Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós kisfiam nem fogadja el...

3 hós kisfiam nem fogadja el a vizet, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Biztos én rontottam el, mert az elején rettenetesen hasfájós volt és köménymagos kamillás teát kapott kicsi cukorral! Most meg hogy már elmúlt a hasfájás, szeretném abbahagyni a teáztatást és sima vizet adni neki, de folyton kiköpi! Mit csináljak? Próbáljam többször?

Úgy tudom hogy a kamillás teát nem szabad hosszú távon adni nekik! Van valami más tea esetleg, amit ilyen pici baba ihat? Csak mert úgy tudom, hogy a Mecsek Babyben is van kamilla!

Ja és anyatejes!

Előre is köszi a válaszokat!


2009. máj. 1. 09:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én pedig úgy tudom, hogy anyatejjel nem lehet túletetni egy babát, de azért nem kell lepontozni, mert nem ajánlom a vizet :PPP Nem igazán értem, hogy ha másnak más a véleménye, miért kell ilyen szinten lepontozni, hisz itt most hasznos tanácsokat-véleményeket pontozunk, én a 4. vagyok és nem hiszem, hogy olyat írtam, ami lepontozással járna, bár nekem mindegy, letojom, hogy hány pontom van és kitartok amellett, hogy nem kéne itatni vízzel egy ilyen kis babát, de kérdezz meg egy szopis tanácsadót, tuti ugyanezt fogja mondani, a dokik hajlamosak rá, hogy azt a kemény 2 oldalt - amit szoptatás címen tanultak - gyömöszöljék az ember fejébe és nem haladnak a korral (tisztelet a kivételnek)!!!
2009. máj. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló gondokkal küzködtünk mi is, folyton túlette magát, doki a teát javasolta. Egy darabig adtam neki, aztán rájöttem, hogy minek adjak a babának anyatej helyett cukros ízes vizet! 3 hósan mi a 6 kg felett voltunk. Ami végül megoldotta a problémát: 3 hós korától délelőtt szopik között és délután szopik között kapott 4-5 babakanál friss almalét, majd 3.5 hós korától reszelt almát. 4 hós korára kb 8-10 kanálig jutottunk, és egyátalán nem kapott semmit inni emellett. De nem is igényelte, sőt a sűrűbb szopizást sem. Most lesz 6 hós, néhány gyümit már végigkóstoltunk, nem sok 8-10 kanál/nap, csakhogy ismerkedjen az ízekkel. Nemsokára kezdjük a zöldségeket.

Vettem neki csőrös itatót, gyönyörűen használja és tiszta víz van benne. Néhány korgyot iszik, főleg, ha meleg van, saját maga tartja stb, nagyon ügyes.

Ez csak egy tanács, feltételezem le lesz pontozva, de nem ez az érdekes, hanem az, hogy nekünk bevált és egy próbát megér! Hozzáteszem az alma friss leve a hasfájásra is nagyon jó a babának, nem méreg vagy korai hozzátáplálás, mint ahogyan azt sokan hiszik.

2009. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

A 4. válaszolónak:

Én nem pontozlak le, szükségem van minden féle tapasztalatra! De egyébként sajnos szerintem rosszul tudod, sokan mondják hogy nem lehet anyatejjel túletetni egy babát, meg hogy ő annyit eszik amire szüksége van, sajnos ez nem igaz, mi vagyunk rá a legjobb példa! :(

2009. máj. 4. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!