Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit "kell" ennie egy...

Manió kérdése:

Mennyit "kell" ennie egy 3hónapos babának?

Figyelt kérdés

3440g-al született, most 3hónapos, és 5040g.

Kevésnek találom, az orvosunk szerint normális súlyú.

Köszönöm a válaszokat.


2009. máj. 1. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

130-150 ml-t/alkalom "kell".

Legalábbis az én fiam ennyit eszik és ez az orvos szerint normális.

2009. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Testsúly kg/150ml/nap.Ez a hivatalos számítás.

De a babák étvágya ettől nagyon eltérhet.

Az én lányom kb a felét ette eszi ennek az átlagnak,és mégis szépen fejlődik tőle.Most 10 hós,9300gr.Én elégedett vagyok vele,nem szeretném ha kövér lenne.De időszakonként is eltér a fejlődésük,nem kell őket össze hasonlítgatni.A legtöbb baba 6hós koráig nő sokat,aztán lelassul a gyarapodás,de nem kell kétségbe esni ha nem így van akkor sem.

Az én lányom is 3440gr-al született,és az első 4 hétben 1200gr-ot gyarapodott,pedig nem evett sokat.Fél évesen 7800gr volt,tehát az utóbbi hónapokban alig hízott.

Ha nem beteg,jól érzi magát jó kedvű nem kell aggódni.

Nekem a középső nagyon rossz evő volt,mégsem tudtak vele csinálni semmit.Még kórházban is voltunk miatta annyira nem evett nem is nőtt,de ott sem tudtak semmit tenni.Valamitől mégis megnőtt,bár én sem tudom mitől.A pici többet eszik mint Ő,pedig Ő is kisétkű.Egészséges legyen az a lényeg.

2009. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!