Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni a babával,...

Mit lehet tenni a babával, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
Alvási problémával küzködünk.7 hetes babám nem hajlandó egyedül elaludni.Tudom,hogy meg kell neki tanulni,de amint lerakom a va´llamról,egyböl fele´bred.van amikor éjjel csak velem hajlandó aludni.
2008. márc. 18. 12:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
És az miért baj? Még olyan kicsi, aludjon csak nyugodtan veled, ha így jó neki. Neked is praktikusabb a szopi miatt. Szerintem ritka az az anyuka, aki kezdetben nem alszik együtt a babájával, max. nem vallják be, mert akkor mindenki csóválja a fejét, hogy ezt nem szabad...Nekem is lelkiismeret furdalásom volt emiatt, aztán pont a védőnőm nyugtatott meg, hogy ez természetes, ő is együtt aludt a babájával, majd ha nagyobb lesz, kb. fél éves ráérsz átszoktatni a kiságyba. Persze ez csak az esti alvásra vonatkozik, nappal én is a kiságyban altatom.
2008. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát akkor az előző válaszolót alapul véve, én ritkaság vagyok. Nekem a babám az első naptól a saját ágyában alszik, hiszen azért van neki ágya. Elsőre nekem is nehézségeim voltak ezzel, el kellett ringatni, máshogy nem ment. Aztán kaptam egy olyan tanácsot, hogy tegyem mellé a hálóingem, azon érzi az anyaszagot. Ez be is vállt. Persze nem első próbálkozásra, de sikerült. Egészen pontosan így csináltam: Amikor láttam rajta, hogy álmos, nyűgös, akkor leraktam, az arca mellé tettem a hálóinget és énekeltem neki, közben simogattam a kezét. Ha sírt, kivettem, de ahogy abbahagyta, visszatettem (elsőre ezt úgy 10-szer). Mindig ugyan azt a dalt énekeltem neki, hogy tudja, ha ezt énekelem, akkor jön a tente, és már ő is ráhangolódik az alvásra. Mostmár, négy hónaposan nem is hajlandó máshogy aludni, csak a saját ágyában, ha ölben van és álmos, akkor sír, hgoy tegyem le. Ha valamiért nagyon elfáradt, akkor megesik, hogy el kell ringatni persze, de normál esetben szépen elalszik a hálóingemmel.
2008. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%
Nekünk 3 gyermekünk van és elképzelni, se tudtam volna, hogy ne legyen a közelünkben. Hozzá teszem én az apa, vagyok. Egyébként is szokj hozzá. A mai napig elő fordul, hogy nem kettesbe fekszünk le aludni. Hidd el ez így van rendjén. Ez is azt jelzi, hogy szükségük van ránk, és nem csak az illatunkra. Ez a legjobb érzés a világon.
2008. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

Egyáltalán nem kell egy ilyen kicsi babának egyedül elaludnia. Nekem 6 hetes a kislányom és velünk alszik, igen nagyon jó érzés.

Nem a hálóingemre van szüksége, hanem rám. Tényleg így van rendjén. Hogy minek van az ágya?? Nálunk dísznek:)))

Egyszer azt mondta egy hozzászoló, hogy olyan, mint a putriban, hát olyan és tök jó:)

Házaséletet nem így élünk, megoldjuk. (ezt is hozzámvágta:))

2008. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én a második válaszolóval értek egyet.

Mi is a 3-ik babánkat várjuk,és nincs fejetetején az életünk,semmilyen értelembe.Nálunk mindenkinek megvan a maga kis kuckója,ahol alhat,játszhat,és egyedül lehet,ha úgy érzi arra van szüksége.Szerintem ez így van rendjén,mert a gyerekeknek is igenis szükségük van magánszférára.Akinél ez nincs így,azok a gyerekek problémásabbak,nem tudnak magukkal,a játékaikkal mit kezdeni...stb..igenis szükséges a gyereknek is néha az egyedüllét,amikor ő maga fedezheti fel a környezetét,és foglalhatja le saját magát.Ők mindig jelzik,ha szükségük van ránk,és akkor kell az igényeiket kielégíteni,és nem csak a saját kényelmünket nézni.Az én gyerekeim is igénylik nagyon a testi kontaktust,de ezt nem együttalvással oldjuk meg.

