Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most mit szabad és mit nem?

Bogyo110 kérdése:

Akkor most mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
Örök vita itt hogy mi jó babáinknak és mi nem !Én most olyan anyukák véleményét szeretném kérni akik tapasztalatukat mondanák el,a következőkbeN!8 hónapos kislányom van!Nem mászik még igazábol turbo sebességgel oda gurul minden hova ezt ugye lehet ,viszont felülni még nemtud viszont tud egyedül ülni ha felültetem támaszték nélkül imád igy játszani na ezt most lehet-e vagy nem?amugy ha elfárad előre döl és gurul is a játékáért:kaptunk barátoktol babakompot amibe beleraktuk pár perc alatt rájött hogy hogyan kell vele közlekedni olyan napi 10percet van a komban ezt lehet?Vagy az ember azt nézze hogy mi jó a babának fejlődés szempontjábol vagy azt hogy hogy érzi jól magát hogy boldog ?Mert ugye sokan monták itt nekem hogy az ülő babák nem másznak majd akkor most hogy csalekedjek jól?
2011. okt. 2. 09:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

10:24


Ezek szerint akkor butaságokat tanítanak a szakembereknek is, vagy csupa hozzá nem értővel találkoztam. Ennyire csak nem üldöz a balszerencse szerintem.

2011. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
nem a mászás hanem a kúszás miatt, azt már kéne, ezért írtam, hogy kicsit. ha nem ülteted, nem teszed bele kompba, hintaszékbe, keveset lesz ölben és nagyon sokat a nappali közepén pocakon akkor pikkpakk elkezdhet kúszi. nem bántani akartalak csak ráébreszteni, hogy nem jó utat választanál azokkal
2011. okt. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Még nincs lemaradva a kérdező gyermeke, ne írjunk már ilyet! A kúszás miatt sem. Mint írtam, az én kisfiam sem kúszott, csak alig pár napot a mászás megkezdése előtt, amit 9 hónaposan kezdett el. Sokat gurult, meg "kutyázott", de kúszni nem kúszott. Vagyis ahogy elkezdte, egyből ráérzett a mászásra is. Nem sieti el a dolgokat, ez tény, az enyém se tette, de azért nincs lemaradva sem. Nem egyformán fejlődnek a gyerekek, vannak akik hamarább csinálják, vannak akik később, nem pontos időbeosztásban működnek. De a kompoztatással egyet értek, mert az most rossz irányba vinné el a fejlődését, jól tetted kérdező, hogy egyenlőre eltetted. Nem is feltétlenül a mászás esetleges kimaradása miatt, hanem abból a szemszögből, hogy mindig az a jó, amit maguktól csinálnak, mert akkor értek meg rá mind szellemileg, mind testileg. És mivel ő még nem állt fel magától kapaszkodva, nem lépeget ágy, szekrények mentén, valószínű, hogy a háta, gerincoszlopa még nem érett meg arra, hogy ilyen formán megtartsa a súlyát, és könnyen vezethet gerincferdüléshez, és egyebekhez. És a komp így ráerőltet egy olyan testtartást, amire még nem érett meg, mert magától nem csinálja. Először meg kell várni, hogy ő maga rájöjjön ezekre, utána lehet olyan dolgokat alkalmazni, amik segítik benne. Úgyhogy nem kell mást tenni, mint szépen lerakni a földre. Most még csak gurul a játékaiért, ez természetes, minden baba ezzel kezdi, de rá fog jönni ő, hogy van más módja is, hogy elérje őket. :) Nincs lekésve semmiről, szépen fog ő kúszni-mászni is. Csak hagyni kell a saját tempójában fejlődjön.
2011. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 krisztivan ***** válasza:
tegnap 14.53-as vagyok.Semmiben nincs lemaradva.Kisfiam 8 hósan kezdett csak el kúszni.Aztán 9 hósan egymás után csinált meg mindent.
2011. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Örömmel értesitünk mindenkit hogy tegnap elkeztünk kúszni!
2011. okt. 6. 08:27
 26/27 anonim ***** válasza:
Na de jó. Mondtam, hogy előbb utóbb ráérez a dologra, csak hagyni kell érvényesülni. Nincs lekésve semmiről.
2011. okt. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
köszönjük szépen nagy is a boldogság igaz egész érdekessen kúszik mert csak a kezével huzza az egész kis testét nagy erőfeszitések árán!De már kezd ráérezni hogy a lábát is használnia kellene!
2011. okt. 6. 09:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!