Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni a babával,...

Mit lehet tenni a babával, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
Alvási problémával küzködünk.7 hetes babám nem hajlandó egyedül elaludni.Tudom,hogy meg kell neki tanulni,de amint lerakom a va´llamról,egyböl fele´bred.van amikor éjjel csak velem hajlandó aludni.
2008. márc. 18. 12:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
56%
Az én kislányom 10 hetes. Nap közben gond nélkül elalszik a saját kiságyában, de estére annyira fáradt, hogy már szoptatás közben bealszik. Mikorra végzünk a büfivel és bekerül a kiságyába, már fel is ébred. Van, hogy még enni szeretne, van, hogy csak egy kis babusgatásra vágyik. Volt olyan alkalom, mikor mellettem aludt 1-2 éjszaka, de nem csináltunk rendszert belőle. Nekem ő a negyedik gyermekem, de eddig egyik sem aludt közöttünk. Nem vagyok híve a szülőkkel való alvásnak bár vannak alkalmak, amikor nincs más lehetőség. Ettől még nem szokja meg a baba, hogy mindent lehet, amit csak ő akar. Persze, hogy jó a szülőnek, mikor ez a kis pihe-puha illatos csomag ott van közvetlenül mellette, de azért abba is bele kell gondolni, hogy lesz az a gyerek még 3 és 6 éves is... Én esténként (és minden lefekvéskor) mindig elmondom a babámnak, hogy most beteszem a kiságyába, jön érte álommanó, és álomországba mennek látogatóba. Jó éjszakát kívánok neki, és kimegyek a szobából. Ha hallom, hogy sírni kezd bemegyek, de már nem beszélgetek vele, csak megsimogatom, odaadom a cumiját (ha kéri). Ha nagyon sír felveszem, megnyugtatom és visszateszem a kiságyába. Ezt annyiszot teszem, ahányszor szükség van rá. Nyugodtan és békésen el szokott aludni, mosolyog és "énekel" órákon keresztül. 9 hetesen este 1/2 9-től reggel 6-ig aludt, és azóta sem kel fel éjjel egyszer sem. Nagyon ajánlom a Suttogó könyveket, sok minden használható ötlet van bennük.
2008. márc. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

szia!!

olvasd el a suttogó titkai c.könyvet -nekünk nagyon bevált.a kisfiam egyébként imádja a zenét-tölts le neki altatókat.legyen egy megszokott napirend is -fürdés-evés-néhány altató-jóéjtpuszi és én ugyanarra a dalra szoktam betenni,megsimogatom-és kijövök.van,h be kell jönni megnyugtatni-de nekem pár nap alatt megszokta

egy 4 hónapos kisfiú mamája

2008. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!