Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elrontom így az altatását?

Nagyon elrontom így az altatását?

Figyelt kérdés
Lassan hat hónapos lesz a fiam. Az első három hónapban nagyon nagyon rossz alvó volt. De utána szép lassan hozzászokott a kiságyhoz. Most pár napja nem rakja le a fejét (hason alszik), bármennyire fáradt. Nem sír, de nem hajlandó aludni. Ilyenkor kiveszem és a mellkasomra rakom és egy perc alatt elalszik. Foga lehet, vagy mozgásfejlődés miatt? Hozzászokik így? Ne csináljam?
2011. nov. 8. 10:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy utána betudom rakni a kiságyba és alszik. Max kinyitja egy pillanatra a szemét.
2011. nov. 8. 10:33
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát én tapasztaléatból mondom hogy ne most rontsd el!!!!!!!!Az én fiam 2 éves a mai napig mellé kell feküdnöm és csak azután jöhetek el ha elalszik.Éjjel ha felkell jön át a mi ágyunkra:((Én is 6 hósan rontottam el mikor jöttek a fogai...Pedig mondták ám nekem is hogy ne adjak neki fájdalomcsillapítot és haggyam a kiságyba akáűrhogy sír.Jah de köszönöm szépen mikor hajnal 1-2 óráig nyüszögött az ágyába persze hogy kivettem mellénk fektettem és ha esetleg fent voltam mikor már aludt vissza a kiságyba.De sokszor bealudtam már én is.Így utána 8 hós korától már velünk aludt el és utána raktam a kiságyba mostmeg szívom a levét.Mondhatják hogy még nem késő de már az.Próbáltam mindent hogy becsuktam rá az ajtót leültem arrébb és mindig vissza"parancsoltam"az ágyába ha lejött de nem.Most már hagyom jó ez így majd ha megy az oviba más lesz.remélem tudtam segíteni
2011. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hajlandó aludni :)) Ha nem álmosak nem alszanak. Nem sír, nézeget csendben, ez nem baj, nem kell megoldanod semmit. :) Az első lányom iszonyat rossz alvó volt, én meg ugyanúgy mint te állandóan meg akartam oldani a problémáját. Nem volt álmos, én meg altattam órákig, ringattam, szoptattam, dúdoltam, ő meg egy darabig tűrte, aztán megúnta, és kiakadt, én meg mégjobban, hogy nem tudom elaltatni a gyerekemet, aki mellesleg azért nem aludt, mert nem volt álmos :D Naponta négy órás cirkusz volt nálunk minden este, én úgyanis úgy gondoltam, hogy az én lányomnak már este nyolckor ágyban a helye :D Ne csináld ezt.

Beteszed az ágyába, és nézeget, ha nem igényli a közelségedet az elalváshoz, le fogja tenni a fejét, és aludni fog. Ha mégis kell neki hozzá segítség, jelezni fogja. :) A kicsi lányom most lesz hat hós, és tanulva az elsőszülöttem viselkedéséből, meg a magaméból, nem altatom soha, ha álmos leteszi a fejét és alszik, ha úgy gondolja hogy kellek hozzá én is, nem ezt csinálja, hanem nyűgösködik, hogy vegyem ki. Akkor, de csak akkor kiveszem az ágyból, és ő cicin alszik akkor el. Mikor visszateszem felébred, és számomra is döbbenet, vigyorog egyet rám, és alszik is.

2011. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jól csinálod szerintem.


Attól félsz, hogy elkapatod így? Mert szerintem nem fogod. 14 hós a lányom, és nagyon sokat aludt rajtam, rengeteget ringattam, sokat volt kézben. Most úgy néz ki az altatás, hogy hálózsákba teszem este, odafekszem mellé, és alszik. Nincs sírás, és szerintem ez azért van, mert megtanulta, hogy anya ott van, nem egyedül kell elaludnia.


A fogcsírák már mozgolódnak ilyenkor, mozgásfejlődés is kihathat, ezek mind megzavarhatják az elalvást. Van, hogy álmukban is "gyakorolják" az új mozgásokat, és arra riadnak fel.

Van egy nagyon jó könyv, Okosan nevelni tudni kell a címe. Nagyon jó dolgokat ír le az idegrendszer fejlődéséről. És tapasztalatból úgy látom, hogy a sok ölelés, szeretgetés, ringatás miatt nemhogy elkapatva nem lett a lányom, de nagyon ügyes, kiegyensúlyozott baba. Pedig sem én, sem ő nem vagyunk szuperanya/szuperbaba. :-)

2011. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen időszakunk, mikor mellkason aludt el, de elmúlt. Én úgy tapasztaltam, hogy egy idő után kényelmesebb neki az ágyban aludni, így ő változtatott. De tudom, minden baba más.
2011. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak akkor venném ki ha sír. Ha elvan a kiságyban el fog aludni amikor álmos. Lehet, hogy nézelődik, magyaráz még egy kicsit de utána aludni fog. Ha sír az megint más. A fiam is egyedül alszik el este. Ha sír akkor szoktam felvenni, de annak mindig van valami oka, szomjas vagy böfi/puki bántja. Ha túl vagyunk rajta utána visszateszem és egy idő után elalszik. Napközben sajnos kell neki a segítség. Ilyenkor 10 percig ringatom ha nem alszik el ennyi idő alatt akkor ráhagyom és később próbálkozom. Ő is elég rosszul tűri ha el akarom altatni amikor még nem álmos.
2011. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehát nem arról van szó,hogy nem álmos hisz azt írod,hogy ha magadra teszed 1 perc és elalszik!Ezt nem értem miért írták az előttem szólók!Ebből ahogy leírod eléggé az jön le,hogy nálad nyugszik meg!Tehát rád van szüksége,a te közelségedre,a te illatodra stb!Miért kellene ezt megtagadni tőle!ha neked ez így jó és nem zavar akkor miért ne???Bár ha tényleg nem sír az ágyába csak elnézelődik akkor lehet várnék egy kis időt,közben simogatnám a hátát,dudólnék neki és ha mégsem alszik el akkor kivenneém!De mondom,sztem ezzel sincs semmi baj!
2011. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!