Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most mit szabad és mit nem?

Bogyo110 kérdése:

Akkor most mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
Örök vita itt hogy mi jó babáinknak és mi nem !Én most olyan anyukák véleményét szeretném kérni akik tapasztalatukat mondanák el,a következőkbeN!8 hónapos kislányom van!Nem mászik még igazábol turbo sebességgel oda gurul minden hova ezt ugye lehet ,viszont felülni még nemtud viszont tud egyedül ülni ha felültetem támaszték nélkül imád igy játszani na ezt most lehet-e vagy nem?amugy ha elfárad előre döl és gurul is a játékáért:kaptunk barátoktol babakompot amibe beleraktuk pár perc alatt rájött hogy hogyan kell vele közlekedni olyan napi 10percet van a komban ezt lehet?Vagy az ember azt nézze hogy mi jó a babának fejlődés szempontjábol vagy azt hogy hogy érzi jól magát hogy boldog ?Mert ugye sokan monták itt nekem hogy az ülő babák nem másznak majd akkor most hogy csalekedjek jól?
2011. okt. 2. 09:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ültetni, amíg magától nem ül!

A komp pedig olyan dolog, amin állandóan megy a vita (a gyógytornász azt mondta, hogy semmiképp se tegyük bele, a védőnő azt, hogy minél többet legyen benne, az orvos meg azt, hogy ne nagyon tegyük bele, de ha mégis, akkor csak kicsit). Úgyhogy én azt mondtam, hogy inkább nem teszem bele. És lehet, hogy nem káros, de én úgy vagyok vele, hogy inkább nem kockáztatok.

2011. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A 11:08-as vagyok újra. :)


Itt írnak a babykomp használatának negatív oldaláról, végül is hasonló, mint amit én is írtam, csak tudományosabb szempontból.


[link]


Én logikusnak is tartom, mert mert mindegyik mozgásformának megvan az oka és funkciója, zavart okozhat, ha kihagyva 1-2 lépcsőfokot magasabb szintű mozgást végez, ráadásul nem is magától.

Úgyhogy továbbra is az a tanácsom, hogy ne használjátok, bármennyire is tetszik most neki, mert a fejlődése fontosabb!!! Majd ha már mászik egy ideje, és magától kapaszkodva fel tud állni, akkor elővehetitek újból.

2011. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

én se kompba nem tettem bele a babámat és nem is ültettem amíg nem ült.


kérdésedre a válasz, hogy persze, hogy boldoggá akarom tenni a babámat, de az, hogy gerincferdülése lesz már gyerekkorában és hordhatom gyógytornára nekem nem egyenlő a boldogsággal. másik, hogy amiről nem tud az nem fáj, enyém mikor úgy döntött, hogy ülni akar akkor fogta magát és felült, fogalma nem volt, hogy lehet lustán is csinálni, hogy nyekereg kicsit és rohanok felültetni. így nincs ösztönözve, nem kell megerőltetnie magát, nem kell küzdenie. szerintem ez a legrosszabb és hol van itt a boldogság? boldogság az mikor megdolgozik érte és eléri, sikerélménye van!

