Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most mit szabad és mit nem?

Bogyo110 kérdése:

Akkor most mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
Örök vita itt hogy mi jó babáinknak és mi nem !Én most olyan anyukák véleményét szeretném kérni akik tapasztalatukat mondanák el,a következőkbeN!8 hónapos kislányom van!Nem mászik még igazábol turbo sebességgel oda gurul minden hova ezt ugye lehet ,viszont felülni még nemtud viszont tud egyedül ülni ha felültetem támaszték nélkül imád igy játszani na ezt most lehet-e vagy nem?amugy ha elfárad előre döl és gurul is a játékáért:kaptunk barátoktol babakompot amibe beleraktuk pár perc alatt rájött hogy hogyan kell vele közlekedni olyan napi 10percet van a komban ezt lehet?Vagy az ember azt nézze hogy mi jó a babának fejlődés szempontjábol vagy azt hogy hogy érzi jól magát hogy boldog ?Mert ugye sokan monták itt nekem hogy az ülő babák nem másznak majd akkor most hogy csalekedjek jól?
2011. okt. 2. 09:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
30%
Figyelj,nekem még nincs gyerekem de soknak nyomon követtem a fejlődését a családban.És ezt a témát én úgy tudom,hogy amelyik baba nem mászik,az hamarabb fog kezdeni el járni.Megszeretném előzni a beszólásokat,és mint ezt azzal szeretném magyarázni,hogy amelyik baba elkezd mászni,az egy jó ideig meg fog vele elégedni és jó lesz neki úgy a közlekedés.Igen ám,de majd ha ott lesz az idő hogy már kézen fogva tud sétálni a szülők már elengedik a kezét és hívják magukhoz.Ő bizonytalan lesz,és a mászást választja majd hogy oda menjen a szülőhöz.Amelyik baba pedig nem mászik,magyarán nem tudja mi az és a sétálás lesz neki az elsőleges közlekedési mód.Ha egyébként semmiben nincs lemaradva(súly,magasság,egyebek)akkor ne aggódj :)
2011. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

bocsánat elértettem a kérdést :/

De egyébként miért ne másznának majd az ülő babák?

2011. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kúszik? Mert mászni még nem,de kúszni kéne. Tedd sokat hasra és ösztönözd a kúszásra.

Én fiam 10 hósan kezdett mászni és 7 hósan kúszni.

Én sose ültettem,megvártam,hogy magától jöjjön rá,és egyedül is sikerült neki:) Tudtommal semmit nem kell eröltetni,mindent fog csinálni a maga idejében.

Én is azt hittem,hogy a fiamnál a mászás ki fog maradni,mert a doki szerint 9 hósan már rég mászni kell,ezért még rehabra is elküldött,meg gyógytornára...

Ami csak kinzás volt neki,szegény végigorditotta az egészet. Majd egyszercsak otthon magától gyönyörűen elkezdett mászni,mintha mindig ezt csinálta volna. Szóval csak ki kellett vorna várni,1 hónapon belül már mászott.

2011. okt. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
nincs lemaradva 8.5 kiló és 73 cm vidám baba annyi hogy fogunk még egy darab sincsen!Amugy a védőnő monta hogy oké hogy szépen ül meg már nem döl el mint egy zsák hanem saját magátol döl előre de azt monta hogy ha sokat ültetem nem fog mászni inkább fektessem le had guruljon !le is fektetem de egy idő után megunja és ülve játszik !de nem lökhetem mindig vissza hogy akkor most neked feküdnöd kell!
2011. okt. 2. 09:46
 5/27 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet :). Védőnőnket szeretem, mert jó szakember, és a babákat nem könyvek szerint akarja besorolni, hanem saját kis tempójuk meg személyiségük alapján figyeli őket, ezért bízom benne. Nos, az ő tanácsait követve, amikor már a baba meg tudta magát szépen tartani ülve, onnantól ülve játszottunk. Ő sem volt hajlandó mászni, csak gurulni meg hemperegni, és kúszni.

Most 11 hónapos, elvileg ez a legkésőbbi határideje a mászás elkezdésének. Ha a mászás kimarad, az nem jó a későbbi mozgásfejlődés meg koordináció miatt, mert először ebből a pózból tornásszák magukat ülő helyzetbe.

Annyit tettünk, hogy mikor már a kicsi feltérdelt és hintázott egyedül, akkor a kis combjait megfogva, megmutattuk neki, hogy mit is kéne csinálnia. Pár nap múlva elkezdte próbálgatni a haladást így, újabb pár nap múlva már ment az egyedül felülés ezen a módon. Kb egy hét leforgása alatt már majdnem tökéletes a mászás (kivéve csúszós felületeken...), és már felállni próbál a szekrénybe kapaszkodva.

Bébikomp nekünk is van, igaz kerekek nélkül, mert életveszélyes lenne a küszöbök miatt azzal mászkálnia. A kompjában már régóta fel tud állni, és lépeget is benne (csak ugye nem halad :) ). Ha nem tölt fél napokat a kompban, akkor nem lesz tőle semmi baja, ne aggódj.

Vannak ilyen babák, akiket nem vonz a mászás. Remélem megnyugtat, hogy a miénk is ilyen, és elég későn meg segítséggel érzett rá, de gond ebből nincsen, csak ha egyáltalán nem csinálja. 8 hónaposan még semmivel se vagytok elkésve, viszont érdemes motiválni mindenképpen.

2011. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
na igen ez meg a másik akkora baj hogy nem kúszik mert mindig felteszik a kérdést hogy jaj még nem is kúszik nem nem kúszik sokat van hason ugy forog a saját tengelye körül ösztönzöm rá meg meg is probáltam már neki segiteni de csak orditás lett a vége!
2011. okt. 2. 09:48
 7/27 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen !segitünk neki mindenben max türelmesebbek leszünk!
2011. okt. 2. 09:51
 8/27 anonim ***** válasza:

09:47 vagyok megint :)

A kúszás szerepe, hogy megerősödjenek a hátizmai. A mi kis lustaságunk ezt is későn kezdte el, ezt nem írtam az előbb. Amúgy meg tényleg ugyanaz volt, mint ami most nálatok lehet, hogy pörög körbe körbe, és élvezi. Azt is mondta még nekünk a védőnéni, hogy ha a hasán forogva megtesz teljes köröket, akkor az rendben van, nem muszáj előre kúszni, mert ugyanazok a kis izmok dolgoznak.

2011. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
körök azok vannak van hogy én szédülök bele köszönöm a megynyugtatást!
2011. okt. 2. 10:20
 10/27 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is gurult még csak 8 hónaposan, kúszni sem kúszott. 9 hónaposan kezdett mászni, előtte kúszogatott de csak 1 hetet. Én is úgy tudom, hogy a mászás nagyon fontos lépcsője a mozgásfejlődésnek, úgyhogy nem szabadna kihagyni. Anyósom óvónő, és mondta, hogy az egyik "gyerekét" most járatják gyógytornászhoz, mert annak idején kimaradt a mászás, és problémákat okozott.

Én őszintén szólva nem vagyok babykomp párti, és a helyedben nem tenném bele, legalábbis addig nem, amíg nem mászik, mert csak jobban leterhelődik a gerince, ugyanis a kúszással-mászással rengeteget fejlődnek a hátizmaik. A másik, hogy jobb ha előbb inkább a mászásra koncentrálna, mint a járás tanulására, mert mint mondtam a mászás nagyon fontos dolog. Nem baj, hogy még nem mászik, de inkább erre próbáld ösztönözni, mint a járásra.

2011. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!