Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elrontom így?

Szerintetek elrontom így?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam, eddig átaludta az éjszakát, végig a saját ágyában, csak hajnalban vittem át magamhoz, olyan 5-6 körül akkor cicizett, és aludt még ott mellettem reggelig. Viszont most jön a foga, pont most töri át az ínyét, és elég sokat kel éjjel. Nem sír, csak nyöszög és forgolódik. Este ugyanúgy a saját ágyában ébred fel, de tegnap is úgy éjfél körül ébredt, nem aludt vissza és átvittem magamhoz, ott adtam Neki cicit, evett kicsit és aludt. Nem vittem át már a saját ágyába, hanem ott aludt mellettem reggelig. Pár napja ez megy, csak van mikor később hozom át. Elrontok ezzel valamit? Nem kéne áthoznom, pláne nem cicit adni Neki? Valami ötlet?
2011. okt. 22. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontod el.

Csak a példa kedvéért: vajon egy nagyobb gyereket, netán felnőttet elrontasz, ha betegség alatt jobban odafigyelsz rá? Ha teát főzöl neki, és nem kell elmosogatnia maga után? Félsz, nehogy "hozzászokjon?" Ugye, hogy nem? :))

Ez a baba nagyon pici, és most nagy fájdalmai vannak. Az anyatej fájdalomcsillapító, a közelséged pedig megnyugtatja. Ez legyen most a fontos, ne a saját jövőbeli kényelmed! Ha túl vagytok a nehezén, vissza lehet állni a régi kerékvágásba.

Egyébként általános tapasztalat, hogy a korábban a saját ágyukban éjjelt végigalvó gyerekek félévesen újra kelni kezdenek többször, és kérik a cicit. Erre készülj fel, normális. Nálunk is ez volt.

2011. okt. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem rontod el!Én is csináltam/csinálom, attól fiam nem szokott hozzá, nem "követelte" hogy vegyem át.

Mondjuk más kérdés, hogy attól még felkel, pedig már 1 éves:)Néha elég nehezek az éjszakáink, de hajnalban én is átveszem.

Ha mondjuk midnen ébredés után az ágyába visszatenném az sem zavarná, de nekem is kényelmesebb ha nem kel felkelnem megszoptatni!

2011. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem rontod el, a lányom 12 hónapos koráig aludt velem egy ágyban, utána gond nélkül átszokott a saját ágyába, ami a miénkkel van összetolva, most már apával együtt alszunk egy szobában mindhárman.


Cicit mindenképpen adj neki, mert megnyugtatja, fájdalmat is csillapít vele. Ügyesen csinálod!

2011. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint nem.

Biztosan van eltérő vélemény az enyémtől, de én meg azt nem értem, hogy fogalmazódott meg benned ez a kérdés? valaki a szemedre hányta? Vagy te is kétségbeesel, mint minden anya néha, mikor jönnek az: "enyém már ilyenkor nem ébredt, meglátod a szoknyádon fog lógni, még 5 évesen is az ágyatokban alszik, ezzel most elkényezteted". Sose értem, hogy azzal, hogy azt adja az ember a gyereknek, amire a legnagyobb szüksége van (kvázi szeretetet, biztonságot, cicit), miért rontaná el? Hát nem ezért vagyok az anyja?! Jó, nyilván nem kell mártíranyunak lenni, de sose értettem, miért számít elrontásnak, ha teszem azt ölben alszik a gyerek, ringatod, nem hagyod órákig ordítani, éjjel cicin alszik el. Nem beszélve arról, hogy kialvatlan rosszkedvű szülőkkel a gyerek sem kiegyensúlyozott.

2011. okt. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!