Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg nekik, hogy...

Hogy mondjam meg nekik, hogy most a baba védelme miatt nem szeretnénk találkozni velük? H1N1

Figyelt kérdés
Barátaim nem oltatták be magukat és vendégségbe szeretnének jönni hozzánk. Ráadásul elég nagy társasági életet élnek, sok emberrel találkoznak napi szinten.
2009. nov. 27. 11:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%
Igen igen én is a kis oxigénsátroban nevelgetem egy steril szobában a gyerekemet!:D
2009. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is mondjátok meg őszintén! Bár neki is eszébe juthatna, hogy majd a vírus lefolyása után menjenek.Bár nem tudom mekkora a babátok! Nekünk már előre mondták a barátaink, ha akkor tetőzik a vírus mikor a baba születik tuti nem jönnek, majd ha már kicsit megerősödik és ők is teljesen egészségesek lesznek!
2009. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%

igazad van, hogy félsz. akkor miért nem oltatod be magatokat? nem értem. én is féltem, igy először mi oltattuk be magunkat a férjemmel. (pedig én még szoptatok). egy hét után pedig a 14 hónapos fiunkat.

a 11 éves fiam, pedig ma kapja meg az iskolában.

mig nem volt meg az oltás, addig, ha jöttek hozzánk, mindekinek adtam fertőtlenitő kendőt. idegen gyereknek a játszótéren nem engedtem meg, hogy megsimogassa, vagy puszit adjon a gyereknek.

igy, mióta az egész család be van oltva, nyugottabbak vagyunk.

2009. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

Sziasztok, szerintem is meg kell mondani őszíntén, mert mé ha be is oltatták magukat attól még vírushordozók lehetnek. Ezt az időszakot ki kell bírni és majd lesz még idő látogatásra. Egyébkét én 27 hetes terhes vagyok és itthonről dolgozom, a barátnőim, ismerőseink nagyon korrektek volta és maguktól mondták, hogy annak érdekében, hogy megvédjenek nem jönnéne most egy ideig.

Persze a férjemmel mi is hozhatjuk haza a vírust, hiszen ő dolgozik és én sem ülhetek itthon hetekig, de minden esélyt a minimálsra kell csökkenteni.

Meg kell hogy értsék, lehet hogy rosszul esik nekik, de tiszteletben kell tartanuk kérésed a helyzetre tekintettel.

Vírusmentes időszakot mindenkinek.

2009. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Én ugyanezzel kínlódtam, aztán azt mondtam, hogy a gyermekorvos azt javasolta, hogy... így talán könnyebben megértik!

2009. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan mond meg nekik, ha jó barátok, megértik.Mi is mentünk volna vmelyik hétvégén a keresztfiamhoz (4 éves), de amíg ez a járványos időszak van inkább kihagyjuk.Az én lányom 10 hós, és mi sem oltatuk be magunkat.
2009. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%

Én kerek perec megmondtam, a barátnőmnek hogy ok. hogy bejelenti magát (múlt pénteken jött) de első a kézmosás. Vettem orvosi fertőtlenítőt és mi is azt használuk itthon. A 19 hós kislányom szobájába nem teheti senki a lábát, a gyerket pedig az ajtóban megmutattam és ennyi. Mi szülők oltva vagyunk. Nagyszülők nincsenek. Apa munkából hazajövet azonnal vetkőzik és fürdik addig be sem lép a lakás többi helyiségébe. A kislányunk nincs oltva mert dokinéni nem javasolta. Boltba apa jár. Mi csak a szabad levegőre és kerülünk mindenkit. Én súlyos krónikus beteg is vagyok és autoimmun beteg. Lehet hogy túl parázom de jobb félni mint megilyedni. Első a gyerekem és senki és semmi nem fontosabb nála és az ő egészségénél. Amennyire lehet megteszünk minden óvintézkedést minimálisra csökkentve ezzel az esélyét annak, hogy esetleg elkapja a vírust. Elvagyunk itton, soha nem unatkozunk. A barátságot pedig lehet ápolni mailon és telefonon keresztül is.

Mondjátok meg, hogy ti féltitek a babátokat és kész. Ha megértik akkor jó, ha nem akkor meg elég unintelligensek. Még egy sima megfázás is megvisel egy pici babát nem hogy egy ilyen komoly betegség. Ha lecseng a járvány ráérnek benneteket akkor is meglátogatni.

Nekem volt mononuchleozis gyanúm amior a lányom 8 hónapos volt. Nem kívánom azokat a heteket senkinek. Amíg ki nem derült, hogy más bajom van, addig csak szájmaszkban lehettem a lakásunkban. Iszonyatos sterilitás mellett. Úgyhogy a bátor anyukáknak üzenem, hogy nem kell feleslegesen kitenni a babát veszélyeknek. Azért vagyunk mi szülők, hogy mindentől megóvjuk a gyermekeinket. A felelősség kizárólag rajtunk van.

2009. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanezen dilemmázom én is. 1 hónapos a kisbabám, karácsonyra "várom" a látogatódömpinget.

Az egyik ismerősömnek, aki külföldről (repülővel) jött volna az akkor 2 hetes picúrhoz, egyszerűen azt montam, hogy a gyerekorvos rámparancsolt, hogy az első hetekben egyáltalán ne fogadjunk látogatót. Ami részben igaz is volt...

2009. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
54%
Hát,én úgy vélem, egyszerűen mondd meg nekik,hogyha félted a babádat!Szerintem nem lesz belőle sértődés,biztosan meg fogják érteni...Hozzánk is jöttek volna már egy páran,mi is megmondtuk nekik,hogy most nem lenne túl jó,mert ugye itt a H1N1,és megértették!Nekem egy 5 hónapos kisfiú testvérem van,és jelenleg semmi baja,remélem ez így is marad(kopp,kopp,kopp)=).Remélem, a te babádnak sem lesz semmi baja.Adjatok neki sok gyümölcsöt,ha már lehet,akkor C vitamint,ez szerintem beválik.
2009. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Mi, szülők és a rokonok be vannak oltva, de a picurt nem lehet, mert még alig múlt féléves.

Kerüljük a társaságot, az üzleteket. Erdőben, parkokban sétálgatunk, s itthon játszunk nagyokat.

2009. nov. 30. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!