Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adózásban jártas anyuka?

Adózásban jártas anyuka?

Figyelt kérdés

Közalkalmazottként tavasszal mindig visszakaptam 90-100 ezer forintot, mert havonta vonták az előleget.

2010 június végén szültem. (Májusig dolgoztam.) Idén 180 ezret kaptam vissza, amit sokallok, és most kaptam egy levelet, hogy adóhivatalban ellenőrzésre kell mennem. Vajon többet kaptam vissza, mint kellett volna? Könyvelő csinálta a bevallásomat.


2011. okt. 8. 17:45
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
62 %-os, lehet hogy itt te vagy a legtanultabb (szerinted), ennek ellenére csak tőled nem kaptam HASZNOS választ a kérdésemre csak arrogáns okoskodó vagy.
2011. okt. 11. 12:41
 22/32 anonim ***** válasza:

Hát erős a gyanúm (a kérdező: kiemelt adózó után)én vagyok a legtanultabb, ami nagy baj, hiszen csak az alapokkal vagyok tisztában. Illetve láttam már egy-két dolgot, pár APEH ellenőrzést végigcsináltam már.

És így hasznos tanácsot sem kaphattál, milyen papírokkal készülj, milyen kérdésekre számíthatsz, minek nézz utána (mert tőlem kérdezték már, mennyi volt a kenyér ára 5 évvel ezelőtt, illetve a háztartás összes kiadása5 évre visszamenőleg havi bontásban). Hát sajnálom, hogy valóban én tűnök a legokosabbnak.

De egyébként tényleg azt kívánom, hogy csütörtökön ugyanezt írd le, arrogáns okoskodó voltam. És az volt hasznos válasz, amiben kiemelt adózónak tituláltak. Bár mondjuk még alkalmazottról meg otthon lévő kismamáról, 15 év alatt sosem hallottam, hogy behívták volna, úgyhogy ebből a szempontból kiemelt dolog, az biztos.

2011. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nagyon cinikus vagy kedves 62%-os sokra vitted a való életben bizonyára...Viszlát, részemről felesleges billentyűkoptatás ...
2011. okt. 11. 16:39
 24/32 anonim ***** válasza:

Többre mint te. Nem vagyok funkcionális analfabéta, aki még az adóbevallását sem tudja kitölteni. Nekem ez még mindig sikerült és nem kellett ellenőrzésre mennem.

Nevetségesen szánalmas, de ez így van, vannak az annyira buták, akik okosnak hiszik magukat. Közben meg egy bevallás kifog rajtuk.

2011. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
:))))))))))))))))))
2011. okt. 11. 20:32
 26/32 A kérdező kommentje:

A kérdésemre a 3 emberből egyedül te hiszed magad okosnak, ami még igaz is lehet (bár aki az, az nem erősködik, hogy okos :) A lényeg, a stílus maga az ember, és hát a stílusod :)))))))))))

De tényleg nem érdekel a puffogásod, jó lenne ha nem írogatnál, mert mindig azt hiszem, újabb válasz jött egy értelmes embertől, aztán csak a te puffogásodba botlom.

2011. okt. 11. 20:36
 27/32 anonim ***** válasza:

:))) Ne hagyd magad Kedves Kérdező!

Csütörtökön majd írd meg, hogy miért kellett bemenned.

Egy válaszoló, aki rengeteg adóbevallást csinált már, de ettől még nem tartja magát okosabbnak másoknál. És nem is az! :)

2011. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Első voltam, várjuk a híreket, remélem, tényleg csak rutin ellenőrzésről van szó.
2011. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

62%-os-nak!


1.) Mivel szereted a pontos dolgokat: 649 kiemelt adózó volt 2011. jan. 01-én, amit te néztél az 2007-es adat.


2) Igazad van, nem kiemelt adózó, hanem "jogszabály által különös hatáskörbe tartozó adózó" lehet a kérdező. Azt én állítottam tévesen, hogy mivel közalkalmazott ide tartozik, mentségemre ezt az indokot mondták anyunak, arra a kérdésére, hogy egyszerű közalkalmazottként miért a Kiemelt Adózók Igazgatóságára kell küldenie az adóbevallását. (Utánanéztem és azért, mert fegyveres testület közalkalmazottja.) Mivel nem tudjuk, hogy a kérdező milyen közalkalmazott, még bőven előfordulhat, hogy ő is különös hatáskörbe tartozó adózók közé tartozik, így az a megállapításod, hogy egyszerű magánszemélyt ok nélkül nem hív be a NAV, nem helytálló.


Mindazonáltal igen elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől.



Kérdezőnek!

Az én gyors számításom szerint is ennyi pénzt kellett, hogy kapjál. Kíváncsian várom, hogy mit mondanak csütörtökön.

2011. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Na halihó! A 13.44-es beletrafált :) Az anyasági segély nem szerepelt a bevalláson :) A lényeg, erről írtak egy jegyzőkönyvet és kész, 10 perc volt az egész, hál' Isten. Köszi mégegyszer minden NORMÁLIS és KEDVES válaszolónak. (KÖvetkező babánál nem fogom elfelejteni beírni :))))))
2011. okt. 13. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!