Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már nagyon kevés tejem van,...

Már nagyon kevés tejem van, de a lányom még éjjel is 3-4 óránként szopik. Úgy vettem észre, hogy 2-3 kortyot szopik és utána cicizik. Mi történik ezután? Fokozatosan le fog szokni? 1 éves éppen.

Figyelt kérdés
Volt valaki hasonló helyzetben? Mennyi időbe került? Milyen a Milupás tejital?bolti tej a jobb vagy ez a por?
2009. máj. 9. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:

1 évesen napi 2 tejalapu evés kell, és ez már ilyenkor mehet bolti tejjel. Szerintem akkor az már jobb, mint a különböző ízestett porok és italok.

sima tej eleinte forralva, hűtve, majd 1-2 hó után csak melegítve.

Ha egy két szívás után alszik, akkor nem éhes, csak cicizni akar. Erről meg le is szoktathatod finoman, ha akarod.

Lányom 11 hós, reggel ébredés után változó intenzitással szopik, van hogy nem is kéri. 15-kor kap cicit, meg fürdés után 21-kor, akkor eszik, és ő hajnali 5 körül szokott kelni cicizni, de akkor nem is igazán eszik, csak cicizik mint a te babád.

2009. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szívesen ellenkezem, de ma már nem javasolják a piciknek a bolti, azaz tehén tejet!

Amíg lehet, inkább tápszert adj neki. A mi dokink pl. 3 éves korig egyáltalán nem javasoljaa tehéntejet. Tönkreteszi a bél bolyhait és ezzel az emésztését akadályozza a gyereknek.

Régen nem tudtak ennyit a tehéntej hátrányairól, akkor minden kisgyereknek ezt adtak, de ma már azért ez nem így van.

2009. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt hallottam, de ő a tápszert nem fogadja el, ezért gondoltam erre a tejitalra.
2009. máj. 9. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!