Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg nekik?

Hogy mondjam meg nekik?

Figyelt kérdés
Nagymama és dédi szinte csak Tündinek (tündérből adódóan) szólítja az egyébként Hanna kislányunkat. A falra mászok tőle...félreértés ne essék, szép név a Tünde, de mi nem ezt adtuk, miért kell így hívni? Hogyan állítsam le őket. Azt már mondtam nekik, hogy van neve a gyereknek, de ez nem használt.
2009. ápr. 28. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is jártunk már így. A fiúnkat a legidétlenebb neveken szólították:Pocok,Kuki és tárasi

De aztán leszoktak róla.

2009. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy adtunk neki szép, tisztességes nevet, használják azt. Meg kell nekik mondani, hogy szólítsák a nevén a gyermeket!
2009. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ettől én is falra tudnék mászni.Az én kislányomat Melani-nak hívják és a nagyszülők Lujzinak,Zsuzsinak és egyéb beceneveket találnak ki.Én 1-2szer szóltam nekik de mintha a falnak mondtam volna!!!:(

Hát így sajna idegeskedem a mai napig is néha és én is várom az ötleteteket kímélő verziókat.Mert én 1szer nagyon keményen odavágtam és volt mosolyszünet belőle de már annyira idegesített és nyomta a bögyömet!!:S

10,5 hónapos kislány anyukája

2009. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan vészes de engem is szokott zavarni,ha nem a neve´n hívják a lányomat.

Nyugodtan mondd meg,hogy neve :Hanna.Milyen gyönyörü név is.

Nálunk azt mondják Rebekának,hogy" baba"Ez nem is zavar,csak mikor lebecézik és "Rebi"-Na ettöl megyek a falnak.Mondtam nekik hogy ne becézzék.Vagy ha igen,csak "Beki"nek.

2009. ápr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
AZ ÉN ANYÁM AZT MONDTA,HOGY NEM ÁLL A SZÁJÁRA AZ ADRIENN NÉV ÉS EZÉRT CSICSKAMICSKA MEG ZSUZSIKA MEG HASONLÓ NEVEKET ADOTT NEKI.ÉN ANNYISZOR MORDULTAM RÁ,HOGY ADRINAK HÍVJÁK A GYEREKET.EZ KB FÉL ÉVES KORÁIG MENT MINDEN EGYES NAP.GONDOLHATOD.AZ AGYAM MÁR ROMOKBAN HEVERT.AZTÁN VÉGÜL IS BELÁTTA,HOGY MOST NEM AZ Ő AKARATA ÉRVÉNYESÜL ÉS VÉGRE A NEVÉN SZÓLÍTOTTA A GYEREKET.
2009. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a papa ilyen. Rendszerint Kiscsibének hívja a lányomat, ami annyira idegesít, h már a szobából is kimegyek. 59 éves, ha rászólok megsértődik, mint egy 5 éves gyerek. Így aztán hagyom, de ő a kivétel.

A rokonság többi részére viszont simán rászóltam, h nem kell becézgetni, gügyörészni. Hívják a nevén, azért van! Ráadásul nem fogja megtanulni a saját nevét, ha minden mást mondanak neki.

Magasról teszek rá, h ki sértődik meg ezen! Az én gyerekem, és direkt rövid nevet választottunk neki, h még véletlenül se legyen -ka, -ke.

Ha kell, ezerszer szólok érte, vki elsőre nem veszi az adást. És ha kell, csúnyán szólok, mert a szép szóból nem értenek. Aztán lehet "örihari", az se érdekel!

Csak keményen! Állj a sarkadra, nem az ő gyerekük! Megvolt a lehetőségük, h a sajátjukat Tündinek nevezzék, miért nem éltek vele? Hanna a neve és kész! (Ami egyébként nagyon szép név.)

2009. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!