Kiegyensúlyozott,jó alvó gyerek mindkettő.A lányom 8 hetesen átaludta az éjszakát a fiam 3hónaposan,de mindegyik a saját ágyába az első naptól.Sírni én sem hagytam soha őket,de bele lehet szoktatni a kiságyba lehet,hogy van amelyiket csak sok türelemmel.Éjszaka legyen melletted a kiságy ha külön akarod szoktatni,hogy kéznél legyen,és csak akkor vedd ki ha sír.Simogasd ha igényli,beszélj hozzá,nyugtatgasd érezze,hogy ott vagy ,nincs egyedül.Szerintem is jó megoldás ha valamid mellette van(anyaillat miatt).Egyébként majd meglátod,mikor más kismamik még évekig is éjszakáznak a gyerekeikkel,mert nem tudnak nyugodtan jól aludni együtt,arra a tiéd már rég átalussza az éjszakát.

És egy jól fejlődő egészséges babának nincs szüksége egy idő után sem éjszakai etetésre,sem itatásra,sem semmi másra ami felborítja a nyugodt alvást.

Szerintem nektek is sikerülni fog,ha ti úgy akarjátok.

Kitartást,és boldog babázást kívánok,üdv

2008. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Még azt megjegyezném,hogy a gyerekeknek szükségük van a rendszerre,hogy mindig minden ugyanolyan ütemben történjen.

Pl:este mondjuk együttjátszás,fürdés,etetés,babusgatás végül alvás.Vagy ahogy nektek jó,csak mindig ugyanabba az ütembe.Egy idő után tudni fogja,mikor mi következik,és ezt igényli is.Így lesz kiegyensúlyozott,mindig kipihent,és ti is,és a magánéletetek is.Nem kell arra figyelni,hogy végre mikor ágyba dőltök,ne beszélgethessetek nyugiba,vagy ne tudjatok összebújni,vagy filmet nézni...stb...

Sok szerencsét hozzá,előző válaszoló.

2008. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Az előttem szóló nagyon szépen taglalta miért jó ha külön vagytok. Nekünk e nélkül is volt saját magán életünk (ismét az Apuka). Nem kellet halkan tévézni vagy beszélni. Szoktasd hozzá a gyereket, hogy igen is van körülötte és rajta kívül is élet. Az én mottóm: „A gyerek nem hülye csak kicsi”. Ha ezt követed sok kellemetlenségtől óvhatod meg őt is és magatokat is. Ne feled nem lehet mindenki mindig tekintettel rád és a babádra!
2008. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nálunk ugyan még nincs meg a baba, de mikor azt olvasom, hogy anyával, vagy a szülőkkel alszik a pici, akkor valóban tudtok aludni? Én attól félnék, hogy véletlenül betakarom éjjel, rácsúszik a párna a kis arcára ....stb. és megfullad. Tuudom ez most nem válasz volt, inkább csak egy gondolat ezzel a témával kapcsolatban.

2008. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

Kedves apuka!

Biztos te is anyuka hálóinge alól nősültél,vagy netán ő is a hitvesi ágy része még most is?:)))))))))

Eszem ágában nincs ilyen élethez szoktatni a gyerekem,hogy felfordulásba,netán hangzavarba éljen,abban legyen kénytelen aludni.És nem is hiszem,hogy bárki nyugodtan tudna aludni egykupacba.Sem gyerek,sem felnőtt.

A mi gyerekeink életében nyugalom,és kiegyensúlyozottság van,mert normálisan tudunk gondolkodni,nálunk ezt diktálja a józanész,és hála istennek minden feltételünk megvan hozzá.

Mi a következetesség hívei vagyunk,és a gyerekeink szempontjait,javait tartjuk szem előtt,nem mások hülyeségeit.

2008. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
A felettem szólónak és mindenkinek ajánlom a Kontinuum-elv című könyvet. Kiolvasása után ugyanitt:))
2008. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!