Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy történhet meg ilyen?...

Hogy történhet meg ilyen? Hajnalban 6 hós kisfiamnak 41 fokos láza volt, többször hányt, már szinte alig volt magánál! Hívtam az ügyeletet, és nem jöttek ki!

Figyelt kérdés
Fél négykor arra keltünk, hogy nyög a kisfiam, de alig volt magánál, rángatózott keze lába, és megmértük a lázát, 40,9 fok volt! És elkezdett hányni, 3x is hányt! Kapott egyből kúpot, hívtam rögtön az ügyeletet,hogy jöjjenek ki, erre azt mondták, hogy nem jönnek ki, a lázcsillapítás a szülő dolga, meghogy nem ő az egyetlen beteg a városban, majd reggel vigyük el a háziorvoshoz. Meg hogy ha hány, ne adjunk neki enni, majd attól jobban lesz. Ne tudjátok meg mit éreztem! Komolyan mondom ahogy rángatózott meg alélt már a legrosszabbra is gondoltam! Hogy történhet meg ilyen? Vagy szerintetek én dramatizálom túl? Gyorsan csináltunk neki hűtőfürdőt, na az kicsit helyrehozta. De még most sem térek magamhoz, reszket kezem -lábam az idegtől.
2009. máj. 11. 05:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

s€zerintem fogd magad és jelentsd fel az ügyeletet!

Ilyen nincs!

Máskor meg hívj mentőt mert ez a láz nem vicc baj is lehetett volna.

2009. máj. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nálunk a mentőkön keresztül kapcsolják az ügyeletet. Azt mondták ez ez a gyerekügyelet dolga.
2009. máj. 11. 06:06
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy Dramatizálod túl! A kisfiadnak lázgörcse volt. Nem szeretnélek véletlenül sem riogatni és megijeszteni, de akár rossz kimenetelű is lehetett volna, hisz egy még egy felnőtt szervezet is nehezen tolerál ekkora lázat, nemhogy egy ilyen pici.

Én is lépnék, ne telefonon keresztül döntsenek már más sorsáról. Egyébként a hűtőfürdő nagyon jó ötlet volt, de ugyanúgy jó, ha jó nagy vizes lepedőbe, törölközőbe bugyolálod a gyermeket.

2009. máj. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem kívánom senkinek amit éreztem meg érzek még most is. Nem is tudom hogy ékném túl ha valami történne vele! Most beszéltem Anyuval, Ő is azt tanácsolta, jelentsem fel az ügyeletet, ne hagyjam annyiban!
2009. máj. 11. 06:36
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is lépj valamit.Ugy látszik ezek nem tanulnak!!!Hány embernek legyen már komolyabb baja az ő hibájukból?Felháboritó!Én biztos telefonon keresztül is elküldtem volna a p...ba!
2009. máj. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, azt kellett volna, csak annyira meg voltam ijedve hogy eszembe sem jutott!
2009. máj. 11. 06:52
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
Hát...lehet,h most le leszek pontozva!!!Tényleg a szülő dolga a lázcsillapítás!Jó dolog volt a hűtőfürdő!Jól csináltad,előbb azt kellett volna csinálni,de...NEM HISZEM EL,h ilyet művelnek az emberrel!Ha a szülő hívja,h jöjjenek máris pattanni kéne!Ez azért elég durva!!!
2009. máj. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Felháborító! De Magyarországon mindent meg lehet tenni, aztán ha baj történik, akkor változtatnak mindent, de akkor meg minek.
2009. máj. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Igen, a lázcsillapítás kezdetben a szülő dolga. De ha a hűtőfürdő, meg a lázcsillapító kúp sem használ, akkor csak kéne már csinálni valamit az ügyeletnek. Pláne, hogy a mi adónkból kapja a fizetését. Felháborító!
2009. máj. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

szia, én az ország nyugati felén élek és itt ugyanez a helyzet. volt már rá példa, hogy a beteg gyerekemhez akartam kihivni az ügyeletes orvost, és szépen elmagyarázták, hogy miért is kéne nekem odavinnem 40 fokos lázzal a gyereket (ugyanis ott van az ügyeletes gyógyszertár, tehát úgyis oda kell mennem.) az, hogy esetleg nincs autóm, nincs már tömegközlekedés, esetleg nem akarok 2000 ft-ot fizetni a taxiért, vagy hogy a másik gyerek békésen alszik és holnap iskolába menne és nem hagyhatom otthon egyedül, mig mi odamegyünk a kutyát nem érdekelte. úgyhogy én egy dolgot megtanultam, ne legyen így, de ha ez még egyszer előfordulna veled, azonnal vidd el a gyereket a legközelebbi kórházba, vagy ha ez nem megoldható, hivj mentőt. mire a duzzogó gyerekorvos odaér eltelik egy csomó idő, és igazából hasznát se tudod venni, mert megmondani nem tudja mi a baj, max. találgat és beutal a kórházba. és természetesen jelentsd fel ezt a ganéjt. én kórházban dolgozom, rendszeresen ügyelek, néha olyan piszlicsáré dolgokkal jönnek éjjel, hogy csak na, mégsem tehetem meg, hogy elküldök bárkit, mert azért vagyok ott, akkor az a dolgom, azért ügyelet az ügyelet. ráadásul a gyerekek mindenkinél nagyobb sürgősséget élveznek. amit tettek veled az etikátlan!!!!

ui. valószinüleg hirtelen szökött fel a babád láza és lázgörcse volt.- én azt gondolom kötelező lett volna kimennie.

2009. máj. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!