Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan fejlődik a babám?

Lassan fejlődik a babám?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos (kis súllyal született) Most a szobában mindenhova elforog és félig felül. Ha ültetem szépen elücsörög. Viszont nem mászik és nem húzza fel magát állásba. Lassan fejlődik? Aggódnom kellene?
2011. aug. 26. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
hát eléggé lassan,szerintem kérdezd a gyerekorvost.nekem ilyenkor javában mászott,10 honaposan már lépegetett,de minden baba másképp fejlödik.lehet nincs probléma,nemtudom.enyém a beszédbe lassu,20 honapos és csak 3 szot tud,mama,papa,baba.ennyi.
2011. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is megkérdezném a gyerekorvost. Nézze meg, hogy minden rendben van-e az izomzatával.

9 hónaposan már szoktak kúszni, mászni...

2011. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy!!!!

Felülni 8-10 hónapos kor között kell, mászni 8-11 hó között. Semmivel nincs lemaradva ne izgulj! Ha már tud majd mászni, akkor fel is fog állni önállóan.Ha 9 hónaposan nem ül és nem kúszik (ez nem mászás), akkor javasolt kikérni a gyerekorvos véleményét.

2011. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nincs hiszen ügyes ahogy írod, lehet pár hét és mászik, utána meg feláll.

Tanácsadáson biztos szóltak volna, ha baj lenne az izomzatával.

2011. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 héttel 6 hónapos kora előtt fordult a hátáról a hasára,majd 2 hét múlva sikerült neki vissza is fordulnia..

A doktornőnk már akkor is azt mondta hogy ő a saját ütemében fejlődik,nincs vele semmi baj! Kicsit rásegíthettünk egy kis játékkal a forgásra,de gyógytornászhoz eszébe sem jutott volna minket küldeni.

Lehet hogy közrejátszott az is,hogy picit ducibb volt,mert havonta több mint 1300 grammokat hízott és nehéz volt neki a kis hátsóját forgatni... :) ,de aztán csak sikerült neki! :)

Én soha nem aggódtam,mert a dokim se idegesített azzal,hogy le lenne maradva bármiről is..

Kúszni is csak mászás után jött neki össze és szerintem az is csak olyan 11 hónapos kora környékén..

Önnállóan menni meg kb 14 hónaposan tudott,ami azt jelenti,hogy kb 20-30 lépést tett meg anélkül,hogy a popójára huppant volna


A lényeg hogy ne aggódj! Biztos a te babád sem az a gyorsan csináljunk mindent féle,hanem olyan lusti,mint amilyen az enyém volt.. :)


Jelenleg 2 éves és majdnem 1 hónapos és egy nagyon eleven kiscsaj,aki olyan mint egy duracell nyuszi és szépen beszél is már! Mindent megtud értetni velünk,nagyon sokat beszél.persze nem folyékonyan,de azért ilyeneket pl mond már hogy apa jön haza autó...vagy apa jött motor.. Vagy baba játszik,úszik...szépen ragozva beszél..mint pl leesett,eldőlt,kijössz,anya kész van..stb..szóval ezzel csak azt szerettem volna leírni,hogy lehet hogy az elején lassabban fejlődött a kislányom,mint az átlag,de látod,hogy beszédben meg tökre ügyes és biztos hogy a te babád is fog szépen sorban mindent csinálni,mint mondjuk a szomszéd kisfiú,vagy kislány.. :)

Nálunk is mindíg mondták,hogy annó a "kis juliska" milyen hamar csinálta ezt meg azt...-nekem meg annyi volt a válaszom erre,hogy akkor ő nagyon vagány lehetett,mi meg majd akkor fogjuk csinálni,ha lesz hozzá kedvünk.. :)

2011. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biztos mindennek eljön az ideje :-)
2011. aug. 26. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:

az én kislányom is kis súllyal született, ráadásul, 3 hónaposan nem tartotta a fejét 45 fokos szögben, ahogy elvileg kellett volna és folyamatosan vizsgálatokra kellett járnunk.

abból a szempontból nem bántam, hogy legalább mindig ránéz egy orvos, de tudtam, hogy nincs semmi baja, csak Ő ilyen típus.

Ő is hihetetlen lassan csinált minden ilyesmit.

mára már 14,5 hónapos és néha azt hiszem, hogy hiperaktív annyit mászik, mostanában kezdett egyedül lépegetni. de nem erőltetek semmit.

az én tanácsom, hogy ne ültesd, majd szépen a maga tempójában megtanul mindent.

nyugodj meg, ha megnyugtat vidd el orvoshoz, de szerintem csak idő kell neki.

és sose a többi gyerekhez viszonyítsd, mert minden babának megvan a SAJÁT fejlődési ritmusa.

:)

2011. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, most néztem meg a naplójában:

6 hónaposan forgott, 11 hónaposan ült fel egyedül, 10 hónaposan húzodzkodott fel és kezdett átváltani a kúszásról a mászásra.

szerintem nem ezekből kell eldönteni, hogy egészséges e a Babád,

:)

2011. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!