Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én babám utál hason...

Csak az én babám utál hason feküdni? Nem fejlődik az izomzata, ha nincs eleget hason?

Figyelt kérdés
11 hetes a babám. Amint leteszem hasra, üvölt. Arcát a beletemeti a pelenkába...hiába rakok játékokat oldalra, az üvöltéstől nem nyitja ki a szemét..tehát nem látja őket. Ha elfordítom a fejét,akkor 1 percig van max. nyugton. Egyébként szépen tartja magát és a fejét is,ha a vállamon van,vagy ha felemelem is tartja. Hiába rakom a játszószőnyegre,csörgetem a dolgokat...babakocsiban sincs meg hason. Ez hátrány? Valaha megszereti majd?
2011. szept. 12. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok baba nem szeret hason lenni. Nem lesz ebből semmilyen hátránya.
2011. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hátrány és lehet, hogy megszereti idővel.Mi ugyanígy voltunk...Most pelenkázás közben nehéz hanyatfektetni:D.

Azmiatt fontos, hogy (állítólag, gyerekorvosunk mondta anno) az orrmandulája nem tapad hátra és könyebben kijön a váladék az orrából, hááát nem tudom, ebből a szempontból nagy változás nincs.

2011. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az én lányom is utált, még 4 hósan is.

teheted pl a két combodra hassal, hátha az tetszik neki.

2011. szept. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lányom is utálta. Most 6 és fél hónapos, és gyengék az izmai. Gyógytornára járunk, nagyon sokat segített. Most sem szeret hason, de legalább már forog. Megfordul hasra, körülnéz, és már fordul is vissza. :)
2011. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Enyém is utálta, de muszáj volt neki, nem emelte rendesen a fejét 3 hónaposan. (átlagnál nagyobb buksival született, én erre fogtam:)

Hasra tettük, amennyit bírt: ha 2 percet, akkor 2 percet.

Most lassan 5 hónapos, és amint leteszem, magától akar hasra fordulni, gyönyörűen emelgeti a fejét, jókat nézelődik, és már többször visszafordult magától hátra is.

Szintén ugyanennyi idős baba-ismerősünket nem fektették hasra - lehet látni a különbséget, de nagyon!


Meg fogja szokni, hidd el! Mindig csak kis időre tedd hasra, amikor már nagyon erőlködik, visszazuhan tartósan a kis feje, akkor már nincs értelme erőltetni, de addig nagyon jót tesz a nyak- és hátizmoknak!

2011. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11:25-ös voltam: az én babám most már CSAK hason szeret lenni napközben, játék közben, annyira belejött.:))
2011. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyén is utálta, ordított, nem akart úgy lenni egy percig sem. Semi baja nem lett az izmainak, sőt, nagyon is erős baba lett.
2011. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is utált, egy fél percet nem bírt volna ki hason. :-) Kb. 5 hónapos koráig volt így, amikor megtanult átfordulni, onnantól nem bánta, ha hasra fektettem. Azóta meg magától is hason alszik el. Én nem erőltettem, nem bírtam, hogy sír, és semmi baja, hátránya nem lett belőle, erős volt akkor is, most is az. (10,5 hónapos és elindult, sokat mászik, szépen kirajzolódó hátizmai vannak, mászás közben remekül meg lehet figyelni. :-)
2011. szept. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most 5 percig elvolt hason,emelte a fejét,de nem szándékozott a játékokkal foglalkozni...:)A lábaival próbált ügyeskedni...változtatni akart a helyzeten! :)
2011. szept. 12. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!