Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam? Nem mertem hason...

Elrontottam? Nem mertem hason altatni eleinte. Mosta hasfájós,2,5 hetes. HAson fekve elmúlna neki, de akkor meg azért sír, mert nem szeret úgy feküdni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Járt valaki így, elképzelhető, hogy ha kitartó vagyok, akkor megszereti a hasonfekvést, van erre vmi praktika?
2011. febr. 15. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
A hasfájósság nem függ attól, hogy hason vagy hanyatt fekszik a baba! Az én kislányom sokszor aludt hason, de akkor is fájt a pocija! :( 2 hónapos korára nőtte ki, addig meg próbálkoztunk mindenféle cseppel, szuszpenzióval, de végül megtaláltuk azt a pózt, amivel kevésbé fájt a pocija és el tudott aludni.
2011. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A hasfájósságra nem totális megoldás a hason altatás, csak segít. :)

2,5 hetes, még nagyon picike. Ha szeretnéd hason (is) altatni, fokozatosan hozzá lehet szoktatni. Minden nap pár perccel többet. Az izmai is fognak tudni erősödni (nyak-hát-vállizmok), és a későbbi mozgásfejlődésben is sokat segít (kúszás-mászás).

Nem kell hagyni, hogy lilára üvöltse a fejét, csak szépen fokozatosan szoktasd hozzá. Ne várd, hogy azonnal órákig ellegyen úgy. :)

2011. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2,5 hetes babát még akár át is tudsz szoktatni másik alvási pózra! Nálunk az vált be, hogy amikor nagyon szenvedett hajszárítóval fújtuk a hasát messziről, a meleg miatt javult a hasfájás, a hangjától meg elaludt. HAsználtunk infacolt, az is nagyon sokat segített. nem rontottál el semmit, kísérletezz bátran, hátha vmi beválik. Hason még az vált be, hogy enyhén paskolod a fenekét ritmusosan, mikor már jó fáradt, és ez el fogja ringatni!
2011. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

a hasonfekvést nem lehet eröltetni, és egyáltalán nem biztos, hogy a hasfájás attól elmúlna.

megpróbálhatod, az én lányom sem születésétől kezdve fekszik hason, viszont azonnal elfogadta, és lényegében a mai napig hason alszik (13 hós).

azt gondolom, ha hason sír,akkor fordítsd vissza a hátára. a hasfájásra jó, ha a lábát feltolod a hasához, maszírozod a pociját az óra járásával megegyező irányban, illetve alaposan büfizteted.

ha viszont a hátára fektetve is sír, akkor nem a hasonfekvés a probléma, hanem maga a hasfájás. ezt kell orvosolni.

használhattok infacolt is, vagy köményteát, de ahhoz, hogy a pukik kijöjjenek legjobb a tornáztatás.

2011. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mindkét lányom utálta a hason fekvést. Csak háton aludtak, és sokáig háton feküdtek ébren is. (Megtanultak később mindent kúszás-mászás-járástól kezdve, az egyik nagyon hamar, a másik az átlagnál később.)


Hasfájósak voltak nagyon. A nagyobbiknál rájöttünk, hogy ha én nem fogyasztok tejet és szójás terméket (szóját tartalmazót), akkor nincs hasgörcs sem.


Érdemes próbálkoznod azzal, hogy figyeled mit eszel, és mikor fáj neki, ha anyatejes.


Jó babázást!

2011. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én akkor tettem hasra, amikor már félálomban volt. Mára már nem is tud máshogy aludni. Hátha segít: próbálj felmelegített jégzselét vagy cseresznyemagpárnát a pocakja alá csúsztatni, amikor álmában kezdi a tekergést. Nálunk ezután mindig aludt, mint a bunda reggelig.

2011. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már "mindent" kipróbáltunk. Espumisan, torna hason, háton, masszírozás, kamillatea, köménytea (én is iszom, ő is issza), lázmérő a fenékbe.... Most vettünk szélcsövet, cseresznyemag párnát, hátha segít... Majd óvatosan hasra fektetem alvás közben. Rjtam érdekes módon szeret hason feküdni egyébként :)
2011. febr. 15. 14:11
 8/12 anonim ***** válasza:

nem próbáltatok ki mindent, pont azokat nem amik segíteni szoktak :(

infacol, angolvíz, ezeket dicsérik. nem használ egyből, csak 3-4 nap után, van akinél egy hét után!

nekünk az infacol vált be.


ha szopizik a babád igyál nagyon sok édeskömény teát és egyél köménymag levest!

2011. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
most látom, hogy babád is issza a köményteát. na attól fájhat a hasa :( ő még nem kaphat, csak 3 hónapos korától :(igyad csak te, úgy hatásos!
2011. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A köménymag teától tényleg fájhat a hasa, mert pukigörcsöket okozhat.

A kamillateát meg nem szabad adni huzamosabb ideig, mert szárítja a beleket, így a kaki szinte besül. Azt max. 3-4 naponta szabad csak adni neki!

2011. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!