Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha sem a...

Mit csináljak, ha sem a tápszert, sem a tejitalt nem fogadja el a kisfiam?

Figyelt kérdés
Még lefekvés előtt és hajnali 5 körül ugyan szopizik, de szerintem már nincs sok tejem. De ha lenne, akkor is úgy gondolom, hogy jó lenne, ha inna, már csak a folyadékbevétel miatt. Napközben is keveset iszik vízből, illetve teából. Ráadásul ki tudja meddig lesz meg tejem. Csak dobom ki a pénzt az ablakon, már nagyon belekeseredtem.
2011. jan. 31. 09:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Nem az ivassal van a gondja, mert napkozben (izesitetlen) teat iszik. Azzal nincs gond. De a tejitalba egyszeruen csak belekostol es tolja el magatol.

Tudom, hogy beletehetnem a kajajaba, de szeretnem ha a folyadekbevitele is tobb lenne,mert napkozben kb 1,5 dl teat iszik meg, este, hajnalban szopik, es ennyi. Keveslem.

2011. febr. 2. 14:33
 12/21 A kérdező kommentje:
Kakoval sem issza meg. Nesquick-et tettem bele. :-(
2011. febr. 2. 14:34
 13/21 anonim ***** válasza:

Az első babámnál mi úgy csináltuk, hogy a tápszerbe raktam egy mokkáskanál cukrot. Így jobban hasonlított az íze az anyatejre.

A ketteskénél semmilyen praktika nem vált be, egy éves kora óta kap bolti tejet. 2,8%-os ESL technológiásat vagy zacskósat (csak arra figyelj, hogy tej legyen, ne tejital).

2011. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Gondolom ezzel nem nyugtatlak meg, de az én fiam is detto... 14 hós, elalvás előtt és hajnalban szopik, szerintem nem nagy mennyiséget, emellett viszont semmi tejalapú dolgot nem iszik meg. Én is túrókrémmel, joghurtokkal, tejpéppel kínálom, ezeket elfogadja, bár a tejpépet mostanában inkább már eltolja magától. Nem sok mindent lehet tenni szerintem, kínálgatni kell, aztán egyszer talán megkedveli a dolgokat, erőltetni nem érdemes. Én gyerekem sem iszik sokat, de mindig elérhető neki, hozzáfér, ha akar, szóval rábízom, ha nem iszik, akkor nem szomjas, ennyi. Majd nyáron belehúznak a melegben.
2011. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nektek is koszonom. Este megprobalom a cukros verziot, bar a teat is anelkul issza...

Kedves utolso valaszolo! Ezek szerint nem vagyok egyedul ezzzel. en is adok neki, joghurtot, sajtot, turot, neha tejpepet, de azt csak ritksan eszi meg.

2011. febr. 2. 14:50
 16/21 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt. De nagyon szerette a gyümölcsös joghurtot. Kb 2 dl tejjel ráztam össze 1 pohár joghurtot (Sokan nem szívlelik a Könnyű és finom-ot, de ez legalább nem darabos). Mindegy. Szóval ez működött. Aztán 2 hónap után leszoktattam erről a házi ivójoghurtról és azóta csak tejet kap, napi 5-7 dl-t!

Hátha segít! Drukkolok!

Ja, én Janás flakonból adtam, mert picit sűrű, cumisüvegből nehezen jött volna.

2011. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Akkor rendes tejjel raztad ossze a joghurtot? Nem igazan akartam meg adni neki tehentejet. Na, majd meglatjuk. Eloszor a cukros verziot kiprobalom, aztan lehet, hogy ezt a joghurtosat, csak a tejitalt tennem bele.
2011. febr. 2. 15:23
 18/21 anonim ***** válasza:
A joghurtos vagyok. Rendes tejjel adtam, bolti dobozos, 1,5%-ossal. Semmi gondunk nem volt.
2011. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szia. Próbáld ki a Sinlac-kot. Nekünk ez bevált. Az én kisfiam most 8 hónapos és neki sem kell a tejital, sem a tápszer. A sinlackot bekeverem neki gyümivel és úgy megeszi.
2011. febr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az én babám sem issza a tápszert, de a sinlacot nagyon szereti. Próbáld ki, hátha beválik!
2011. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!