Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós kisfiam nem fogadja el...

3 hós kisfiam nem fogadja el a vizet, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Biztos én rontottam el, mert az elején rettenetesen hasfájós volt és köménymagos kamillás teát kapott kicsi cukorral! Most meg hogy már elmúlt a hasfájás, szeretném abbahagyni a teáztatást és sima vizet adni neki, de folyton kiköpi! Mit csináljak? Próbáljam többször?

Úgy tudom hogy a kamillás teát nem szabad hosszú távon adni nekik! Van valami más tea esetleg, amit ilyen pici baba ihat? Csak mert úgy tudom, hogy a Mecsek Babyben is van kamilla!

Ja és anyatejes!

Előre is köszi a válaszokat!


2009. máj. 1. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
A mecsek baby teát kaphatja folyamatosan, az nem tömény kamilla, van benne kömény is. Az én babám sem issza meg a vizet, ezért ezt kap egy kis cukorral, ja és hugymelegen, mert két hét kellett mire rájöttem, hogy azért nem iszik, mert hideg a tea. Ha kicsit nem édesebb, akkor sem issza meg, hát ez van.
2009. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
szerintem ha már nem fáj a hasa,nincs szüksége teára meg vízre sem,föleg ha anyatejes.én csak akkor adtam Neki vizet ha már hozzátápláltam.az anyatej szomjoltó is.
2009. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Ha anyatejes, nem kell neki vizet adni, az anyatej fedezi a folyadékbevitelt 100%-osan. A víz pedig még árthat is, mert lemossa a bélben lévő védőréteget, amit az anyatej képzett.
2009. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem sem igényli az ivást.6 hónaposan kezdett inni és vizet szereti is,elötte ö is kiköpte mikor probálkoztam.
2009. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Én 5 hós korában vettem anyatejes babámnak csőröst, hogy szokja. Még nincs 6 hós, szépen használja, de nem issza meg az összes vizet, hanem leginkább kifolyatja. Mivel már kóstolgatunk van, hogy megszomjazik, de nagyon keveset iszik. Mi is teával kezdtük, volt egy nagy szünet, hogy semmit nem kapott. MEg fogja inni, ha igazán szomjas lesz, de szerintem nem az!
2009. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

én egy kicsi gripe watert tettem a vizebe, egyre kevesebbet, mar issza a vizet. az enyem is hasfajos, a gripe water meg segit is picit neki

teat ne adj neki, ha ayatejes.

2009. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Anyatejes babának nincs szüksége vízre!!! 6 hónapos kor előtt nem kell folyadékpótlás (hacsak nem beteg, bár akkor inkább rakd gyakrabban mellre), az anyatej fedezi minden szükségletét. Miért adsz neki vizet, van oka? Szerintem csak elveszi a helyet a pocakjában a tejtől, annak nincs értelme. Max. 40 fok melegben adnék neki vizet, vagy akkor, ha már megkedződött a hozzátáplálás. Nálunk így volt, most is anyatejes, de mivel kóstolgat, kap teát, vizet, issza is, mert így már szüksége van a plussz folyadékra. Szerintem mellőzd a vizet és a cukrot se vidd túlzásba!!! 7 hós baba anyukája
2009. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos mondta hogy adjak neki plusz folyadékot, mert annyira mohó és sokat eszik, meg nagyon gyakran akar szopizni, hogy utána meg iszonyú hasfájása van és sokat sír! Már volt hogy az ügyeleten kötöttünk ki, mert annyira sírt, nem tudtam mi lehet a baja! Ott mondták, hogy próbáljam kitolni az etetéseket egy kis plusz folyadék bevitellel, mert ez így nem jó, hogy még az előző szopit meg sem emésztette és már rá is eszik! Gyakran volt neki zöld a kakija, mert nem tudta megemészteni az anyatejet!

A súlya nagyon jól gyarapodik, 3 hós létére 6840 gramm! :)

2009. máj. 1. 11:35
 9/13 anonim ***** válasza:
Zöld kaki az anyatejnél azt jelenti,hogy sokat ezsik.Tápszernél: a HA tápszereknél van és a dobozra is rá van irva.Mi sokat szopiztunk,de 8 hónapostol BEBA AR/HA kapott.Még most is zöld a széklete.Mindig is az volt. Az Espumisan is tökéletes a poci fájásra.Majd idönként megváltozik,piros,sárgy,a kaján mullik.13 hónaposak vagyunk és ma is zöld volt,pocija sem fáj.
2009. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi még az elöző:mi is igy voltunk,de nekem a csusztatást mondták,,de ha nem birná 2-3 kiskanál langyos forralvizet adjak. Nehéz,sokára tartott de én mindig rátettem 5 pecet az időre.Mi igény szerint ettünk amit nem engedélyeztek ezért.Kiszáradni meg nem fog mert az 5 étkezésben is rengeteget fog szopizni.Nekünk 5 hetesen kezdödött a probléma és 4 hónapos korra már megyszokásból 4 oránként evett.Igy nekem is több idöm maradt mindenre és rengeteget sétálhattunk.Probáld ki megéri! Inkább csusztass,de aztán tetudod!
2009. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!