Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg nekik, hogy...

Hogy mondjam meg nekik, hogy most a baba védelme miatt nem szeretnénk találkozni velük? H1N1

Figyelt kérdés
Barátaim nem oltatták be magukat és vendégségbe szeretnének jönni hozzánk. Ráadásul elég nagy társasági életet élnek, sok emberrel találkoznak napi szinten.
2009. nov. 27. 11:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell ezt annyira túlparázni. Ha sétáltok, vagy mentek a boltba , postára stb. ott is elkaphatja. Nekünk kisfiunk 9 hós, mi nem oltattuk be magunkat, szedjük a c-vitamint, a kicsi is kapja, amint hazajövünk kezet mosunk, sok gyümit eszünk. Ha megjönnek, mond meg nekik szépen, hogy mossanak kezet, és csak a baba fejét puszilják meg, ha megoldható.
2009. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%

Csak őszintén.

Félted a babádat, mert nem oltatták be magukat.

2009. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Aki be val oltva az is viheti a vírust!
2009. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
2. vagyok. Ha valóban félsz, hogy akár csekély esély is van a megbetegedésre miattuk, akkor igenis mondd meg nekik. Ha a találkozás után mégiscsak megbetegedne a babád, nem tudnád nekik megbocsájtani.
2009. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
hát ha nekem mondanák ezt, biztos rossznéven venném, gondolod ti nem vihetitek be a lakásba az influenzát? ismrős család is beoltatta magát, majd a pici mégis elkapott valami influenzát, hogy h1n1 csak a jóisten tudja. én biztos nem oltatok
2009. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én magam is valószínűleg rossz néven venném, ezért dilemmázok. De megbeszéltem a párommal, és egyikőnk sem szeretne felesleges rizikót, mindamellett, hogy persze, akár mi is hozhatunk a házba vírust, vagy bárki, és mindentől nem tudjuk megvédeni a gyermeket. De attól még szeretnénk mindent megtenni érte, amit tudunk.
2009. nov. 27. 11:44
 7/25 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is mondjátok le! Semmi és senki nem annyira fontos, mint a gyerek. Nem értem azt a válaszolót, aki azt mondta: "csak a baba fejét engedd megpuszilni". Ekkora butaságot! Igenis probálja az ember minden szinten védni a babáját! Szóval az Ő érdeke a legfontosabb! Minden és mindenki csak ezek után!
2009. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozgatja le a hozzászólásokat. Butaság. Nekem azok a válaszok szimpatikusabbak.
2009. nov. 27. 13:12
 9/25 anonim ***** válasza:
45%
Hozzánk is bejelentkeztek a barátaink, ráadásul egy iskolás és egy ovis gyerkőcük van, nekünk meg egy 3 hós babánk. Mi egyszerűen megmondtuk Nekik, hogy a H1N1 miatt ne jöjjenek. Nem volt belőle harag, megértettek minket. Az tény hogy Ti is hazavihetitek, de szerintem mindent meg kell tenni amit lehet a baba védelmében. Mi például nem visszük se postára, sehova ahol sok ember van.
2009. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Én is nagyon féltettem magunkat, mindaddig, amíg a múlt héten el nem kaptam valamit. Nem mondták, hogy h1n1, de ki tudja!

Az egész családom beoltatta magát, a 3 hónapos babám és én maradtunk ki, mert még szopizik. Sehová nem járunk, a bevásárlást is a férjem intézi.

Gondolj bele! Tavaszig még szezon lesz, addig a babó is sokat nő, nem élhettek teljesen elszeparálva. Megfelelő óvintézkedésekkel, ha kell, száj maszkkal szerintem nincs akadálya a vendégeknek. Akárhogy is döntesz, ha jó barátok, megértik és tiszteletben tartják ezt. Bár akinek nincs saját gyereke, annak olyan mintha kínaiul beszélnél!:)

2009. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!