Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adózásban jártas anyuka?

Adózásban jártas anyuka?

Figyelt kérdés

Közalkalmazottként tavasszal mindig visszakaptam 90-100 ezer forintot, mert havonta vonták az előleget.

2010 június végén szültem. (Májusig dolgoztam.) Idén 180 ezret kaptam vissza, amit sokallok, és most kaptam egy levelet, hogy adóhivatalban ellenőrzésre kell mennem. Vajon többet kaptam vissza, mint kellett volna? Könyvelő csinálta a bevallásomat.


2011. okt. 8. 17:45
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Ez van a papíron. Nem stimmel?
2011. okt. 9. 10:40
 12/32 anonim ***** válasza:

Az én számításaim szerint ezen adatok alapján 186.018 Ft jár vissza.

Mennyit kaptál?

2011. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, pont ennyit kaptam vissza, akkor nem értem miért kell bemennem. Amúgy könyvelő vagy? (Csak úgy mellékesen.)
2011. okt. 9. 11:03
 14/32 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én is ennyit számoltam. Valószínúleg csak rutin ellenőrzés lesz, az APEH ugyanis csak a bevallást látja, az igazolásokat nem, így arra lesz kiváncsi, Neked hogy jött ki ez az összeg. Bemutatod az igazolásokat és kész. :)


Ja, én is tavaly szültem és ha jól emlékszem, volt valahol egy ilyen sor (még az első oldalon), ahova a TGYAS-t összegét kellett beírni, azt a 64 ezer ft körüli összeget. Azt beírtátok? (ez csak tájékoztató adat, emiatt nem csökkent a visszaigénylés összege).

2011. okt. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Mérlegképes könyvelőnek végeztem, de nem dolgoztam könyvelőként.

Ha ennyit kaptál, akkor szerintem minden rendben van. Esetleg előfordulhat, hogy valamit nem jó helyre írtatok ezért hívnak be. Nem tudom. Megírhatnád majd, hogy mit mondtak.

2011. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Jaj bocs, nem a TGYAS, hanem az anyasági segély kellett beírni. :)


Max. ha ezt kihagytátok, ezért hívtak be. Ne izgulj, nagy baj nem lehet, az összeg stimmel.

2011. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, az APEH megkapja az igazolásokat a munkáltatótól és ahonnan a TGYÁS-t kapta és nem a te igazolásaiddal vetik össze, hanem azokkal.

A másik nem ronthatták el a bevallást, mert azt 30 napon belül javíttatják, az összeget sem kaphatta vissza, elrontott bevallás alapján.

Harmadik ha rendben van, nem hívnak be, ellenőrzik, küldenek egy levelet, egyszerűsített ellenőrzése megtörtént ennek az évnek, egyezett az igazolásokkal a bevallás.


Szerintem hívd fel a könyvelőd, kérdezz rá, mert jót nem jelent (bár találkoztam annyira ostoba APEHossal is, úgyhogy ezen sem lepődnék meg)de a semmit nem ellenőrzik, pláne magánszemélynél nem.


Nem lehet hogy vagyonosodási vizsgálat indult és nem a bevallásod kapcsán kell ellenőrzésre menned?

2011. okt. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Hát vagyonom az nincs, csak jókora hitelünk.

A 87% és 91% osoknak köszi, majd megírom csütörtökön, hogy mi volt.

2011. okt. 9. 19:15
 19/32 anonim ***** válasza:

62%-osnak!

A kérdező nem egyszerű magánszemély, hanem (mivel közalkalmazott) kiemelt adózó. Anyukám is, majdnem minden évben be kell mennie vagy el kell küldenie a papírokat :(

2011. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Komolyan, nem tudtam. És fel kell mennie Budapestre, bárhol éljen is az országban (merthogy ott van a kiemelt adózókkal foglalkozó központ), bármi ügye van?

Egyébként megnéztem összesen 631 kiemelt adózó van az országban, ennyi lenne a közalkalmazottak száma?

Ne viccelődj velem. Adótanácsadónak is tanultam többek között, de ezt, hogy a közalkalmazottak kiemelt adózók lennének és pesti igazgatósághoz tartoznának még nem hallottam. De szerintem azért, mert ez nem így van.

És a közalkalmazottak is magánszemélyek, lévén attól, hogy valaki közalkalmazott nem lesz cég? Vagy igen?


Itt a törvény, csakhogy a további vitát elkerüljük:

Kiemelt adózónak minősülnek a rendelet értelmében az előző év utolsó napján csődeljárás, felszámolás, végelszámolás alatt nem álló, részvénytársasági formában működő hitelintézetek és biztosítók, illetve a költségvetési szervek, a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerinti egyéni vállalkozók és magánszemélyek kivételével azon adózók, amelyek adóteljesítmény értéke a 2200 millió forintot elérte, illetve azt meghaladta.


Hát nem hiszem, ha 2 milliárd az adóteljesítménye 180 ezres visszigénylésért behívnák.

Messze van ő a kiemelt adózóktól, mint Makó Jeruzsálemtől.

2011. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!