Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha sem a...

Mit csináljak, ha sem a tápszert, sem a tejitalt nem fogadja el a kisfiam?

Figyelt kérdés
Még lefekvés előtt és hajnali 5 körül ugyan szopizik, de szerintem már nincs sok tejem. De ha lenne, akkor is úgy gondolom, hogy jó lenne, ha inna, már csak a folyadékbevétel miatt. Napközben is keveset iszik vízből, illetve teából. Ráadásul ki tudja meddig lesz meg tejem. Csak dobom ki a pénzt az ablakon, már nagyon belekeseredtem.
2011. jan. 31. 09:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%

mennyi idős? ha 6 hó alatti, akkor mindenképp a tejtermelés fokozását lenne jó elérni.


ha fölötti, akkor próbáld ne cumisüvegből, hanem pl. fecskendővel/kiskanállal/pohárból itatni.

2011. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1 éves volt pénteken. 6 hónap alattinak nem is adható tejital. 6 hónapos koráig kizárólag szopott a kisfiam.
2011. jan. 31. 10:16
 3/21 anonim ***** válasza:
A sima (bolti) tejet sem fogadná el?
2011. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Nyuszi kakaót neki, akár a tejitalba is, megmutatod neki a zacskón a nyuszit máris szeretni fogja.
2011. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Tettem bele nyuszi kakaot is, ugysem kell neki. :-(

A tejet nem probaltam, gondoltam kapjon meg egy ideig ilyen vitaminos tejitalt. De, hat nem megy. :-(

Nem korai a bolti tej? Amiket mostanaban hangoztatnak, hogy 3 eves korig stb., stb.

2011. jan. 31. 13:07
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Az a 3 éves kor már durva! Mindig kitalálnak valamit, amivel jól "megkeverik" az anyukákat.

Régen nem volt tejital, kaptuk a bolti vagy házi tejet, semmi bajunk nem lett, felnőttünk.

Biztos jó dolog a tejital, sok vitamin van benne, de le is húzzák az embert anyagilag. A vitamin más táplálékkal is bekerülhet a szervezetbe. Az én gyerekem még csak 10 hónapos, de szerintem 1 éves kora után már szoktatom a tejhez, mert már a tápszert alig akarja inni. (Gondolom, akkor a tejital sem kellene neki.)

Hogy hogyan kell adni a tejet eleinte, azt tapasztaltabb anyukák majd megírják. :)

2011. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A lanyom 8 honapos koratol ivott tapszert, es kb 13-14 honapos volt, amikor a tapszerebe keverve kezdtem bevezetni a tejet. Akkor meg nem volt ez a tejorulet egyreszt, masreszt nala a tapszerrel tudtam bevezetni a tejet. Most hogy semmit sem iszik meg, nem tudom, mit tegyek. Siman adjak neki egy keveske tejet?
2011. jan. 31. 14:06
 8/21 anonim ***** válasza:
én belekevertem a kajájába a védőnő tanácsára
2011. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8 hónapos koráig volt hajlandó szopizni, utána nem itta meg a tápszert sem, és a tejitalt sem. Sőt az elején még a vizet sem akarta. Pont, mint Nálatok. Én ezek helyett reggelire mindig túrókrémet csináltam Neki (túró, naúr joghurt, gyümölcs, esetleg keksz), este pedig tejpépet kapott. Ezzel próbáltam pótolni a tápszert, vagy tejet. Szerintem a bolti tej korai. Fiam 14 hónapos, de a dokink azt mondta, hogy még mellőzzük a tejet és a tejfölt.

A vízzel már megbarátkozott. Meg kell Nekik is tanulniuk az ivást, pláne, ha egy baba szopizott és nem ismeri a cumisüveget. Kitartás fog inni, csak idő kell hozzá.

2011. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Próbáld karamella vagy kakaó formájában adni neki a tejitalt, vagy az UHT-s tejet. Ha úgysem issza meg, akkor hagyd a csudába. Adj neki más formában tejterméket. Ha még szopik ne erőltesd a tejet, tápszert. Napközben pedig kínálj neki teát, vizet, gyümilevet, hogy ki legyen elégítve a folyadékszükséglet.
2011. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!