párom nem dolgozik akkor ő altatja mindig de ha dolgozik akkor kész rémálom az altatás főleg az esti.Tegnap is másfél óra altatás ringatás után hagytam, hogy rajtam aludjon el és úgy tettem az ágyában ma apa 3 perc alatt elaltatta.Miért van ez mit csinálok rosszul?8 hónapos a kisfiam.
2011. júl. 25. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyne!
2011. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van.

Én altattam/altatom mindig, a párom nem tudja.

Igen, megszokja.

2011. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ha holnaptól csak én altatom akkor van rá esély, hogy engem is gyorsan megszokik?:)
2011. júl. 25. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Hááát, ezt így nem lehet megmondani.

De valószínű, hogy idővel Neked is menni fog.

Sok sikert!

2011. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 25. 22:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért van ez így? Szerintem azért, mert Te vagy az édesanyja, aki számára a legfontosabb a világon, és ha ott vagy, nem akar aludni, inkább azt szeretné, ha babusgatnád, játszanál vele stb. Nálunk is vannak ilyen időszakok, amikor a kisfiam (1 éves) felpörög altatásnál ahelyett, hogy lenyugodna és aludna. Játszani akar, meg hogy vegyem fel. Néha működik az, hogy mondom neki: anya most kimegy, te pedig alszol, és otthagyom, pár perc múlva már alszik is. Néha sírni kezd, és nem lehet magára hagyni, akkor bent maradok vele, amíg el nem alszik. Ha nyújtja a kezét, felveszem, megdajkálom, majd visszafektetem. Jobb, ha nem szoktatod hozzá az órákig tartó ringatáshoz, most még nem késő. A másik tényező még az lehet, hogy egyáltalán elég fáradt-e már ahhoz, hogy elaludjon - nálunk is vannak/voltak pár perces és 1 órás altatások, attól függetlenül, ki altatta el.

8 hónapos kor körül szokott kezdődni a szeparációs szorongás időszaka is. Ha napközben is állandóan a Te kezedben akar lenni, akkor emiatt is lehet, hogy nem akar elaludni, csak ha felveszed.

2011. júl. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!