Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák? Aki jártas ebben...

Anyukák? Aki jártas ebben segítene? Gyes és kivett szabadság mehet együtt?

Figyelt kérdés
Kisfiam májusban lesz 2 éves, de csak szeptembertől kezdi a bölcsit, és októbertől mennék vissza dolgozni. A bent maradt szabikat mikor lehet kivenni? Akkor vissza kell mondani a gyes-t? És a kivett szabadság alatt kirúghatnak?
2011. ápr. 21. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Én dettó így vagyok! Csak nekem 13 hónaposan kezdi a bölcsit...Szabadság alatt a GYESt csak úgy kaphatod szabi mellett, ha átírják a szerződésed 4/6 órában, de akkor a szabadságpénzt is 4/6 órás bér szerint kapod. Ha 8 órában mész vissza, akkor le kell mondanod a GYESt, semmiképp nem kaphatod. Ki kell számolni, hogy hány napod van, és munkakezdés előtt vedd ki. Kirúgás ügyben: ha nagyon akarnak, úgyis kirúgnak, de komolyan: GYES után 1 hónapig vagy védett, utána ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád, mint bárki másra.
2011. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam szeptemberben lesz 2 éves.Nekem novemberben kell elkezdenem dolgozni,mert annyi szabim van.Gyes mellett megyek vissza 6 órába.Lehet,hogy hülyeség de én valahol úgy hallottam,hogy 3 hónapig nem küldhetnek el.De ezt érdemes lenne a münkaügyön megkérdezned.De a gyest nem kell visszamondani,mert gyes mellett is lehet dolgozni,csak már nem nyolc órában hanem csak 6-ban.A szabikat meg álltalában akkor rögtön kiadják mikor a pici betölti a 2.Beszoktatásra kell idő.Nálunk a bölcsi úgy van,hgy amég szabin vagy abból kb egy hónapig nem viheted a picit beszoktatni,mert legyen otthon amég lehet,meg ha hamar beszokna,nehogy unatkozz otthon egyedül.
2011. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első nem jól tudja. Én gyes mellett mentem vissza 6 órába. A szabikat meg úgy kapom ki, ahogy akkor voltam, tehát 8 órában. A munkát a szabikkal kezded, gyes mellett (ha max. 30 órát dolgozol hetente), és amikor lejár a 8 órás szabid ami 2 év alatt összegyűlt, akkor kezded ténylegesen a munkát. Mondjuk én nyáron kapom ki a szabikat, mert nem bírták kiadni munka előtt (dajka vagyok, tanévben nem tudnak ennyi szabit kiadni egyszerre), illetve ha beteg a kisfiam akkor a szabikat használom.
2011. ápr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló mondja jól. Ha a szabadságod, ami az elmúlt időben jött össze, amíg 8 órás munkaviszonnyal rendelkeztél, azt 8 óra figyelembevételével kell kiadni,hiszen arra az időszakra vonatkozik. Pontosabban nem is a kiadása, hanem a megfizetése történik a 8 óra figyelembevételével.


munkaügyes

2011. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségeteket.
2011. ápr. 21. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Bakker, pedig múlt héten voltam bent ezeket megkérdezni, és a munkaügyes mondta így! Jó sokat ért a szakmájához...

Köszönöm én is! Holnap megyek reklamálni...

2011. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18-42-es! Mindenkéépen szólj, hogy a 8 órás munkaviszonyból bentmaradt szabikat 8 órával bérszámfejtsék! Ilyen munkaügyest.....
2011. ápr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, akkor ha kiveszem a szabadságokat, akkor még kapom a gyes-t is? És ha visszamondom a gyes-t, és mégis úgy alakulna hogy levesznek 4/6 órába, megigényelhetem újra?

Amíg gyes-en vagyok, addig nem szűnhet meg a munkaviszonyom ugye?

2011. ápr. 22. 08:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a gyesed letelik, akkor veheted ki a szabikat, hiszen az azt jelenti, hogy visszamentél dolgozni.(fizetést kapsz). Az meg kizárt, hogy 2 helyről kaphatsz pénzt. Hogy szabival kezdesz, az egy dolog.


Felmondás: Munka törvénykönyve: 90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],


e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő...


Ettől függetlenül persze a kismama is felmondhat, de ha pl. a cég megszűnik, akkor is vége munkaviszonynak.

2011. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!