Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki azt mondja hogy ha...

Mindenki azt mondja hogy ha gyakrabban a cicire teszem a kicsit több lesz a tej. Nálam ez nem müködik.1,5-2 óránként eszik, de semmivel sem több a tej, és úgy veszem észre hogy ő is csak éhes marad. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mekkora a babád és hány percig eszik általában? Az enyém 4 hetes koráig 1,5 óránként evett 8 percig, utána (és közben) sehogy sem tudtam felébreszteni vagy ébren tartani, de mivel szépen gyarapodott nem foglalkoztam sokat a dologgal. A 8 perc viszont kőkemény szopi volt szusszanat nélkül, ki is szívott 40-50 ml-ket. Hallgasd, hogy tényleg nyel -e közben, vagy csak nyammog, esetleg válts pózt, vagy cicit. Miből gondolod, hogy éhes marad?

Nem növekszik megfelelően?

2008. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
12 hetes, és amúgy jól fejlődik 2 hónaposan 5300 gramm volt. A szopi nagyon sokáig tart neki, van hogy 1 óra. Próbálok pózt változtatni, már mindkét ciciből eszik, és figyelem hogy nyel-e. De amikor már nem hallom hogy enne, inkább elveszem tőle a cicit, ekkor pedig jön a sírás. Ezért gondolom hogy éhes. Ha hagyom hogy szopizzon még csak ugy akár 2 órát is elvan rajta. De 1 óra múlva ugyanugy kéri a kaját.
2008. szept. 22. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:
ugyan így voltam én is ...most 15 hetes a kisfiamm és már napi kétszer ki kell egészítenem tápszerrel.Szerintem kevés a tejed...probáld meg hogy csinálsz 60ml tápszert(milumil HA start a legjobb,anyatej alapú,szeretni fogja)és mikor leveszed a ciciről a szájába adod a cumisüveget.Ha eszik akkor nem elég a tejed de ha nem akkor azért cicil sokáig mert talán azon akar elaludni vagy szeretetre vágyik.Normális esetben max 30 perc alatt jól kéne laknia.Én nem is gondoltam hogy kevés a tejem mert megnyomtam és jött belőle.Anyu mondta hogy ha már nem fogok szoptatni ennyi akkor is jönni fog belőle ugyhogy probáljam a tápszert.Bevált...azóta 20 perc a kajálás és kiegyensúlyozott boldog a babám.Féltem hogy megszokja a cumit aztán majd nem fogadja el a cicit...ezért vettem tommee tippee cumisüveget 1es cumival és popnt ugy jön belőle mint a ciciből.nem dől csak ha szívja.1 hónapja adok neki tápszert is miután kiszívja a cicimet és semmi gond nincs.Bevált a cumi.Mellbinbó formája van,talán ezért fogadja el a cicit is.sok boldogságot kivánok nektek!
2008. szept. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!