Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem 4 hónaposan...

Baj, ha nem 4 hónaposan kezdem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam..tegnap evett egy kis almát...és délutánra nagyon fájt tőle a pocija!A tejpéppel ugyan így jártunk.Tegnap előtt azt evett délben,és délután nagyon sírt,húzogatta a lábát...valószínű,hogy akkor is a hasa fájt.Ezért úgy döntöttem,hogy még várunk,és később kezdjük a hozzátápit!A kisfiam tápszeres,és Beba Ha-t,és Beba Ha/Ar tápszert eszik!

Szerintetek várjak,vagy esetleg próbálkozzak Ha-s tejpéppel?


2009. máj. 11. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még egy kicsit, végül is még csak 4 hónapos, lehet, hogy még nem elég "érett" a hozzátápihoz.
2009. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia! jaj sima tejpépet semmiképp ne adj neki! Ha-sal megpróbálkozhatsz, de azzal is várhatsz még, illetve ezt is csak kanalanként vezesd be. sok babának megfogja a pociját.

egyébként a hozzátáplálás szerencsére nem verseny, vagy kötelező dolog, a tápis babáknak is jobb később elkezdeni.

egyébként hasonlóan jártam az almával, mint Te, így a babám majdnem 6 hónapos volt, amikor ismét próbálkoztunk a hozzátáplálással. és akkor már semmi gond nem volt! szívesebben is evett.

ehhez is meg kell érni a babáknak és nem mindegyiknek olyan a gyomra, hogy a vasszögtől sem lenne baja :) persze szerencsés akinek mindent tud enni a babája és nem is válogat.

2009. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nyugodtan varj meg kb 2 hetet amig ujra probalkoznal, mert egyertelmuen nem eleg erett a babad emesztorendszere a hozzataplalashoz. a hasfajas jelzi ezt. nem marad le semmirol, ha meg tapszert eszik par hetig. ha akkor is faj majd a hasi, akkor meg jobban tolni kell a hozzataplalas idopotjat
2009. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem baj.

Negy honapos korban nem KELL kezdeni, hanem LEHET. A mai gyakorlat szerint ez a legkorabbi kezdesi lehetoseg. De ajanljak a tovabbi varakozast.

Hat honapos kor az, amikor mar nem nagyon szabad tovabb varni, mert peldaul a vastartalek akkor csappan le a babaknal es azt mar nem tudja potolni az anyatej, szukseg van egyeb etelek bevezetesere.

Ha nem birta ezt a ket dolgot a babad pocakja, akkor en a helyedben meg varnek nehany hetet es akkor probalkoznek ujra.

2009. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is kivártam a 6 hónapot, és egyáltalán nem befolyásolt, h' más mikor kezdi. Nálunk nagyon bevált, mindent megeszik, ami a korának megfelelő, és nem volt sem hasfájás, sem más probléma. A tápszerben minden szükséges tápanyag benne van, ami fél éves koráig kell neki, ráérsz akkor elkezdeni. A tejpépet valamivel korábban kezdtem (kb. öt és fél hónapos korában), és mire a valódi hozzátápláláshoz elérkeztünk, már megszokta a kanalat. Szerintem jól döntöttél, h' még vársz vele.
2009. máj. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha adsz neki, HA-st adj.És csak akkor add, ha azt látod rajta, hogy enné már, érdeklődik, vagy nem hízik megfelelően.
2009. máj. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!:))Akkor jól döntöttem,hogy várok még vele..egyébként nagyon szépen fejlődik a tápitól...2600 grammal született,és most 6000 gramm.Nem kövér,hanem erős,masszív kisgyerkőc!!:))
2009. máj. 11. 11:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!