2011. okt. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Azért itt vannak kavarodások. Az egyedül felül, az nem ugyanazt jelenti, mint ha ülő helyzetben megtartja magát egyenes háttal. Amikor a babakocsi, hordozó, pihenőszék, stb félig ülő fokozatából már fel tud egyenes háttal ülni, már szabad ülve játszani a babáknak. Ilyenkor már van olyan erős a has- és hátizomzat, hogy nem krumplis zsák módon dőlnek el, hanem lefékezik magukat, és a könyökükkel támaszkodnak.
2011. okt. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 krisztivan ***** válasza:
Ültetni nem szabad.Az alsó háti csigolyák eldeformálodhatnak.Ha majd már egyedül felül akkor lesz rendben a dolog.Nem igazán értem azt hogy amelyik abba tud ülni az nem mászik?!Kisfiam először kutyázásból felült és csak utána kezdett kb.2 hétre rá mászni.A kompot valaki ellenzi van aki nem.Ha megtartjátok az egyensúlyt(nem órákat van benne)akkor szerintem nagy baja nem lehet.Persze minden ami a babáddal kapcsolatos azért neked/tek kell felellősséget vállalni.
2011. okt. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
akkor megint megoszlanak a vélemények azt hiszem !De azért köszönöm mindenkinek!
2011. okt. 3. 08:24
 17/27 anonim ***** válasza:
Én nem azért írtam, hogy egyenlőre még mellőzzék a kompot, mert ellene vagyok. Hanem azért, mert abban a helyzetben, amiben most vannak, hogy még nem is kúszik, nem is mászik a gyerkőc, különösen káros lehet, mert egy olyan tevékenységre folytat vele, amit megelőz a mászás, ez így komoly problémákhoz vezethet a későbbiekben. Könnyen bekavarhat ez a fejlődésébe. Szóval nem azt mondtam, hogy dobják ki, mert káros, csak most, mikor még egyéb más dolgokat sem csinál, most még igenis az. Persze mindenki tegyen saját belátása szerint, de ha már a kérdező feltette a kérdést, tanácsot várt, akkor én elmondtam a véleményem.
2011. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Tényleg megoszlanak a vélemények... Minden baba másképp fejlődik. Általánosságban elmondható, hogy amelyik szívesebben üldögél, azt nem vonzza annyira a mászás.

Az ültetésről meg annyit, hogy icipici babát párnákkal megtámasztva tényleg nem szabad. De a hordozó meg a pihenőszék / etetőszék nem véletlen olyan szögben van kialakítva, ahogyan... És ha ebből már "ki tud ülni" egyedül a bébi, akkor már le lehet tenni ülve szőnyegre is rövid ideig. Az én babám eleinte még hason feküdni is utált, visított, mint akit nyúznak, a hordozóban pedig boldogan elnézelődött hosszasan. Feküdni is borzasztóan utált, amikor már egyre inkább érdekelte minden, ezért amikor a pihenőszékében a nem tudom hány fokos félig fekvő helyzetében a saját erejéből feltornászta magát egyenes háttal ülő helyzetbe, akkor már hagytam a szőnyegen is ülve játszani. Ha elfáradt, elfeküdt, és nekiállt kúszni. Majd írok, ha esetleg gerincsérve lesz, de nem igazán hiszem :)))

2011. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
68%

azért mert te ültetted nem kéne hirdetni, hogy nyugodtan más is tegye. ilyen butaságot írni, komolyan. kísérletezz a babáddal ahogy akarsz, de attól még nem szabad ültetni a babát míg magától hasonfekvésből fel nem ül


kérdező, a vélemények nem oszlanak meg, babád kicsit le van maradva és ha kompoztatod, ülteted akkor ebből jóval nagyobb lemaradás lehet ami értelmi lemaradás is követhet. fektesd le a pocakjára és hagyd egy kicsit szenvedni, ha nem akarsz bajt, muszáj megeröltetnie magát

2011. okt. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
azért egy kicsit erős szerintem hogy le van maradva azért mert nem mászik a héten lessz nyolc hónapos amugy .ugyhogy szerintem nincs lemaradva .köszönöm azoknak akik inkább segiteni szeretek volna az irásukkal .sokszor nagyon bántóak a beszólások azért mert más gyereke mondjuk 8 hónapossan már szalad!Mellesleg megjegyzem hogy az én baba korombol kimaradt a mászás igen lehet hogy vissza üt valahol bár nemtudom hogy hol 30évesen még nem vettem észre semilyen szellemi és fizkai problémám sincs.Persze ez nem azt jelenti hogy nem fogom a gyerekemet a mászásra ösztönözni!Én csak szerettem volna olyanokkal beszélni akik ebben a cipőben járnak jártak!baba komp össze csukva az ágy alatt pihen még egy kicsit! :-)
2011. okt. 3. 10:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!