Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban rosszul csinálom hogy...

Valóban rosszul csinálom hogy 4 óránként etetem a lassan 3 hónapos babámat? Mindenki e miatt szívja a vérem.

Figyelt kérdés
Születése óta nagyon sírós a babám.Szimplán szeret kézbe lenni,és nem szereti ha leteszem.Da ahogy idősödik egyre jobban el van.Eddig 3 óránként etettem,de egy ideje amikor ciicre akartam tenni,mindig sírt és nem volt hajlandó bekapni a cicit,és elkezdeni szopizni.Beírtam ide kérdést és többen is írták hogy lehet hogy azért nem szopizik mert nem éhes próbáljam meg a 4 óránkéni evést. Ki próbáltam,be jött,rendesen szopizik és este is jobban alszik.De a rokonok csak azt fújják hogy ilyen pici babát nem lehet 4 óránként etetni,és azért sír mert éhes. De nem azért sír mert akkor is ugyan ennyit sírt mikor 2 óránként evett.Meg ha cicire teszem ha fel sír nem kell neki.Szóval nekem van igazam,vagy a rokonoknak?
2009. máj. 10. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen Neked van igazad! Ha a babád nem akar 3 óránként enni, Te meg erőlteted, akkor megutálja esetleg a cicit, aztán nézhetsz. A hülye (bocsi) rokonok akkor meg azon sápítoznak, hogy biztos Te rontottál el valamit. Én a 2 hetes babámat volt, hogy 5 óra elteltével etettem, mert addig aludt. Igény szerint szoptattam, nem tudom, Te hogy csinálod. Mindig szólt, ha éhes volt és gyönyörűen fejlett 10 hónapos most. (Engem a védőnő szekált, hogy ritkán és keveset eszik...) Csak az ösztöneidre és a babád jelzéseire hallgass!!!
2009. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy akkor eszik, amikor akar. És mivel a babák nem egyformák: az egyik akár óránként kér, a másik meg 4-5 órát is kibír. Szerintem jól csinálod, mert ha nem éhes, nem tudod tömni, akkor minek kínozni? Nem szabad erőltetni az evést. ha a rokonnak más a véleménye, csinálja ahogy jónak látja- a saját gyerekével.

Mellesleg: az enyémek is 4 óránként ettek- és túlélték!

2009. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs két egyforma baba.Vannak babák akik maguktol beállnak a 4 orára.Mi is igy voltunk.Neked van igazad,te ismered a legjobban a babádat.Nekem is vannak szörnyü rokonok,szerintem csak irigykednek,hogy több idöd van másra és a sétára.A két ora viszont nagyon kevés ilyen idős korban.
2009. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehogy már a rokonok jobban tudják miért sír A TE GYEREKED Persze hogy neked van igazad nem a rokonoknak.Folytasd így tovább, úgyis ha mást szeretne majd a kicsikéd, jelezni fogja.És majd akkor tudni fogod hogy változtatni kell.
2009. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen idős korban inkább 4 óránként szoktak már enni a babák. Üzenem a rokonaidnak, hogy az én lányom 4-5 hónaposn összesen 4x evett egy nap! Na akkor azonban sokat! És nagyon úgy tűnik, hogy túlélte! :-)

Ha szépen fejlődik és nem követeli a cicit, akkor mindent tökéletesen csinálsz. Ha 2 etetés között sír akkor sem biztos, hogy éhes. Lehet fáradt, unatkozhat stb. Ha ajánlhatok vmit ami nálunk ilyenkor nagyon bevált: alvásból felsírás ált. éhséget jelent, utána következő sírás (kb1,5-2 óra múlva) álmosság.Ha közben is sír, akkor inkább unatkozik. A babádnál figyeld ki, hogy melyik sírásnak milyen a hangja, mert máshogy sír ha éhes, máshogy ha fáradt és máshogy, ha csak unatkozik (ilyenkor inkább csak nyűgösködik).

2009. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom hogy a szopizós babáknak azt szokták mondani hogy nem kell vízet adni, de esetleg nem lehet hogy szomjas? Adj neki kanállal egy kicsit, vagy kis pohárból. Hátha az a baj. De ez csak egy ötlet.

A rokonokról csak annyit, hogy mindenki olyan okos, ne foglalkozz velük. Pláne ha te látod hogy így nyugodt. Akkor inkább irigyek hogy semmi gondod nincs vele, netán nekik meg volt.

Én teljesen nem tudtam szoptatni a kicsimet, már az harmadik héttől pótlást kellett adnom, de ettől függetlenül soha nem x időnként adtam neki a tápszert sem. Kb megvolt hogy na most kb éhesnek kéne lennie és akkor adtam neki enni. Ha meg elaludt én soha nem ébresztettem fel. Aludt egy nagyot, aztán ha éhes volt úgy is hamarabb felkelt. De volt olyan hogy 6-7 órát sem evett. Megnéztem ilyenkor, nyugodtan aludt, így vártam. Aztán felébredt és kipihenten olyan jól esett neki a tejcsi hogy csak na. És nem volt utána nyűgös stb. Persze azért nem rendszeresen csinálta ezt mert az ért ez is ok, de előfordult.

Az elejétől kezdve végig aludta nekem az éjjelt, csodababa. De ezt azért írom, mert én meg úgy jártam hogy nem akart hízni az elején, így azt tanácsolta a védőnő hogy ébresszem fel éjjel is etetni. Na hát csörgőt ráztam neki, pusziltam, óvatosan csíptem, semmi reakció. A szájába tettem a cumisüveget, semmi. Aztán nagyon nehezen ébredezett, félálomban ivott belőle egy kicsit, de ennyi. De én akkor megfogadam, hogy soha többet nem zavarom meg az álmát. Aztán végül is szépen elkezdett hízni, pláne ugye hogy tápszert is kapott, sőt szépen meg is indult, még jobban is mint kellett volna, de soha többé nem ébresztettem fel kaja miatt.

2009. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad!!!!

Semmiképpen sem!!!Te vagy a picivel a nap 24 órájában, te tudod, hogy mikor mire van szűksége a csöppödnek. Te tudod, hogy mikor mit kell tenned, mikor mi jó nektek!

Az én kisfiam 1 hetes kora óta 4-4,5 óránként szopott.

Ha máshogy nem tudod lerendezni, akkor vesd be azt, hogy te vagy az anyja, és majd te eldöntöd, hogy mikor szoptatod.

Hajrá anyák!!!!

2009. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!