Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda? 2009. decemberében...

Óvoda? 2009. decemberében született a fiam és nem tudom, hogy mikor kell/lehet óvodába mennie.

Figyelt kérdés

2013 januárjában fog kezdeni, csak be kell íratni előre (ilyen gyakorlatot ismerek), vagy csak a következő évben mehet, tehát már majdnem 4 évesen, vagy mivel csak 3 hónap hiányzik, hogy betöltse a 3. évet már mehet 2012 szeptemberében?

Félre értés ne essék: nem akarom a gyerekemet mielőbb másra dobni, csak tudni szeretném, hogy mire számítsak, főleg mert nagyon szeret gyerekeke között lenni már most is, így ha csak 4 évesen mehet oviba, akkor valami gyerek közösségi programot kell neki találnom, mert ekkoraként nem adnám bölcsibe, mikor visszamegyek dolgozni.


2011. jún. 1. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bölcsi az ahová előre be kell iratni,oviba mindig a "tanévet" megelőző tavasszal van a beiratás.

kisfiam 2008 őszi és 2011ben mehet oviba,tehát ti akkor 2012ben.

2011. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az óvóda betöltött 3. életév után fogad és csak akkor ha szobatiszta a gyerek.


Tehát nektek 2013 szept a kezdés.

Az én fiam februári és most mehet csak szeptemberben.

De persze ha pl lehet évközben menni akkor felvehetik akár januárban is.

2011. jún. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jövő tavasszal kell majd beíratnod, ha vinni szeretnéd jövőre oviba. Legtöbb óvoda a 3. év betöltése után fogadja a kicsiket, de a beiratkozás hamarabb van (április-május).
2011. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb, ha besétáltok az oviba, ahova majd vinni szeretnéd és ott megkérdezitek az óvodavezetőt. Mivel tavasszal van a beíratás, ezért már jövő április-május környékén be kell íratni. Szerintem ha szobatiszta lesz, akkor az a 3 hónap nem fog számítani, feltéve ha lesz hely...
2011. jún. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azért szeretném szeptemberben beadni, hogy együtt szokjon be a többi kicsivel. Hallottam anno egy olyan lehetőséget, hogy ha szobatiszta, akkor 2,5 évesen már mehet (innen a kérdés).

Utolsónak: már most elég ügyes bilizés ügyileg, szerintem most nyáron a nappali szobatisztaság biztos meg lesz: már szól ha kell bilizni, de nem mindig, viszont szinte soha nincs már kaka a pelusban :) (kb. 2 hónapja bilizünk)Úgyhogy szerintem a szobatisztaság nem lenne akadály.

2011. jún. 1. 15:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi szeptemberben mehetünk,de csak októberben tölti.itt aki dec. 31én tölti a 3at,az is mehet szeptemberben.


Van ahol már szeptembertöl mehet az aki az adott év végéig betölti a 3at,de van ahol csak a születésnap után viheted.

elsö voltam.

2011. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ki is hangsúlyozták, hogy ahol kevés a gyerek, ott felveszik a két és fél éveseket is. Feltéve persze, ha szobatiszta.
2011. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

15.53, 16.00: Ti hol laktok? Kevés a gyermek, azért veszik be őket előbb?

2011. jún. 1. 16:08
 9/12 anonim ***** válasza:

ha van hely mehet,ha nincs,akkor év közben nem veszik át öket nálunk,akkor marad bölcsiben....vagy otthon:(


amugy megyeszékhelyen lakom(TB)

2011. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk aki idén betölti a 3 évet, az mehet szeptembertől oviba. Lányom is így van, novemberi és meg szeptembertől. Meg is kértek hogy ha lehet menjen október végéig legalább pár napot, mert csak azokra a gyerekekre kapják meg az államtól a pénzt az óvódák, akik mennek szept-okt-ben már pár napot.
2011. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!