Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2008 decemberében született...

2008 decemberében született babák?

Figyelt kérdés
Milyen a napirendetek? Mennyit alszik és miket csinál a kisbabátok? hogy vagytok?:)
2009. máj. 9. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Pici tesókám 2008 decemberben 13-án született, Valentinnak hívják. Édes a baba. Igaz ő két hónapja koraszülött, de már 2 hónapja járkál, ül, mászik és még nagyon sok minden, sok szót akarna mondani, gagyog, magyaráz, és az evéssel sincsen semmi baj. Darabosat, főzelékeket, krumlit, húsokat és édességek is tömény számban mehet. Persze kellő odafigyeléssel.
2009. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Kisfiam dec 10-én született 3200g,54cm.Most kereken 8 kg.Forog hátról hasra és vissza,bekapja a lábát,hason játszik a játékaival,csörgőket csuklóból mozgatja,sikít, be nem áll a szája.Nappal kb 4-5 órát alszik, este 9kor csicsil, reggel 6ig,akkor hami, majd újra csicsi.

Nyomja a felüléseket,gyúr hasra:)

Hason felhúzza a popsiját.

Üdv:Ancsy

2009. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hű nem semmi nagyon ügyesek!


1. válaszoló: hogy érted, hogy járkál?:)

2. válaszoló; nagyon ügyesen alszik nappal is a baba!!!

2009. máj. 9. 18:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első nem komoly válasz.
2009. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Dec. 31-én született kislányom, 2990 gr és 53 cm. Most 7 és fél kiló és 65 cm. Reggel 5-6kor kel, eszik (tápszeres).Utána visszaalszik kb 7-8ig. 9kor hami valami gyümölcs most kezdtük a hozzátáplálást. Utána fél óra alvás. Majd délben tápszer, és séta, közben fél óra alvás. Nagyon keveset alszik nappal. Du kap tejpépet. Majd jön az egyre nyűgösebb műsor mert nem hajlandó elaludni estig. Este fél hétkor pancsi, tápszer és beájul reggelig.

Már forog hasról hátra, hátról hasra is bár azt még nem sokszor. Bekapja ami a kezébe kerül és érdekes (csörgő zörgő bigyók). Nyúl utánuk. Nevet ha éneklünk neki, még nem kacag. Szépen tartja hason a fejét.Nagyon ügyesen eszik kanállal.

És jól vagyunk, mintha mindig is itt lett volna ez a babóca.

2009. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az en fiam november legvegen szuletett, tehat vegulis nem decemberi, de ha par oraval tovabb vajudok, akkor mar decemberi lenne, ugy hogy valaszolok, ha nem zavar.

O kozel negy kiloval es 55 cm-rel szuletett, no, mint a gomba, 74 cm es 9,5 kg.

Alvas: nagyon magas volt idaig az alvasigenye, ket honapos kora ota atalussza az ejszakat, este nyolctol reggel hatig. Nappal is sokat aludt, egy hosszat reggel, egy rovidet delben es ismet egy hosszat delutan. Nah, ez egy hete valtozott, az ejszakai alvas valtozatlan szerencsere, de reggel mar csak egy apro fel oras van, delben egy hosszabb ket oras, delutan semmi.

Eves: tapszeres baba, naponta otszor eszik. Egy honapja kap tejpepet, az a tizorai es ket hete kezdtuk el a hozzataplalast. Egyenlore delben kapott almat par napig, barackot par napig, most mar a kettot vegyesen, de ez jovoheten atkerul uzsonnara, a deli evest meghagyom majd a fozelekeknek, husoknak. Nincs baj az etvagyaval, eleg falank, rendezetten eszik, gyorsan.

Mozgas es egyeb fejlodes: kb masfel honapja kezdett el forogni, eloszor hatrol hasra jobbra, par nappal kesobb balra is es hasrol vissza. Az utobbival azota nem haladt tul sokat, mintha elfelejtette volna, alig csinalja, en allok mellette es forgatom vissza, mert a hason fekves par perc utan unalmas. Korbe is forog, illetve par napja hason fekvesbol felterdel, maga ala huzza a labat, gondolom ebbol lesz majd valamikor a kuszas. A labat o is szeretne bekapni, de az meg nem megy. Probal felulni, ha van mibe kapaszkodni, akkor felhuzza magat, ha nincs kapaszkodo, akkor felkonyokol, de ugy felulni meg nem tud. Van mar harom foga, masfel honaposan jott az elso, negy honaposan egyszerre ketto es most ismet szunet van.

