Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MIért utál hason feküdni?

MIért utál hason feküdni?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 és fél hónapos,és nagyon ügyesen próbélkozik a hátáról oldalra fordulni,de mihelyt hasra fordítom nézeget 1-2 percig emlgeti a fejét,de utána oltári hisztit csap,és meg kell fordítani.

Így hogyan fog a hasáról hátra és vissza fordulni(tudom,hogy azt még nem mostanában "kell" csinálni)


2009. ápr. 27. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok baba csinálja ezt, majd megszokja az új testhelyzetet. Nem kell aggódni, ez is nagyon szép teljesítmény az én 7.5 hónaposom is kb itt tart.
2009. ápr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lassan már nem fogja annyira utálni. Még fejletlen a nyakizma és fáradtságos tartania a nagy fejét. Kb. a 4. hónaptól már általában nemigazán utálnak hason lenni a babák, addigra eléggé megerősödnek.

Legalábbis ezt olvastam a babák fejlődéséről.

A kisfiam 3,5 hónapos és napról-napra jobban (kb.5-6 perc) bírja a hasra fektetést, bár én sem tudom, hogy hogyan lesz ebből hátára fordulás.

2009. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért sír mert elfárad:) én akkoriban szemben vele szintén ugyanolyan pózban hasaltam és tartottam a fejem, igy bohóckodtunk, de nem csoda ha elfárad:) egyre többet fog birni, és mikor már ez fél óráig is megy, el fog kezdeni próbálkozni a forgással, de ez még idő! Adj neki időt, még nincs elkésve!
2009. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom is utál(t) hason lenni, attól féltem, h emiatt nem fog majd forogni. Így aztán minden nap hasra tettem párszor. Persze mindannyiszor üvöltés volt a vége.

Elértem, h forduljon, sokat gyakoroltunk. Most 6 hós, szépen fordul minden irányba, csak sokszor lusta. Hasára fordul, játszik, megunja, üvölt. Egy darabig hallgatom, aztán megfordítom. Akkor meg azért üvölt, és visszafordul. :D Igazából nem értem, h üvöltés helyett miért nem fordul a hátára, mikor (ha kedve van) megy neki, de mindegy is. Majd idővel!

Ne aggódj, gyakorolni kell, és menni fog! Fordítsd sokat a hasára, noszogasd, h forduljon! Tegyél köré játékot, és csak akkor fordítsd meg, ha már nagyon kiabál!

Sok sikert!

2009. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!