Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti ez, vagy most fejlődik...

Hiszti ez, vagy most fejlődik az akarata? Mit tehetünk? 1 éves?

Figyelt kérdés

Lányom nemsokára egy éves(igaz még csak 10 hónapos lenne ha a kiírás szerint született volna)

Pár napja tart nála hogyha valamit nem engedünk meg neki vagy nem az van amit ő szeretne akkor olyan hangon sikít hogy szinte belesajdul a fülünk. pl. nem engedjük hogy megsimogassa a kutyát, vagy éppen kiakarjuk cserélni a pelust. ma megakartam nézni nem e lázas és egyszerűen nem hagyta, mozgolódott, sikítozott. olyan hangon visít ilyenkor mint egy kismalac, éles és hangosan.

Ez természetes? arra gondoltam talán most van egy idegrendszeri fejlődése, most fejlődik ki az én tudata, az akarata. Tegnap már a gyógytornán sem lehetett bírni vele, pedig azelőtt nem volt gond.

Lehet e ezt valahogyan "kezelni" vagy tudjam rá hogy ez van? csak nem szeretném ha idegenek előtt csinálná ezt mert azt hinnék nem neveljük jól és el van kényeztetve.


2011. júl. 21. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:

:)

Ne törődj másokkal. Akinek van gyereke, az tudja, hogy ennyi idősen ilyenek. Most fejlődik az akaratuk. Az én kislányom is ilyen volt, a kisfiam pedig még földhöz is veri magát. Ez van. Ne izgulj rajta. Ne hagyd magad befolyásolni a hiszti által, és kész.

2011. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen.


akkor ha így sikongat tegyek úgymintha nem is lenne semmi különös, azaz ne "figyeljek" rá? mert azt szoktam mint pl. aludnia kellett volna, de nem akart délelőtt. ő ágyon szokott elaludni és ment volna oda az apjához aki viszont éjszakás volt. addigra már kétszer felkeltette őt a sikításával. hagytam egyszer hogy odamenjen apához, majd elvettem és elkezdett sikítani. ekkor megfogtam és letettem őt a szőnyegre hogy kicsit lehiggadjon. csak nem szeretném azt elérni amit te is írsz hogy földhöz vágja magát.

első gyerek, egyetlen, több nem is lesz, így tapasztalatlanok vagyunk.

2011. júl. 21. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy földhöz veri magát nem attól függ, hogy mit tanul tőled, hanem ez genetika. A lányom sose csinált ilyet, a fiam igen. Az unokatesóknál is csak egy a 3-ból. Ez vérmérséklet kérdése. Ha lányod eddig nem csinált ilyet, akkor ő nem ez az alkat. Amúgy, amikor megtiltasz neki valamit, akkor mond el miért. Pl: most hagyjuk apát mert fáradt, ha felébred játszhatsz vele. És kész, próbáld meg elterelni a figyelmét, ha nem megy, akkor hisztizhet tovább.
2011. júl. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van!

1 éves kora óta a kishölgy ha nem tetszik valami, akkor felháborodik. pl.ha elfogy az ennivaló, nem arra sétálunk, amerre kignodolta, vagy elveszem a kezéből a veszélyes tárgyat.

ő ilyenkor sír, megmakacsolja magát, eldobja magát.


remélem, hamar kinövi.

2011. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, ez genetika. az enyém akaroatos ugyan, de ált. nagyon jól meg lehet vele beszélni dolgokat, elfogadja, főleg mta van időérzéke, és tudja mi az hogy előbb, meg majd stb. ez nála egész hamar kialakult. de előtte sae volt földhözverős típus, inkább sírt csak, és habár én akadélyoztam vagy tiltottam nálam keresett vigaszt.

és: az hogy kiialakul az éntudata, akarata, az együtt jár a hisztivel, szóval a két dolog nagyon is összefügg, és teljesen normális jelenség.

ennyi idősen még megpróbálhatod a figyelemelterelést, büntetni nem kell egyáltalán, elég bünti, ha nem csinálhatja amit akar. ha nem válik be a figyelemelterelés, akkor meg kell várni míg lemegy a hiszti, esetleg ha igényli, akkor vigasztalódhat a te karjaidban is, és utána megbeszélni röviden. te maradj vele mindig türelmes és szeretetteljes, a maga szintjén mondd el neki pár szóban mit miért nem szabad, ha lehet akkor szerepeljen benne mindig ugyanaz a szó, pl. veszélyes ezérz meg azért, akkor hamarabb megtanulja mi van. nem kell agyonkorlátozni, amiben tudsz légy rugalmas, jobb ha csak néhány kevesebb szabály van, de azokat MINDIG betartatod, akkor is ha épp dögfáradt vagy beteg vagy és az egész nevelést a hátadtra kívánod púpnak. így nem lesz merő harc a z életetek mégis amit fontosnak talélsz, alapvető szociális normákat, azokat elvárod.

2,5 éves kislány édesanyja + 34 hetes km


ui. a kutyát sztem csak hadd simogassa meg ha tiszta és nem harapós ;)

persze ez a te döntésed.

2011. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és a hasznos infókat.

Amikor apát akarta felkelteni akkor mondtam neki: nem szabad mert apa fáradt, hagy aludjon.

a kutyák már öregek, és olykor megengedjük hogy simizze őket, de mikor visítva rohan feléjük, ők is megijednek.:)


nem tudom fogja e még földhözvágni magát, ugye még most kezd felállni (mivel korababa volt).


szívesen veszem még a jó tanácsokat :)

2011. júl. 21. 15:27
 7/10 anonim ***** válasza:

még annyi, hogy én az 1 évesemnek próbálom elterelnia figyelmét valamivel amikor hisztizni kezd. ez a legtöbbször beválik. de volt, hogy még jobban rákezdett, akkor elmagyaráztam neki miért nem szabad és hogy így nem viselkedhet, aztán mentem tovább dolgomra. mindig abbahagyta a sírást. látta, hogy nem tud kizökkenteni, akkor minek túrázzon.


azt is fontosnak tartom, hogy a rászólásnál mélyebb hangon beszéljek hozzá (érezze a súlyát). hisztinél meg menjen tovább az élet, ne tőle függjön pl.a beszélgetésünk apával. nem akarom arra szoktatni hogy ő a világ közepe (pedig számomra az.)

2011. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. mondtam ma a férjemnek hogy ha sikít a baba, ne foglalkozzon vele, tegyen úgy mintha nem is hallotta volna. De megpróbálom tartani ezt a "nem szabad és megmagyarázom miért" dolgot.
2011. júl. 21. 22:48
 9/10 anonim ***** válasza:
OFF.ez a kérdés számomra is hasznos mert a 14 hósommal nagyon nem bírok mostanában!Pedig én is elterelem,nyugodt hangon elmagyarázom a dolgokat de ő sajnos néha rendesen sír is,hogy könnyei potyognak!
2011. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sorstárs :)

tegnap és ma elég elfogadható volt ez az akarat a lányomnál, ma már tudta a gyógytornász is kezelni őt...de sikítozás megmaradt nála, sőt mostmár csapkodja a lábát ha valami nem tetszik neki :( rmeélem beválik majd ez a figyelem elterelés.

2011. júl. 22. 22:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!