Most kezdtek el erdekelni a jatekok, rajott, hogy nem csak bekapni lehet oket, hanem masra is jok, nyul ertuk, elveszi, amit eler, raz, szorit, utoget. Sokat nevet, hangosan kacag es megjelent nala egy nagyon eros torokhangu uvoltes-visitas, amit akkor produkal, amikor valamit szeretne megkapni, vagy elerni, magyarul amikor eppen akaratos. Hatalmas szempillai vannak, a szeme kek volt, most mar barnul, ami annyit tesz, hogy se nem kek, se nem barna, se nem zold, hanem vegyes. Szinte kopaszon szuletett, meg szemoldoke sem volt, most mar szemoldok van es a haj is elkezdett noni, foleg kozepen a forgojanal. Ugy nez ki, mint egy kis punk fiu. :-D

Rolunk: eljunk az eletunket, mar nem is tudom, hogy milyen volt baba nelkul lenni, imadom a ferjemet, o is bennunket es van egy nagyon eros megerzesunk, hogy jon a kisteso. Meg van par nap a mensiig, de valami azt sugja, hogy hamarabb jon a masodik baba, mint 2 ev (ennyi kulonbsegre gondoltunk eredetileg).

2009. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Első válaszoló vagyok.

Bocsi, félreszámoltam az éveket meg a gyerekeket... Jajjj bocsánat!

2007 december 13-án született a tesóm, koraszülötten 7 hónapra.

Bocsánat hogy felre számoltam csak hát van még 4 tesóm ezen kivül.

Bocsi.

2009. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

December 7-én született a babám, 3450 gr-mal, most 8 kg.

Este 8-kor vacsi, reggel 8-kor ébred reggelizni. Nappal 6-8 alkalommal eszik (anyatejes, igény szerint). Mivel éjjel alszik 12 órát egyhuzamban, napközben 2-3-szor max 20 perceket alszik.

Fogdossa a játékait, rázza a csörgőit, röhög, mosolyog, minden érdekli :) Hátról hasra még nem tud forogni, csak hasról hátra, illetve hátról oldalra. Megvan már a lába, állandóan a szájában van azóta. Folyik a nyála, és mindent a szájába töm, amit talál.

Nagyon nyugis baba, egyedül is eljátszogat, nem igényli az állandó szórakoztatást, bár ha egyedül marad a szobában, elkezd nyafogni. Nagyon szeret sétálni, mostanában már végignézi az egészet, csak ritkán alszik el.

Üdv!

2009. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú de irigykedem a sok alvásra. Az én fiam december 5-én született.Este 8-kor alszik el, majd felkel éjjel egy-kétszer, míg végül 6-kor teljesen felébred. Nappal van hogy alszik 3-szor fél órát. Folyamatosan mozgásban van, 3 és fél hónapos korától forog hasról-hátra és fordítva is. Két kézzel fog már egy ideje, mindent a szájába vesz, próbál a tárgyak után kúszni, több-kevesebb sikerrel. Naponta 6-szor eszik, délben főzeléket, uzsonnára gyümölcsöt kap. Sokat mosolyog, kacag, és egyfolytában dumál. Hason folyton repülőst játszik. A kedvenc játéka az újság és a szatyrok:) 51 cm-vel 3460 grammal született, most 70 cm és 6400 gramm.
2009. máj. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszsönöm a válaszokat!

Csuadügyik a babák!

Az én kislányom dec. közepén született. A nappali alvással ő sincs kibékülve, pedig nagyon jó alvó volt.

Forog hátról oldalra, hasról hátra; hason nagyon magasra emeli a felső testét. Hangosan nevet, sikítozik; ha mérges vagy akar valamit, ő is óriásiakat képes kiáltani.

Egyik kezéből másikba adja a tárgyakat, már az ujjacskáival is próbál fogni.

Nagyon szép:) szeretem:)

Köszönöm a válaszokat és jó babázást!

2009. máj. 10. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!